۱۰:۰۵ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - 11 March 2017
کد خبر: ۴۳۸۹۸
با حضور دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی برگزار شد:
صما- جشن پایانی چهره سال صنعت ساختمان(17اسفندماه95) درحالی با حضور مقامات بلند پایه کشوری و نهادهای ذیربط صنعت ساختمان شامل شهرداری‌ها، شورای شهر، سازمان نظام‌مهندسی، ادارات راه و شهرسازی و..برگزار شد که دبیرخانه‌ چهره سال صنعت ساختمان از چهره‌های منتخب چهره سال صنعت ساختمان که با رای شهروندان انتخاب شده بودند تقدیر به عمل آمد.
به گزارش خبرنگار «صما» در جشن پایان سال صنعت ساختمان الهام امینی، دستيار ويژه رئيس جمهور در حقوق شهروندی، پیروزحناچی، معاون معماری وشهرسازی وزارتخانه راه وشهرسازی، محمد غرضی وزیر پست دوره سازندگی، علی نوذرپور،رئیس جامعه مهندسان شهرسازایران، علیرضا پاک فطرت،شهردارشیراز، علیرضا طاهری،سخنگو وعضو هیات مدیره انجمن خبرنگاران و روزنامه نگاران به ایراد سخنرانی پرداختند.

الهام امین زاده، دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی با اشاره به اینکه موضوع ساختمان از جمله مباحثی است که رعایت حقوق شهروندی در آن از نقش بالایی برخورداراست تاکید کرد: باید با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی حقوق مردم را از مقررات ساختمانی آگاه کنیم تا آنها نسبت به حقوق خود آگاه باشند.

وی با بیان اینکه در تضاد بودن حقوق مردم و پیمانکاران باعث تضییع حقوق شهروندان می شود گفت: برای اینکه عملیات ساختمانی با تبعات کمتری همراه باشد لازم است که شرایطی ایجاد شود که از فن آوری‌های نوین ساختمانی درساخت وسازها ایجاد شود.

در ادامه پیروزحناچی،معاون شهرسازی ومعاری وزارتخانه راه وشهرسازی نیز با بیان اینکه برگزاری جشنواره صنعت ساختمان از این منظر واجد اهمیت است که مجموعه بخش خصوصی که به دولت وابستگی ندارد نسبت به برگزاری این مهم اقدام کرده است تاکید کرد: استمراراین اقدام توسط مجتمع اطلاع رسانی صنعت ساختمان قابل تقدیر است و بنده به نمایندگی از وزیر راه وشهرسازی از برگزاری این جشنواره حمایت و تقدیر می کنم.

سید محمد غرضی دیگر سخنران این مراسم گفت: نظام‌مهندسی کشور باید ضوابط و مقررات را به صحنه‌ عمل بیاورد و مهندسان ناظر به ‌طور جدی برساخت ساختمان‌ها نظارت داشته باشند و ترمیم بافت‌های فرسوده‌ شهرها و روستاها در اولویت کاری دستگاه‌های مسئول قرار گیرد تا ما شاهد اتفاق‌هایی مانند حادثه پلاسکو نباشیم.

همچنین علیرضا طاهری،سخنگو و عضو هیات مدیره انجمن خبرنگاران و روزنامه‌نگاران نیز با تاکید بر اینکه میزان خبرنگار تخصصی درحوزه مسکن کم و باید برای آموزش این قشر تلاش ویژه‌ای شود تاکید کرد: پیوند وهمپوشانی رسانه ها با یکدیگر درپیگیری مساله های مهم وضروری از اهمیت بالایی برخورداراست.

درهمین حال علی نوذرپور،رئیس جامعه مهندسان شهرسازایران نیز به بخش ایمنی ساختمان وشهر اشاره کرد و گفت: بحث ایمنی ساختمان و شهر از مباحث جدی و جزو وظایف شهرداری‌ها و شوراهای شهر است و این دو شخصیت حقوقی در خصوص رفع خطر از شهر وظیفه قانونی دارند.

وی افزود: این قوانین تحت بند14 ماده 55 قانون شهرداری ها و ماده 71 قانون شورای شهر بردوش این دو شخصیت حقوقی نهاده شده است.

علاوه براین علیرضا پاک فطرت- شهردار شیراز- نیز با باین اینکه رفع معضلات اجتماعی برعهده شهرداری‌ها است تاکید کرد: شهرداری‌ها توسط شوراهای شهر توانستند تاثیر مطلوب وعملکرد خوبی در حل مسایل معضلات شهری داشته باشند.

وی با اشاره به ضرورت بکارگیری فن آوری‌های روز دنیا وعملیاتی کردن آنها درساختمان‌ها گفت: علاوه بر استفاده ازفن آوری‌های نوین باید به فرهنگ و رفتار شهروندان نیز توجه شود.

گفتنی است پس ازپایان سخنرانی، دستيار ويژه رئيس جمهور در حقوق شهروندی، معاون معماری وشهرسازی وزارتخانه راه، محمد غرضی وزیرنفت دوره سازندگی، رئیس جامعه مهندسان شهرسازایران، شهردارشیراز و سخنگو وعضو هیات مدیره انجمن خبرنگاران و روزنامه‌نگاران با قرارگرفتن در جایگاه نسبت به اهدای تندیس به چهره‌های برتر صنعت ساختمان اقدام کردند.

در این مراسم به علی اصغر مونسان-مدیرعامل منطقه آزاد کیش به عنوان چهره سال صنعت ساختمان در گروه «مدیران دولتی»،در دسته «شهرداران» نیز مهدی جمالی نژاد؛ شهردار اصفهان در دسته کلانشهرها و مسعود نصرتی قزوینی نژاد؛شهردار قزوین در دسته شهرها و علی بابایی شهردار کرمان تندیس اهدا شد.

همچنین در گروه «مدیران کل راه و شهرسازی» سید کماالدین میرجعفریان؛ مدیر راه و شهرسازی ایلام در دسته شهرها و علی خاوری؛ مدیر راه و شهرسازی گیلان در دسته کلانشهرها نیز تندیس چهره‌های سال صنعت ساختمان را دریافت کردند.همچنین در گروه «روسای شورای شهر» مشتاق احمد ریگی؛ رئیس شورای شهر زاهدان و رضا زنگنه؛ رئیس شورای شهر ملایر در دسته شهرها از دیگران دریافت کنندگان تندیس بودند.

از دیگر سو در دسته «روسای سازمان نظام مهندسی ساختمان» محمد قنبری؛ رئیس نظام مهندسی ساختمان البرز در دسته کلانشهرها و الهام حیدری؛ رئیس نظام مهندسی ایلام در دسته شهرها نیز لوح تندیس اهدا شد.

به گزارش خبرنگار صما در پایان این جشنواره مسوولان حوزه صنعت ساختمان شامل شهرداری‌ها، شورای شهر، سازمان نظام‌مهندسی، ادارات راه و شهرسازی، مجلس، تولید‌کنندگان و انبوه سازان مسکن و ساختمان و تشکل‌ها و انجمن‌های صنفی و مهندسی حوزه صنعت ساختمان با پیوستن به کمپین‌های کارگاه ایمن و ساختمان ایمن،ساختمان پایدار-محیط زیست پایدار و کمپین اخلاق حرفه ای ،حمایت خود را ازاین اقدام مجتمع رسانه‌ای ساختمان اعلام کردند.

r_sar مطالب مرتبط r_sar
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar