۱۳:۲۸ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - 08 August 2017
کد خبر: ۴۶۰۷۲
عضو هیئت‌رئیسه اتاق تعاون اعلام کرد:
صما- هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ساختمان با حضور یک هزار و 278 شرکت داخلی و خارجی از ٢١ تا 24 مردادماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار می‌شود.
به گزارش «صما» عضو هیئت‌رئیسه اتاق تعاون امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری در محل اتاق تعاون بابیان اینکه در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان 391 شرکت خارجی و نمایندگان 31 کشور حضور دارند. گفت: در این نمایشگاه یک هزار و 278 شرکت داخلی و خارجی حضور دارند. از تعداد شرکت‌هایی که در نمایشگاه امسال حضور دارند، ٨٨٧ شرکت داخلی و ٣٩١ شرکت خارجی به‌صورت مستقیم و یا غیرمستقیم حضور دارند.

سید محمد کریمی بابیان مطلب فوق گفت: کشورهای چین و ترکیه به شکل مستقیم و کشورهایی نظیر آلمان، ایتالیا، کانادا، اتریش، اسپانیا، استرالیا، انگلیس، اکراین، بلژیک، پرتغال، تایوان، دانمارک، روسیه و برخی کشورهای دیگر به شکل غیرمستقیم در این نمایشگاه حضور خواهند داشت. سه کشور امارات، قطر و عمان نیز در هفدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان شرکت دارند.

کریمی از ویژگی‌های هفدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان را حضور شرکت‌های دانش‌بنیان، بانک‌ها و بیمه‌ها، سازمان استاندارد، سازمان نظام‌مهندسی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد فرماندهی نانو عنوان کرد؛ و گفت: چند شرکت که اختراعاتی در حوزه صنعت ساختمان دارند نیز در نمایشگاه حضور خواهند داشت.

محمد کریمی افزود: این نمایشگاه باهدف انتقال فنّاوری برگزار خواهد شد و امید است با تعریف برنامه‌های جدید، خروج از رکود این صنعت آغاز شود. در این راستا مذاکراتی با شرکت‌های چینی، ترکی، اروپایی و کشورهای صاحب فنّاوری انجام و تأکید شده است متقاضیان برای حضور در این نمایشگاه با حرف و فنّاوری‌های جدید ظاهر شوند تا تولیدکننده‌های ایرانی بتوانند با الگوبرداری از نمونه‌های خارجی اصلاحات لازمه را انجام دهند.

وی گفت: با توجه به اینکه کشور در شرف اتفاق بزرگ و میمون انتخابات است و مشارکت‌کنندگان نیز به دنبال برنامه‌های جدید دولت دوازدهم هستند می‌توان این نوید را داد که شرکت‌کنندگان در هفدهمین نمایشگاه هم ازلحاظ کیفی و هم ازلحاظ فناوری از شرایط بهتری نسبت به سال گذشته بهره خواهند برد. همچنین، ما امیدوار هستیم با برگزاری هفدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان شرایط توسعه بازار مسکن رقم بخورد و قفل رکود مسکن شکسته شود.

او در مورد میزان مشارکت متقاضیان در این نمایشگاه گفت: باوجوداینکه ما هرسال بیش از 100 هزار مترمربع متقاضی داریم، تقریباً هرساله با کمبود فضا مواجه می‌شود در حال حاضر کل ظرفیت نمایشگاه بین‌المللی تهران چیزی در حدود 53 هزار مترمربع است.

کریمی افزود: سالن جدید شماره 5 در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برای اولین بار در اسفندماه 95 مورد بهره‌برداری قرار گرفت و اگرچه ممکن است به لحاظ فضاسازی و جدید بودنش برای جذب و پوشش متقاضی کمک‌کننده باشد اما بااین‌وجود نیز ازنظر متراژ، میزان متقاضیان بیش‌تر است.

او به نمایشگاه شهر آفتاب اشاره کرد و اظهار کرد: امیدواریم ظرفیت این نمایشگاه در سال‌های آتی به میزان رفع نیاز کشور باشد. از جایی که در حال حاضر ظرفیت نمایشگاه‌ها کمتر از میزان 100 هزار مترمربع موردنیاز کشور است، باید تفکر ظرفیت‌سازی‌ها توسعه یابد. در حال حاضر نمایشگاه شهر آفتاب نیز به لحاظ متراژ و مسائل زیرساختی برای برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان با مشکل مواجه خواهد شد. ما امیدوار هستیم هم شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران و هم نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب بتوانند ظرفیت پذیرش میزان کل متقاضیان را برآورده کنند.

عضو هیئت‌رئیسه اتاق تعاون در بخش دیگر سخنانش افزود: روزانه دو کارگاه آموزشی در حوزه صنعت ساختمان برگزار و به شرکت‌کنندگان گواهینامه داده می‌شود.

وی در خصوص این کارگاه‌ها گفت: هم‌زمان با برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان تهران، به‌منظور توسعه فضای تخصصی نمایشگاه، معرفی پتانسیل‏ها و توانمندی‏های شرکت‏های مطرح در صنعت ساختمان و نیز در راستای توسعه دانش و تجربه مهندسان و بازدیدکنندگان از نمایشگاه، سمینار و کارگاه آموزشی با همکاری مشترک واحد آموزش مجتمع رسانه‌ای ساختمان( سایت صما- مجله ساختمان) و اتاق تعاون ایران برگزار می شود.

کریمی در این خصوص ادامه داد: از ظرفیت‌های ایجادشده این اقدام می‌توان به «دو کارگاه آموزشی 90 دقیقه‌ای و یک سمینار اختصاصی- سه ساعته در هر روز»، «فضایی زیبا در پربازدیدترین مکان در نمایشگاه (ورودی سالن میلاد- روبروی سالن خلیج فارس)»، «ظرفیت 100 نفر» و «ارائه گواهینامه معتبر به شرکت‌کنندگان» اشاره کرد.

وی همچنین گفت: کارگاه‌های آموزشی در قالب چهار موضوع از جمله «فناوری‏ های نو در صنعت ساختمان و روش‏ های اجرایی نو»، «سیستم ‏های به روز در صنایع مرتبط با صنعت ساختمان»، «معماری پایدار و روش‌های صرفه جویی انرژی در ساختمان - مدیریت انرژی» و «تولید انرژی‏ های نو و کاربرد آن در صنعت ساختمان» برگزار خواهد شد.

عضو هیئت‌رئیسه اتاق تعاون گفت: معرفی و ارائه آخرین محصولات شرکت برای مشتریان ویژه و نماینده‏ های سراسر کشور و جذب مشتریان خاص شرکت با سیاست توسعه بازار از مزیت‏ های سمینار و کارگاه آموزشی هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان است.

شایان ذکر است ساعت بازدید از هفدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان را ٩ تا ١٨ است.

برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ساختمان در ٢١ مردادماه/ برپایی کارگاه‌های آموزشی- تخصصی صنعت ساختمان از ویژگی بارز نمایشگاه امسال
r_sar مطالب مرتبط r_sar
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar