۱۱:۴۵ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - 06 September 2017
کد خبر: ۴۶۵۵۲
برگزاری نشست سه جانبه وزرای حمل‌‌ونقل ایران-قطر-عمان در دوحه؛
وزیر راه و شهرسازی ایران که به دعوت رسمی امیر قطر برای حضور در مراسم افتتاح «بندر حمد» به اين كشور سفر كرده بود در جریان این سفر در نشست سه جانبه وزرای حمل‌ونقل ایران-قطر-عمان در دوحه شرکت کرد.

عبا‌س آخوندی وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و هيئت همراه در جریان سفر به کشور قطر به منظور حضور در مراسم افتتاح «بندر حمد» در نشست سه جانبه وزرای حمل‌‌ونقلايران-قطر-عمان در دوحه نیز شرکت کرد.

در این نشست وزرای کشورهای مزبور ضمناشاره بر ظرفیت ها و زیرساخت‌های موجود حمل‌و‌نقل سه کشور، همکاری‌های اقتصادی و تجاری سه کشور را متناسب با سطح بالای همکاری‌های سیاسی ندانستهو بر گسترش آن تاکید کردند.

توسعه همکاری ها در بخش خطوط هوایی، بنادر، کریدورهای حمل‌ونقل موجود و نیز فعال کردن موافقت‌نامه عشق‌آباد از دیگر محورهای گفت‌وگوی سه وزیر بود،مقرر شددر آینده نزدیک با تبادل دیدارهای متقابل گسترش همکاری‌های فی‌مابین در زمینه حمل‌ونقل، توریسم و تجارت بطور دقیق برنامه‌ریزیشده و توسعه یابد.

گفتنی است، محمدرضارضایی کوچی رئيس كميسيون عمران مجلس شورایاسلامی، مجتبی خسرو تاج رئيس سازمان توسعه تجارت ایران، محمد علی سبحانی سفير جمهوریاسلامیايران در قطر و فخریه کاشان قائم مقام و مهرداد تقی زاده معاون حمل‌ونقلوزارت راه وشهرسازي عباس آخوندی را در این ملاقات‌ها همراهی می‌کنند.

برچسب ها حمل و نقل ، عمان ، قطر ، ایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar