۱۶:۲۷ - ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - 25 July 2017
کد خبر: ۴۵۸۳۷
رئیس سابق نظام‌ مهندسی ساختمان کشور مطرح کرد:
مشاور ارشد رییس جمهور و رئیس سابق نظام‌ مهندسی ساختمان کشوربا بیان اینکه نظام مهندسی و کنترل ساختمان دو مقوله جدا از هم نیستند، گفت: هر دستورالعملی که تدوین می شود باید بر اساس این قانون شکل بگیرد؛ در غیر این صورت نظام مهندسی تبدیل به یک اتحادیه صنفی می شود.

به گزارش «صما»، اکبر ترکان امروز در کنفرانس "نقش مهندسی مکانیک در ساخت و سازهای شهری" اظهار کرد: در طول 22 سالی که از آغاز به کار نظام مهندسی گذشته، این سازمان موفقیتهای چشمگیری به دست آورده است.

وی افزود: وقوع زلزله ها در کشور ما باعث شد تا مقررات ملی ساختمان جدی تر پیگیری شود. می توان امروز به جرأت گفت که سازه های ساخته شده زیر نظر نظام مهندسی تا حدود زیادی قابل اعتماد است.

مشاور ارشد رییس جمهور با بیان اینکه در حال حاضر 35 درصد پرت حرارتی ساختمانهای ما از پنجره است، تصریح کرد: با عایق کردن جداره های بیرونی ساختمان می توان 15 درصد از پرت حرارتی را کاهش داد. امیدواریم در بخش مکانیک هم مانند پی و سازه موفق باشیم.

ترکان با بیان این که کشور ترکیه 2.5 برابر ایران تولید ناخالص داخلی دارد و این در حالی است که مصرف انرژی در آن کشور نصف ایران است،تاکید کرد: تولید ناخالص داخلی ترکیه سالانه 1000 میلیارد دلار است؛ در حالی که این رقم در کشور ما 400 میلیارد است. بنابراین باید به دنبال بهره وری بیشتر درصنعت ساختمان به عنوان یک صنعت انرژی بر باشیم.

وی با بیان اینکه نظام مهندسی و کنترل ساختمان دو مقوله جدا از هم نیستند، گفت: هر دستورالعملی که تدوین می شود باید بر اساس این قانون شکل بگیرد در غیر این صورت نظام مهندسی تبدیل به یک اتحادیه صنفی می شود.

مشاور ارشد رییس جمهور اظهار کرد: باید از مهندسان صاحب صلاحیت در ساخت و سازها استفاده شود. از سوی دیگر قطع رابطه مالی بین مالک و ناظر باعث می شود تا استقلال عملکردی مهندس ناظر در جهت ارتقای کیفیت ساخت افزایش یابد.

انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۵
0
0
جناب ترکان به این مساله توجه نمیکنند که مهندسان به دنبال دریافت پروانه اشتغال نظام مهندسی هستند برای کار پیدا کردن و ارتقای حقوق و معیشت خودشان - وگرنه آزمون صلاحیت مهندسی حرفه ای FE هر سال توسط سازمان سنجش برگزار میشود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۸
0
0
یک مهندس مکانیک با مدرک لیسانس که با سهمیه پدرش استخدام شرکت پتروشیمی شازند شده ماهی ۳ میلیون تومان حقوق میگیرد ولی یک مهندس ناظر نظام مهندسی با مدرک کارشناسی ارشد به زور ماهی ۵۰۰ هزار تومن درآمد داشته باشد و درآمد مهندسان مجری بیکار شده با حکم دیوان عدالت اداری هم در حد صفر هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۸
0
0
بهتر است ترتیبی اتخاذ شود که بودجه رفاهی سازمان نظام مهندسی صرف پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی خود مهندسان شود تا هیچ مهندسی بدون بیمه بازنشستگی و بدون بیمه درمان نماند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
0
0
من نمیدونم نون رسوندن به چند تا مهندس بیکار, چه خطری دارد؟
سرداري
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
0
0
وزارت مسكن فقط مي خواهد مهندسين را كارمند كند و در شركت هايي به نام بازرسي بنشاند تا مشكل اشتغال مهندسين را برطرف كرده باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar