۰۹:۱۶ - ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - 14 June 2017
کد خبر: ۴۵۱۵۳
دبیرکمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با«صما» تاکید کرد:
دبیر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، خواستار ورود جدی دولت دوازدهم به حوزه تامین مسکن مورد نیاز جوانان و ارائه تسهیلات با نرخ بهره کمتر به متقاضیان خرید مسکن شد و در پاسخ به انتقادات وارد بر اثرگذاری اخذ مالیات 10 درصدی ساخت و فروش مسکن بر تشدید رکود گفت: مجلس آمادگی لازم برای همکاری در جهت رونق بازار مسکن را دارد.

حسین نیازآذری در گفت و گو با «صما» در پاسخ به این سوال که دولت دوازدهم چه سیاست ها و برنامه هایی را باید در حوزه مسکن مورد توجه قرار دهد گفت: هنوز دولت برنامه ها و طرح ‌های خود را در بخش مسکن اعلام نکرده است.

نیازآذری در ادامه اظهار کرد: اما ما به عنوان مطالبه مردم، از دولت درخواست ورود به بخش تامین مسکن مورد نیاز را داریم تا نیازمندی‌ های مردم به ‌ویژه برای جوانان و زوج‌ های جوان در بخش مسکن برطرف شود.

وی ادامه داد: انتظار داریم که دولت دوازدهم پس از استقرار نسبت به این مهم توجه جدی بکند. ضمن اینکه پروژه های مسکن مهر را که از قبل ساخته شده و به صورت نیمه کاره باقی مانده، به سرانجام برساند و تکمیل کند.

مسکن اجتماعی همچنان در ابهام

نماینده مردم بابل با تاکید بر اینکه دولت همچنین باید طرح ‌های جدیدی را که تحت عنوان مسکن اجتماعی مطرح کرده، ساماندهی کند اظهار داشت: هنوز طرح مسکن اجتماعی در ابهام است و دولت نتوانسته آن را مشخص کند.

این نماینده مجلس همچنین با تاکید بر اینکه ما در کشور نیازمند مسکن مناسب برای جوانان هستیم که به طور قطع در دولت دوازدهم باید این موضوع مورد توجه جدی قرار گیرد و اقدامات لازم در این حوزه انجام شود عنوان کرد: همچنین وام مورد نیاز در بخش مسکن بایستی افزایش پیدا کند.

نیاز آذری با بیان اینکه تسهیلات مسکن باید با سود و بهره بانکی کمتر به نیازمندان و متقاضیان خرید مسکن ارائه شود افزود: در این صورت کسانی که شرایط لازم برای صاحب خانه شدن و خرید مسکن را ندارند، می توانند با استفاده از تسهیلات ارزان ‌قیمت صاحب مسکن شوند و این مسئله خود را حل کنند.

مراقبت از مولفههای اثرگذار در گرانی مسکن

دبیر اول کمیسیون عمران مجلس در عین حال در پاسخ به انتقادات سازندگان و انبوه سازان مسکن و ساختمان درخصوص مالیات 10 درصدی ساخت و فروش که اخیرا تصویب و ابلاغ شده است و موجبات تشدید رکود در بازار تولید مسکن را فراهم می کند، اعلام کرد: به طور قطع مجلس آمادگی دارد که در این زمینه کمک‌های لازم را انجام دهد.

نیاز آذری ضمن تایید این موضوع که در شرایط رکود مسکن باید شرایط رونق بازار ساخت و تولید مسکن تسهیل شود عنوان کرد: ما باید از تمام مولفه ‌هایی که موجب بالا بردن قیمت تمام شده مسکن می‌ شود، مراقبت کنیم.

وی همچنین در پاسخ به اینکه آیا امکان تجدید نظر مجلس درخصوص این مصوبه وجود دارد گفت: دولت باید این موضوع را طی لایحه‌ای به مجلس ارائه کند و ما آمادگی همکاری لازم را در این زمینه داریم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: مطمئنا بایستی همه مولفه‌هایی را که به قیمت تمام شده مسکن ارتباط دارند چه مالیات، چه مصالح و عوارض شهرداری که قیمت مسکن را افزایش می‌دهد، مدیریت کنیم تا درنهایت مسکن با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار بگیرد.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar