۱۰:۳۵ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۶ - 24 August 2017
کد خبر: ۴۶۳۲۵
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس:
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:باید با ازبین بردن مافیا درخرید و فروش اوراق مسکن،ثبات نسبی قیمتی را به بازار مسکن هدایت کنیم.
صدیف بدری با انتقاد از رشد قیمت اوراق مسکن در ماه های اخیر، گفت: سیستم بانکی بیمار ،عامل اصلی هرج و مرج در بخش اعطای تسهیلات و همچنین نوسان قیمتی اوراق است.

نماینده مردم اردبیل، نیر،نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه راهکارهایی که بانک در خصوص اعطای تسهیلات دراختیار مردم قرار می دهد فرصت رانت را بیشتر می کند، افزود: وقتی سیستم بانکی به سازندگان مسکن وام نمی دهد و شخصی که پول دارد پول خود را نزد بانک سپرده گذاری می کند؛به طورحتم روند ساخت و ساز مختل می شود.

وی با انتقاد از عملکرد بانک مسکن به عنوان متولی حوزه تامین مسکن مردم، تصریح کرد: سپرده گذاری کلان مردم نزد بانک ها برای کسب سود بیشتر،وضعیت فعلی بازار را رقم زده و رکود فعلی را پایدارتر کرده است.

برخی با خرید اوراق و احتکار آن قیمت های مدنظر خود را به بازار تحمیل می کنند

بدری با تاکید بر اینکه باید سپرده گذاری نزد بانک ها با هدف کسب سود محدود شود،تاکید کرد:در حال حاضر افراد با سپرده گذاری نزد بانک مسکن علاوه برکسب سود،اوراق را هم خریداری کرده و با احتکار و عرضه در فرصت مقتضی به بازار ،نوسانات شدید قیمتی را رقم می زنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد:درحال حاضر علت نوسان قیمت اوراق و افزایش نرخ آن این است که برخی از افراد با خرید اوراق و احتکار آن قیمت های مدنظر خود را به بازار تحمیل می کنند که نتیجه آن ایجاد بازار سیاه است.

بدری ادامه داد:یکی از چالش های اساسی ما در بحث رونق اقتصادی سیستم بیمار بانکی است؛مگر اینکه رئیس جمهور با تیم اقتصادی اتمام حجت کرده باشد.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: باید با از بین بردن دست های پشت پرده درخصوص خرید و فروش اوراق، ثبات نسبی قیمتی را به بازار مسکن هدایت کنیم./

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar