۱۶:۰۷ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - 17 June 2017
کد خبر: ۴۵۲۰۸
معاون اول رییس جمهور:
معاون اول رییس جمهور در بازدید از قطعه یک آزادراه تهران- شمال گفت: آزادراه تهران–شمال یکی از افتخارات مهندسی ایران است که باید در سطح بین‌المللی مطرح شود و مردم باید به مهندسان ایرانی برای ساخت این پروژه افتخار کنند.

اسحاق جهانگیری صبح امروز در بازدید از قطعه یک آزاده راه تهران- شمال و آغاز عملیات اجرایی ساخت قطعه دوم این آزادراه گفت: قطعه یک آزادراه شمال را در سال 96 به بهره‌برداری می‌رسانیم و تاخیر چند ماه در این پروژه عظیم مهندسی، طبیعی است.
جهانگیری با بیان این که در دو سال اخیر ساخت این آزادراه پیشرفت فیزیکی بسیار مطلوبی داشته است گفت: قطعه یک آزادراه تهران- شمال به طور قطع در سال جاری تکمیل می‌شود.
وی پیشرفت این آزادراه را در دو سال اخیر مناسب برشمرد و گفت: همزمان با تکمیل قطعه اول این آزادراه عملیات اجرایی ساخت قطعه دوم آن نیز به طول 22 کیلومتر توسط چهار پیمانکار ایرانی آغاز شده است.
جهانگیری با اشاره به بزرگترین تونل کشور به طول 6 هزار و 400 متر در این قطعه عنوان کرد:‌ تاکنون پیشرفت فیزیکی تونل شرقی البرز بسیار خوب بوده و به زودی پیمانکار مربوطه تکمیل تونل غربی را آغاز خواهدکرد.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه از بین قطعات آزادراه تهران شمال تنها قطعه 3 باقی مانده است گفت: قطعه 4 هم زیر بار ترافیک رفته است.
وی درباره تعیین تکلیف قطعه 3 آزادراه خاطرنشان کرد: با سرمایه‌گذاران خارجی برای ساخت این قطعه در حال مذاکره هستیم و امسال قطعه سوم تعیین تکلیف می‌شود.
جهانگیری با بیان این که پروژه آزادراه تهرانشمال یکی از افتخارات مهندسی ایران است اظهار داشت: آزادراه این پروژه باید در سطح بین‌المللی مطرح شود و مردم باید به مهندسان ایرانی برای ساخت این پروژه افتخار کنند.
جهانگیری تصریح کرد: تقریبا همه شرکت های فعال در قطعات 1 و 2 آزاد راه ایرانی اند و این موضوع افتخار بزرگی برای مهندسان ایرانی و جامعه است.

برچسب ها آزاد راه ، تهران ، شمال
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar