۱۲:۰۵ - ۲۲ تير ۱۳۹۶ - 13 July 2017
کد خبر: ۴۵۶۴۶
شیبانی اصل خبر داد:
مدیركل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشكل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی گفت: اولین موزه مهندسی ساختمان در ایران با همت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی در شهر تبریز تاسیس می‌شود.

منوچهر شیبانی اصل مدیركل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشكل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی در جلسه هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی پیشنهاد كرد: تا اولین موزه مهندسی ساختمان در ایران با همت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی در شهر تبریز تاسیس شود. این پیشنهاد مورد استقبال وسیع هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قرار گرفت و در همان جلسه به اتفاق آرا تصویب شد. مقرر شد هیات امنایی برای این منظور پیش‌بینی شود تا امور عملیاتی و اجرایی آن به سرانجام برسد.

شیبانی اصل در همین رابطه به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: تاریخ مهندسی ساختمان در كشور ما تاریخ بسیار طولانی و پرارزشی است اما متاسفانه مستندسازی و نگهداری آثار و انتقال تجربیات به صورت مدون به نسل‌های آینده كم اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر ما به آثار باارزشی كه در فرآیندهای مهندسی داریم تاكنون به صورت یكجا و همچنین به صورت میراث فرهنگی و ارزش‌های هنری و فنی نپرداخته‌ایم.

این مقام مسئول ادامه داد: به نظر می‌رسد این ضرورت در حال حاضر وجود دارد و با توجه به پیشینه درخشان معماری و مهندسی ساختمان می‌طلبید تا یك موزه مهندسی ساختمان در كشور داشته باشیم.

مدیركل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشكل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی گفت: باتوجه به اینكه تبریز شهر اولین‌ها محسوب می‌شود در جلسه هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی بنده این موضوع را به عنوان پیشنهاد مطرح كردم كه خوشبختانه با استقبال خوب اعضای هیات مودیره ماجه و مقرر شد تا هیات امنایی به این منظور تشكیل شود و با جلب همكاری نهادهای ذيربط ان‌شاءالله مقدمات تاسیس چنین نخستین موزه مهندسی سازمان در تبریز فراهم می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar