۱۳:۴۹ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - 12 June 2017
کد خبر: ۴۵۱۲۸
نظرسنجی «صما» از اعضای کمیسیون عمران درباره لایحه تفکیک وزارت‌خانه:
صما: در حالی که تفکیک وزارت راه و شهرسازی و احیای مجدد وزارتخانه‌های راه و ترابری و مسکن و شهرسازی، موجی از انتقادات مدیران نهادهای تحت مجموعه وزارت راه و شهرسازی را به دنبال داشته است، اکثریت نمایندگان مجلس با ابراز امیدواری از تصویب این لایحه در صحن علنی مجلس، این موضوع را یک اقدام ضروری می دانند که دیر یا زود باید انجام شود.

صما - در حالی که تفکیک وزارت راه و شهرسازی و احیای مجدد وزارتخانههای راه و ترابری و مسکن و شهرسازی، موجی از انتقادات مدیران نهادهای تحت مجموعه وزارت راه و شهرسازی را به دنبال داشته است، اکثریت نمایندگان مجلس با ابراز امیدواری از تصویب این لایحه در صحن علنی مجلس، این موضوع را یک اقدام ضروری می دانند که دیر یا زود باید انجام شود.

مخالفان تفکیک دو وزارتخانه بر این باورند که با توجه به صرف وقت و هزینه بسیار درخصوص ادغام این دو وزارتخانه طی چند سال اخیر، حال که این دو بخش تقریبا به ثبات رسیده اند و ساختار آنها شکل گرفته است، تفکیک مجدد آنها حاصلی به جز تحمیل هزینه اضافی به دولت و سردرگمی به همراه نخواهد داشت.

اما در این میان موافقان با اعتقاد به اینکه وزارت راه و شهرسازی در طول سال های پس از ادغام کارآمدی لازم را نداشته است، مهمترین دلیل این معضل را ساختار وسیع و گسترده این وزارتخانه و در عین حال ناهمگون و نامتناسب بودن دو حوزه راه و مسکن می دانند و تاکید می کنند که هر چه سریعتر باید این بخش ها از هم مجزا شوند تا کشور و جامعه بیش از این شاهد آسیب ها و تبعات منفی آن نباشند.

به گزارش «صما» دیدگاه اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درخصوص تفکیک وزارت خانه راه و شهرسازی به دو وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی به اختصار در جدول زیر آمده است:

مجلسی‌ها موافق جدایی راه از مسکن / تفكیك به شرط واگذاری امور به بخش خصوصی كارآمد/ عملکرد تخصصی مهمتر از جو روانی است
مجلسی‌ها موافق جدایی راه از مسکن / تفكیك به شرط واگذاری امور به بخش خصوصی كارآمد/ عملکرد تخصصی مهمتر از جو روانی است
مجلسی‌ها موافق جدایی راه از مسکن / تفكیك به شرط واگذاری امور به بخش خصوصی كارآمد/ عملکرد تخصصی مهمتر از جو روانی است

گفتنی است علیرغم تلاش خبرنگار صما برای تماس تلفنی با تمامی اعضای کمیسیون عمران مجلس، تعدادی از نمایندگان پاسخگو نبودند.

مشروح این گزارش به زودی در سایت «صما» منتشر می شود.


انتهای پیام/

کد خبر: 0224

برچسب ها مجلس ، تفکیک ، وزارت راه ، مسکن
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
0
0
واگذاری شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهرسازی به بخش خصوصی
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar