۱۲:۲۷ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - 10 June 2017
کد خبر: ۴۵۰۷۵
روسای چهار دانشکده دانشگاه تهران با تحلیلی از وضعیت کنونی شهر تهران از منتخبان شورای شهر پنجم خواستار انتخاب یک شهردار غیر سیاسی، اما آشنا با مخاطرات طبیعی و انسانی پایتخت شدند.

در این نامه با اشاره به وضعیت فعلی مشکلات شهر تهران به چهار نکته مهم در انتخاب شهردار اشاره شده است.

در این نامه آمده است: « تهران برای شهروندانش تبدیل به شهری شده که به جای تضمین امنیت و سلامت، اغلب تولیدکننده مشکلات است، در حمل و نقل، شهری آفت‌زده و در سلامت محیط زیست، سرگردان و بی‌برنامه است.

با آنکه نقش کلیدی در جریان‌سازی ملی به عهده دارد، اما شهری شده بر مرکب جریان سوار تا بر مرکب تعقل، تدبیر و تفکر. شهری که جمعیت قابل توجهی از کشور را در خود اسکان داده و پایتخت نظام ممتاز حکومتی است.»

در ادامه نامه آمده است نخست باید تلاش شود در انتخاب شهردار به جای سیاسی‌کاری، تخصص و داشتن برنامه‌ای راهبردی برای نجات شهر از مخاطرات ملاک باشد.

دوم آنکه اولویت شهردار توجه به حفظ محیط زیست، تفوق بر مشکلات حمل و نقل شهری، کنترل ساخت‌و‌ساز، تکریم به حقوق شهروندی و توجه به قشر آسیب‌پذیر و حاشیه‌نشین باشد.

سوم آنکه توجه به تهران به مثابه شهری آموزش‌محور و پژوهش‌پایه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در وهله آخر موقعیت ممتاز دانشگاه تهران در این راستا مد نظر باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar