۱۱:۱۵ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - 09 March 2017
کد خبر: ۴۳۸۹۴
شهردار شیراز در چهارمین جشنواره چهره سال صنعت ساختمان مطرح کرد:
شهردار شیراز با بیان اینکه افزایش عمر ساختمان‌ها در رونق اقتصادی شهر مؤثر است گفت: زمانی که یک ساختمان باکیفیت و رعایت استانداردهای لازم احداث شود، عمر آن از 30 به 100 سال افزایش پیدا می‌کند.
به گزارش خبرنگار «صما» علیرضا پاک‌فطرت در چهارمین جشنواره چهره سال صنعت ساختمان با بیان مطلب فوق افزود: رونق بخشی به وضعیت رکود ساخت‌وساز یکی از وظایف دولت است که باید به روش‌های عملیاتی این مورد را حل‌وفصل کنند.

چهره سال صنعت ساختمان در سال 94 اظهار داشت: ساخت‌وسازها باید الهام گرفته‌شده از سابقه 2600 سال صنعت ساخت‌وساز کشور و مطابق با مصالح روز و فرهنگ مردم ایران باشد و در وهله اول از مقاومت بالایی برخوردار باشد.

وی با بیان اینکه شهرداران و شوراهای شهر در کنار ارگان‌های دیگر می توانند حلال معضلات شهری باشند گفت: این دو ارگان می‌توانند ریشه‌های معضلات اجتماعی را رفع و برای احقاق حق شهروندی گام‌های مؤثری بردارند.

پاک‌فطرت گفت: رونق ساخت‌وساز باعث ایجاد 4600 شغل شده و به‌واسطه این مورد جلوی بسیاری از معضلات شهری گرفته می‌شود.

شهردار شیراز بابیان اینکه نوسازی بافت‌های فرسوده یکی از عوامل مهم و مؤثر در ارتقای سلامت شهروندی و افزایش کسب‌وکار در صنعت ساختمان است گفت: نوسازی بافت‌های فرسوده با معماری و مصالح به‌روز می‌تواند علاوه بر رونق ساخت‌وساز سلامتی را به چهره شهر بازگرداند.

پاک‌فطرت در بخش دیگری بابیان اینکه اگر ساختماني توسط فردي غیر مطلع با مصالح غیراستاندارد احداث شود، مبحث ایمنی را زیر سؤال می‌برد گفت: بالا بردن عمر ساختمان، ارتقا كيفيت،‌ استفاده مناسب از ظرفيت‌هاي مهندسي، رعايت اصول معماري ايراني در طراحي و ساخت، توجه به مهندسي ارزش، كاهش هزينه‌ها و توجه به مقررات ملي ساختمان می‌تواند ساخت‌وسازها را ایمن و ارزشمند کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در چند سال اخیر مفاهیمی مانند توجه به محیط‌زیست، ایمنی و مصرف انرژی تبدیل به موضوعات اصلی رسانه ساختمان شده است گفت: در حال حاضر این مباحث از دل این رسانه بیرون آمده و تبدیل به مطالبه عمومی شده است.

چهره برتر سال صنعت ساختمان درسال 1394 گفت: باید استفاده از انرژی‌های روز دنیا و مصالح نوین سرمنشأ فعالیت‌های ساخت‌وساز ایران شود.

وی گفت: شهرداری‌های شهرها و روستاها باید برای ارتقای وضعیت ساخت‌وساز کوشش کرده و رضایت‌مندی شهروندان را در این حیطه کسب کنند.

پاک‌فطرت درنهایت پیشنهادی برای کاهش مصرف انرژی‌های پایان‌پذیر مانند برق، گاز و آب گفت: اگر شهرداری‌ها این موارد را از دولت خریداری و در اختیار شهروندان بگذارند می‌توان امید داشت ذره ای از این انرژی‌ها به هدر نخواهد رفت.

انتهای پیام/

کد خبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar