۱۱:۰۲ - ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - 20 September 2017
کد خبر: ۴۶۷۵۳
معاون ساخت و توسعه راه‌آهن:
معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل از انجام عملیات تکمیلی در راه‌‌آهن غرب کشور خبر داد و گفت: ایستگاه‌های فیروزان و کرمانشاه آماده بهره‌برداری هستند و تنها قسمت باقیمانده تکمیل خطوط ایستگاهی است که حدود سه ماه به طول می‌انجامد.

جبار علی ذاکری به تکمیل ریل‌گذاری راه‌آهن غرب کشور اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون عملیات تکمیلی این محور در حال انجام است و بر اساس پیش‌بینی‌ها تا سه ماه آینده آماده بهره‌برداری خواهد شد.

عضو هیئت‌مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین ایستگاه‌های فیروزان و کرمانشاه آماده بهره‌برداری هستند و تنها قسمت باقیمانده تکمیل خطوط ایستگاهی؛ رلواژ کردن، زیرکوبی و آماده‌سازی بر سیر قطار با سرعت طراحي مسير است که حدود سه ماه به طول می‌انجامد. البته هم‌زمان، تحويل خطوط به شركت راه‌آهن جمهوري اسلامي ايران جهت بهره‌برداری در برنامه قرار دارد.

ذاکری با اشاره به آخرین وضعیت راه‌آهن ارومیه- مراغه نیز اظهار داشت: این خط‌آهن با پیشرفت فیزیکی ۸۲ درصدی، کمتر از ۱۲ کیلومتر تا پایان عملیات ریل‌گذاری در این خط باقیمانده است هم اکنون زیرسازی مسیر اصلی راه‌آهن مراغه- ارومیه با پیشرفت فیزیکی۹۸ درصد و مسیر مهاباد- نقده با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی مراحل پایان کار را طی می‌کندو بر اساس پیش‌بینی‌ها صوت قطار به‌زودی در شهر ارومیه به صدا درخواهد آمد.

عضو هیئت‌مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل با اشاره به پیشرفت فیزیکی ساخت و توسعه راه‌آهن یزد- اقلید اظهار داشت: ساخت این راه‌آهن در دو بخش در دست اجرا قرار دارد که بخش اول قطعه یزد-مهریز و بخش دوم قطعه مهریز-اقلید است.

وی افزود: با توجه به وجود بندر خشک در مهریز،‌ قطعه یزد-مهریز به طول ۳۰ کیلومتر تکمیل شده و به‌زودی افتتاح خواهد شد.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن با اشاره به روند اجرایی قطعه دوم بیان داشت: طبق برنامه، زیرسازی و ریل‌گذاری قطعه یزد-مهریز به طول ۵۰ کیلومتر ۲۲ بهمن سال جاری به سر انجام خواهد رسید. البته بهره‌برداری از این قطعه احتمال دارد در سال آینده انجام شود؛ زیرا بهره‌برداری از یک خط آهن به طول ۵۰ کیلومتر صرفه اقتصادی نخواهد داشت و بهتر است تا تکمیل بخش‌های بعدی صبر شود.

برچسب ها راه آهن ، ریل ، مراغه ، یزد
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar