۱۶:۰۵ - ۰۴ شهريور ۱۳۹۶ - 26 August 2017
کد خبر: ۴۶۳۵۸
عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:
عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به اولویت های وزارت راه و شهرسازی در ۴ سال پیش رو، گفت: خرید هواپیماهای کوچک با ظرفیت نهایت ۳۰ نفره می تواند ۷۰ فرودگاه زیان ده را نجات دهد.

شهرام کوسه غراوی، با اشاره به اولویت های وزارت راه وشهرسازی در دولت دوازدهم، گفت: ساماندهی بازار مسکن مهم ترین اولویتی است که این وزارتخانه در 4 سال پیش رو باید مدنظر داشته باشد.

نماینده مردم مینودشت، کلاله، گالیکش و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افزایش تولید مسکن برای خروج از رکود در این بخش ضروری است، افزود: در حال حاضر باید سالانه بیش از یک میلیون و 200 مسکن ساخته شود تا توازن میان عرضه و تقاضا ایجاد شود.

ضرورت اجرای طرح مسکن اجتماعی

وی با تاکید بر اینکه عملیاتی کردن مسکن اجتماعی از دیگر اولویت هایی است که باید در دستور کار دولت قرار بگیرد، تصریح کرد: با افزایش ساخت و سازها رشد قیمت ها در نتیجه کمبود عرضه رخ نداده و ثبات قیمتی در بازار ایجاد می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، از دیگر اولویت های وزارت راه وشهرسازی در دولت دوازدهم را خرید هواپیماهای کوچک با قابلیت جابه جایی نهایت 30 مسافر خواند و افزود: در حال حاضر به علت اینکه جابه جایی حجم کم مسافر با هواپیماهای غول پیکر به صرفه نیست بسیاری از فرودگاه های ما زیان ده شده اند.

وی ادامه داد:خرید هواپیماهای کوچک جثه می تواند فرودگاه های کشور را از حالت زیان دهی خارج کرده و به افزایش حجم سفرها کمک کند.

کوسه غراوی با بیان اینکه در حال حاضر هواپیماهای غول پیکر در 70 فرودگاه کشور زمین گیر شده اند، گفت: خرید بیش از 100 هواپیمای کوچک با ظرفیت نهایت 30 نفره می تواند بسیاری از فرودگاه های زیان ده همچون گرگان، کلاله و جهرم را از این وضعیت خارج کرده و گردش مالی آن ها را دوچندان کند.

واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی لازم است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به دیگر اولویت وزارت راه وشهرسازی در 4 سال پیش رو، افزود: استفاده از توان بخش خصوصی برای تکمیل پروژه های عمرانی مهم ترین گامی است که می تواند تحولی در شاخص های اقتصادی ایجاد کند زیرا با رونق پروژه های عمرانی و فعالیت آن ها بسیاری از مشاغل مرتبط نیز احیا می شوند./

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar