۱۰:۰۲ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - 06 August 2017
کد خبر: ۴۶۰۰۸
کوسه غراوی عنوان کرد؛
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: تغییرات آیین‌نامه کنترل ساختمان، با آنچه با وزارت راه و شهرسازی توافق کرده بودیم تفاوت داشت که به همین دلیل، فعلا تصویب آیین‌نامه در هیات دولت متوقف شده است.

به گزارش صما به نقل از خبرگزاری خانه ملت، شهرام کوسه غراوی درباره مشکلات به وجود آمده در تدوین آیین نامه کنترل ساختمان، گفت: این آیین نامه که وزارت راه و شهرسازی پیگیر ایجاد برخی تغییرات در آن است، پیش از نهایی شدن و تدوین آیین نامه جدید با سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، هماهنگ و توافقاتی در خصوص اعمال برخی تغییرات بر روی آن، حاصل شد؛ اما تغییرات اعمال شده، مورد توافق طرفین نبود و بخش های دیگری از آیین نامه کنترل ساختمان از سوی وزارت راه و شهرسازی تغییر کرد.

نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: در پی این تغییرات، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور از تغییرات ایجاد شده گلایه داشت و به همین دلیل دیروز جلسه ای با وزیر راه و شهرسازی و مدیران مسکن این وزارت خانه برگزار کردیم و توافقاتی در خصوص توقف تصویب این آیین نامه در هیئت دولت داشتیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: در این جلسه ۲ طرف به این نتیجه رسیدند که با توجه به در جریان بودن تغییر قانون نظام مهندسی ساختمان در کمیسیون عمران مجلس، تغییر آیین نامه کنترل ساختمان نیز متوقف شده و تغییرات مورد نظر یا در قالب قانون جدید نظام مهندسی اعمال شود یا آیین نامه کنترل ساختمان پس از تغییرات قانون نظام مهندسی و تصویب در مجلس، به تصویب هیئت دولت برسد تا با قانون جدید هماهنگ باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه آیین نامه جدید کنترل ساختمان هنوز در هیئت دولت به تصویب نرسیده گفت: نظر اعضای شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور این است که با تغییرات اعمال شده در آیین نامه کنترل ساختمان از سوی وزارت راه و شهرسازی، سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها به عنوان بزرگ ترین ان جی اوی کشور از چرخه نظارت بر ساختمان جدا می شوند که این موضوع مورد مخالفت اکثر قریب به اتفاق اعضا و مهندسان است.

وزارت راه و شهرسازی اخیرا تدوین آیین نامه کنترل ساختمان را به پایان رسانده که مهم ترین تغییر این آیین نامه که مورد اعتراض اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور قرار گرفته، خارج شدن کنترل نقشه ها از این سازمان است.

همچنین حامد مظاهریان روز گذشته در گفت وگو با یکی از روزنامه ها اعلام کرده بود آیین نامه جدید و تغییریافته کنترل ساختمان صرفا در کمیسیون امور زیربنایی دولت به تصویب رسیده و هنوز وارد صحن هیئت دولت نشده است.

به گزارش مهر، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: اینکه آیین‌نامه کنترل ساختمان به حذف سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌ها از چرخه جدید می‌انجامد، گزاره‌ای کاملا نادرست و مغلطه‌ای برای انحراف ذهن شنونده از اهداف پنهان در مخالفت است، چرا که برخی مخالفان، منافعشان با تغییر شرایط موجود به خطر می‌افتد./

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
شعبانعلی گلاره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۵
1
1
جناب اقای دکتر روحانی رییس جمهور محترم ایران
با سلام وتبریک بانتخاب مجدد
اعتقاد به حقوق شهروندی از اصول کار حضرتعالی در رابطه با قانون اساسی بوده وشرکت اقشار ملت در سرنوشت خود کممک بدولت
تدبیر وامید است بنابراین توجه حضرتعالی را به ندای خامعه مهندسین که
عامل رونق ۳۰ % اقتصاد وگشودن در های امید کار و رهایی از بن بست و رکود موجود در شرایط کنونی می باشد معطوف می دارد
تحول در مدیریت وزا ت راه و شهرسازی نیاز اشکار جامعه بوده
واین تحول مردم را امید وار وزمینه پیشرفت را میسر ودولت محترم را
جوابگو و مردم بی پناه وسرگردانرا در آرزوی خانه دارشدن امیدوار خواهد نمود ومن نصرومن عندالله ........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۵
0
0
فساد اداری آنچنان در تار و پود این دولت ریشه دوانده که هیچ اصلاحاتی در قوانین قدیمی و منسوخ شده مثل قانون نظام مهندسی انجام نمیشود - قطعا یک نماینده مجلس یا یک وزیر یا یک مدیر کل اداره دولتی مثل اداره آب و فاضلاب یا سازمان میراث فرهنگی یا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یا جهاد نصر یا جهاد خانه سازی یا جهاد کشاورزی یا حتی یک مهندس سپاه ... که نظارت و اجرا یا طراحی نظام مهندسی به عنوان شغل دوم و در حکم پول خرده داخل جیبشان است اجازه اصلاح قانون و حذف افراد چندشغله از ساختار نظام مهندسی را نمی دهند . وگرنه چه ضرورتی داره کارمند دولتی که صبح تا عصر در اداره دولتی مشغول به کار است و حقوق ثابت و مادام العمر دریافت میکند باز هم از سهمیه های نظارت یا طراحی یا اجرای مهندسان بیکار سازمان نظام مهندسی استفاده کند - اگر یک امارگیری جامع و دقیق انجام شود از 350 هزار عضو سازمان نظام مهندسی حداقل 50 هزار نفر کارمند دولتی یا بازنشسته دولتی وجود دارد که در صورت حذف سهمیه نظارت و طراحی و اجرای آنها - فرصت اشتغال برای مهندسان بیکار ایجاد میشود
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar