۰۹:۴۲ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - 06 August 2017
کد خبر: ۴۶۰۰۷
عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:
عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از زیان ده بودن بیش از ۸۰ درصد فرودگاه‌های کشور، گفت: توجه به قابلیت‌های گردشگری شهرهای دارای فرودگاه و ایجاد فضاهای چند منظوره رفاهی در درون آن ها می تواند بازدهی را افزایش دهد.

شهرام کوسه غراوی، با بیان اینکه بسیاری از کشورهای موفق همچون آلمان از درآمد حاصل از فرودگاه ها بخش اعظمی از بودجه سالانه خود را تامین می کنند، گفت: متاسفانه نبود نگاه توسعه ای در کشور ما عملکرد فرودگاه های را در هاله ای از ابهام و همراه با زیان کرده است.

نماینده مردم مینودشت، کلاله و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وجود فرودگاه‌ها برای فعالیت اقتصادی مناطق مختلف کشور و افزایش GDP موثر است، افزود: باید فرودگاه ها به سمتی هدایت شوند که سودده بوده و بر مناسبات اقتصادی تاثیرگذار باشند.

وی ایجاد مراکز تفریحی و خدماتی در فرودگاه ها را راهکاری برای برای درآمدزایی آن ها خواند و تصریح کرد: بسیاری از فرودگاه های کشورهای پیشرفته بیش از اینکه از پروازها کسب درآمد کنند از مراکز تجاری و تفریحی موجود در آن ها کسب درآمد می کنند.

عدم نوسازی ناوگان هوایی فرودگاه ها را در مدار زیان دهی نگه می دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم، بیان اینکه بی توجهی به نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل هوایی این ناوگان را زیان ده خواهد کرد، افزود: انتخاب کشوری مطمئن در فضایی رقابتی جهت عقد قرارداد برای اجاره یا خرید هواپیما می تواند تا حدود بسیاری از زیان ده بودن فرودگاه ها در کشور بکاهد.

وی با اشاره به فرودگاه موجود در حوزه انتخابیه اش، گفت: فرودگاه کلاله با مساحتی زیاد در صورتی که با مدیریت بخش خصوصی اداره شود می تواند ارزآوری مثبتی برای منطقه و ایجاد اشتغال چشم گیری برای مردم داشته باشد که این موضوع در سایر فرودگاه ها نیز صحت دارد.

کوسه غراوی با تاکید بر اینکه هزینه کرد درآمدهای فرودگاه های مختلف کشور در همان جا می تواند راهکار خوبی برای توسعه آن ها باشد، ادامه داد: متاسفانه هزینه کرد درآمدهای فرودگاه ها در جای دیگر امکان توسعه را از فرودگاه ها گرفته و آن ها را زیان ده کرده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس آماده تعامل با شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی برای تسهیل شرایط افزایش بازدهی فرودگاه های کشور در جهت کاهش زیان ده بودن آن ها است در این رابطه نیز به طور حتم نشست هایی با مسئولان مربوطه برگزار خواهد شد.

r_sar مطالب مرتبط r_sar
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar