۰۹:۴۱ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - 11 September 2017
کد خبر: ۴۶۶۰۴
در گفت‌وگو با «صما» مطرح شد:
رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان مرکزی دلایل هجوم برخی از سازندگان به این سازمان را که سبب ضرب و شتم و زخمی شدن برخی از اعضای هیات مدیره و نیز تخریب اموال شده بود را تشریح کرد.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان مرکزی گفت: هجوم برخی از سازندگان به سازمان این استان سبب ضرب و شتم و زخمی شدن برخی از اعضای هیات مدیره این نظام‌مهندسی و نیز تخریب اموال در این استان همراه بود.

به گزارش خبرنگار «صما» محمد مصطفوی ضمن بیان مطلب فوق در گفت‌وگو با «صما» گفت: پیش‌تر در استان مرکزی، به دلیل الزام به‌کارگیری مجری ذی‌صلاح در فرآِیند ساخت‌وسازها، سازنده‌ها مکلف به بکارگیری مجری صاحب صلاحیت در فرآیند ساخت‌وساز شدند، این در حالی است که با تداوم کار و وجود برخی صوری کاری‌ها، سازنده‌ها از این بابت به مقامات محلی شکایت کرده و عدم کارایی مجری ذی‌صلاح را مطرح کردند.

وی تاکید کرد: در اثر این مکاتبات، معاونت استانداری این استان در نامه‌نگاری به شهرداری، مسئولیت تعیین تکلیف درباره مجری ذی‌صلاح را به عهده این نهاد گذاشت و این وظیفه قانونی را از سازمان نظام‌مهندسی سلب کرد.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان مرکزی فرآیند انتخاب مجری ذی‌صلاح توسط شهرداری را این‌گونه توصیف کرد: پس‌ازاین واگذاری مسئولیت، شهرداری این استان در یک اقدام عجیب اقدام به صدور 430 پروژه ساختمانی بدون مجری ذی‌صلاح کرد.

مصطفوی با یادآوری این موضوع که اقدام غیرقانونی شهرداری این استان برای نظام‌مهندسی دربردارنده مسئولیت قانونی بوده است تاکید کرد: ازاین‌رو نظام‌مهندسی باگذشت یک سال و برگزاری جلسات موازی و مکرر، شرایط را تغییر داد و عهده‌دار صدور مجری ذی‌صلاح برای ساخت‌وسازها شد.

وی با تاکید بر اینکه این تغییر مکانیزم به مذاق سازندگان خوش نیامد و ازاین‌رو آن‌ها برای اعتراض به دفتر سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان مرکزی هجوم آوردند گفت: آن‌ها تهدید کردند یا باید نظام‌مهندسی به خواسته آن‌ها تمکین کند و نسبت به صدور برگه نظارت بدون مجری ذی‌صلاح اقدام کند یا اینکه آن‌ها سازمان را به خون می‌کشانند.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان مرکزی با تاکید بر اینکه مقاومت هیات مدیره سازمان در برابر خواسته غیرقانونی بساز بفروش‌ها باعث شده که آن‌ها اقدام به ضرب و شتم و مجروح کردن اعضای هیات مدیره این سازمان و نیز تخریب اموال آن کنند درعین‌حال گفت: متاسفانه عمده مهاجمان به این سازمان متشکل از بسازبفروش‌های فاقد تخصص بوده که با توجه به‌احتمال تکرار این رفتار، سازمان نظام‌مهندسی روز دوشنبه را تعطیل اعلام کرد.

وی با انتقاد از عدم تعیین تکلیف درباره مجری ذی‌صلاح گفت: ما به قانون تمکین می‌کنیم و امیدواریم که درباره روند اجرایی این مهم هماهنگی لازم بین دستگاه‌های مربوطه ایجاد شود.


انتهای پیام/

کدخبر:0221انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
0
0
وزیر راه و شهرسازی باید پاسخگوی بی حرمتی به اعضای سازمان نظام مهندسی باشند چون شیوه نامه اجرای ساختمان درکشور هنوز ابلاغ نشده و مهندسان مجری هنوز بلاتکلیف هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
0
0
باید از وزیر راه و شهرسازی سوال کرد = آیا به این بساز و بفروش های بی سواد میخواهید اختیار تام بدهید برای انتخاب مالک ؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۶
0
0
باید از وزیر راه و شهرسازی سوال کرد = آیا به این بساز و بفروش های بی سواد میخواهید اختیار تام بدهید برای انتخاب ناظر ؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
0
0
از نظر خیلی افراد - دادن پول به مجری=دادن پول زور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
0
0
دوره شعبان بی مخ ها تداعی شده
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۱
0
0
#نامه معاون #شهرسازی #شهرداری اراک به #مناطق ششگانه:شروع بکار تنها با معرفی #مجری #ذیصلاح به #شهرداری امکان پذیر می باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar