۱۱:۰۴ - ۱۹ تير ۱۳۹۶ - 10 July 2017
کد خبر: ۴۵۵۷۸
عضو كمیسیون عمران مجلس:
عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: در صورتی كه بتوانیم سمت و سوی راه‌آهن را برای جذب سرمایه‌های بیشتر سوق دهیم، به مرور شاهد تحولات مثبت در بخش ترانزیت و بازارهای جهانی خواهیم بود.

علیم یارمحمدی‌ اظهار داشت:راه‌آهن با تدوین استراتژی‌های جدید و برنامه‌ریزی برای اقتصادی كردن كسب و كار ریلی در ایران، دورخیز خوبی برای جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی آغاز كرده است؛ اگر چه مدت زمان زیادی از شروع این تحرك جدید در راه‌آهن نمی‌گذرد، اما تقاضا برای سرمایه‌گذاری در سه بخش بار، مسافر و خط افزایش چشمگیری داشته است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس با بیان اینكه توسعه حمل و نقل ریلی از جمله مسائل ضروری و مهم در كشور است، بیان كرد: با توجه به كمبود منابع مالی در این عرصه در صورتی كه بتوانیم سمت و سوی حمل و نقل ریلی را به سوی جذب سرمایه گذاری سوق دهیم، به مرور شاهد تحولات مثبت در بخش ترانزیت و بازارهای جهانی خواهیم بود.

وی افزود: این روزها راه‌آهن با برنامه‌ریزی و سیاست گذاری‌های مدون خود یك حركت منطقی اقتصادی را شروع كرده كه می‌تواند گام‌ موثری به سمت جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و تامین سرمایه‌های لازم برای توسعه صنعت ریلی باشد.

وی با اشاره به توسعه خطوط ریلی در سراسر كشور، گفت: توسعه خطوط نیازمند همكاری و تعامل و مهمتر از همه حمایت دولت و مجلس است زیرا توسعه خطوط درون و برون شهرها در كوتاه مدت و بلندمدت تاثیرات مثبتی بر رشد اقتصاد ملی، حفظ محیط زیست و صرفه جویی در مصرف سوخت خواهد گذاشت و سهم حمل و نقل ریلی را در حوزه حمل مسافر افزایش خواهد داد.

وی با اعلام اینكه كسب درآمد بیشتر از طریق حمل بار بیشتر به نقاط مختلف و ارتباط با كشورهای منطقه تحقق می یابد، افزود: وسعت زیاد و همچنین تقاضا برای توسعه همكاری های ریلی در زمینه بار ، راه آهن را بر آن داشته تا برنامه های توسعه ای را برای همكاری با كشورهای مختلف تدوین و در دستور كارهای خود قرار دهد تا به سهم مورد نظر در افق ۱۴۰۴ دست یابد.

برچسب ها راه آهن ، ریل ، توسعه
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar