۱۶:۴۱ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - 17 June 2017
کد خبر: ۴۵۲۱۱
فرج‌اله رجبی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بخشنامه اخیر سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر اخذ مالیات ۱۰ درصدی از ساخت و فروش هر نوع ساختمان، گفت: این بخشنامه دقیقا مغایر سیاست ها در رابطه با فعال شدن صنعت ساختمان بوده و به رکودی تر کردن وضعیت مسکن می انجامد.

فرج‌اله رجبی با اشاره به بخشنامه اخیر سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر اخذ مالیات ۱۰ درصدی از ساخت و فروش هر نوع ساختمان، گفت: این بخشنامه دقیقا مغایر سیاست ها در رابطه با فعال شدن صنعت ساختمان بوده و به رکودی تر کردن وضعیت مسکن می انجامد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بخشنامه مذکور در شرایط فعلی بی تدبیری دولت در بحث صنعت ساختمان را نشان می دهد، افزود: متاسفانه با این بخشنامه تنها معبر خروج مسکن از رکود مسدود می شود.

وی با اشاره به نامه نگاری های بسیاری که برای لغو بخشنامه اخذ مالیات ۱۰ درصدی از ساختمان ها صورت گرفته است، تصریح کرد: این بخشنامه در شرایط فعلی کشور تعجب برانگیز بوده زیرا در پی آن نه تنها برای دولت درآمدی ایجاد نمی شود بلکه مشکلات عدیده دیگری بر این بازار حادث می شود.

رجبی با بیان اینکه فعال شدن بخش ساختمان می تواند بسیاری از مشاغل را احیا کند، گفت: اخذ مالیات ۱۰ درصدی از ساخت و فروش ساختمان نه تنها رکود در بازار مسکن را پایدار می کند بلکه شعار ایجاد اشتغال دولت را نیز بدون عمل باقی خواهد گذاشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه باید سیاست هایی در دستور کار قرار بگیرد که بخش خدمات در حوزه مسکن رونق یابد، افزود: در حال حاضر بخشنامه اخیر سازمان مالیاتی شوک منفی به بازار مسکن بوده و در راستای سیاست های تنبیهی تلقی می شود.

وی خواستار مسکوت ماندن بخشنامه مذکور شد و گفت: دولت در شرایط فعلی باید با ارایه تسهیلات کارآمد و در نظر گرفتن برخی معافیت ها به رونق ساخت و ساز و معاملات مسکن در کشور کمک کند.

رجبی ادامه داد: در نظر گرفتن برخی معافیت ها در ارایه پروانه ساختمانی و بخشش برخی عوارض می تواند به افزایش انگیزه مردم در جهت ساخت و ساز بیشتر مسکن کمک کند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس، افزود: باید شرایطی فراهم شود تا سرمایه گذار در حوزه مسکن به سیاست های میان مدت و بلند مدت دولت اعتماد کرده و سرمایه خود در راه ساخت و ساز هزینه کند.

رجبی ارایه تسهیلات با نرخ سود پایین را رهکار دیگری برای تشویق به ساخت و ساز بیشتر در کشور خواند و گفت: عدم توجه به وضعیت فعلی بازار مسکن و ضرورت خروج از رکود در بخشنامه اخیر سازمان مالیاتی کشور ملموس است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با پیگیری های بسیار مانع از اجرایی شدن بخشنامه مذکور در راستای کمک به بخش مسکن و خروج آن از رکود خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ بر اساس بخشنامه سازمان امور مالیاتی، درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی ناشی از ساخت و فروش هر نوع ساختمان در حیطه قوانین مربوط به مالیات بر درآمد بوده و در شهرهای بالای یکصدهزار نفر جمعیت مالیات علی الحساب ۱۰درصدی از اشخاص حقیقی اخذ خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar