۱۱:۴۷ - ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - 27 September 2017
کد خبر: ۴۶۸۸۰
مدیر فروش گروه صنعتی ایران توحید در گفت‌وگو با «صما» مطرح کرد:
اتصالات در تمامی سازه‌ها ازجمله سازه‌های فولادی یکی از اجزای اساسی سازه بوده و عامل اصلی یکپارچگی سیستم‌های سازه‌ای است. یک اتصال ضعیف و نامناسب می‌تواند منجر به یک سری زوال‌های پی‌درپی و بنیادی در سازه فولادی شود.
به گزارش «صما» گروه صنعتی ایران توحید در سال 1358 تأسیس و در سال 1373 با ظرفیت 8000 تن در سال در شهر صنعتی کاوه واقع در شهرستان ساوه و در زمینی به مساحت 23000 مترمربع به بهره‌برداری رسید از شروع سال 1377 عمده فعالیت شرکت با توجه به نیروی انسانی متخصص، تکنولوژی تولید مکانیزه و امکانات آزمایشگاهی مدرن به‌طرف شرکت‌های بزرگ خودروسازی و صنعتی معطوف شد که در طی مدت‌زمان بسیار کوتاهی توانسته جایگاهی ویژه برای خود درزمینه تولید انواع پیچ و مهره ایجاد و همواره آن را ارتقاء بخشد.

هدف از تأسیس این کارخانه تولید انواع پیچ و مهره به روش فورج سرد مطابق با استانداردهای متداول در دنیا ازجمله JIS ، ISO ، PSA ، Astmو DIN و غیره بوده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص فعالیت این شرکت مصاحبه«صما» را با مهدی فریدونی مدیر فروش گروه صنعتی ایران توحید بخوانید:

آقای مهندس محصولات تولیدی شرکت ایران توحید دارای چه ویژگی است؟

بخشی از تولیدات این شرکت شامل تولید پیچ از سایز M6 تا M30 و از طول 10 الی 240 میلی‌متر و با گریدهای 12.9, 10.9, 8.8, 6.8، تولید TC.Boltوstud Bott تولید انواع استادبولت از سایز ½ الی 3 اینچ با گریدهای B7-B7M ، تولید انواع مهره (شش‌گوش، فلنجی، جوشی، قفلی فلزی، قفلی کاسه نمدی، مهره‌های واشر دار) از سایز M6 الی M27 و نیز انجام عملیات پوشش کاری گالوانیزه (کروماته های سفید، زرد، سبز و مشکی) تحت لیسانس شرکت Coventya فرانسه و پوشش Zinc Flack تحت لیسانس شرکت Magniفرانسه ، تولید انواع پیچ و مهره مخصوص و مطابق سفارش مشتری و تولید تخصصی انواع پیچ‌های موتوری ازجمله پیچ‌های سرسیلندر کپه یا تاقان و شاتون موتورهای خانواده پراید، EF7، TU5، XU7 موتورهای دیزل لازم به ذکر است و نیز پیچ و مهره های مورد نیاز صنایع سنگین مثل تراکتور سازی و موتورسازان تبریز است. در حال حاضر این شرکت تنوع بیش از 4320 نوع پیچ و مهره را در سوابق کاری خود دارد.

وجه تمایز اتصالات سازه‌های فولادی با سایر اتصالات چگونه است؟

اتصالات در تمامی سازه‌ها ازجمله سازه‌های فولادی یکی از اجزای اساسی سازه بوده و عامل اصلی یکپارچگی سیستم‌های سازه‌ای است. یک اتصال ضعیف و نامناسب می‌تواند منجر به یک سری زوال‌های پی‌درپی و بنیادی در سازه فولادی شود. بسیاری از زوال‌های سازه‌ای ناشی از طراحی ضعیف اتصالات یا ضعف در جزئیات اجرائی است. طراحی و اجرای اتصالات ساختمان‌های فولادی نیاز به توجه ویژه‌ای دارد چرا که حتی در ساختمان‌های در حال احداث نیز مشکلات متعددی دیده می‌شود و این موضوع به هنگام زلزله منجر به شکست جوش ویا گسیختگی اتصال می شود.

امروزه استفاده از پیچ به‌عنوان یک وسیله مناسب و قابل‌اطمینان در ساخت و اجرای سازه‌های فولادی بسیار رایج و متداول شده است. چون در ساخت و تولید پیچ‌ها از فولادهای مخصوص با عملیات ویژه استفاده می‌کنند. مصالح پیچ‌ها دارای مقاومت گسیختگی به‌مراتب بالاتر از فولادهای ساختمانی معمولی هستند. دست‌یابی به پیچ‌های پر مقاومت و باکیفیت مناسب موجب فراهم شدن افق‌های جدیدی درزمینهٔ اتصالات انواع سازه‌های فولادی اعم از ساختمان، پل و تأسیسات صنعتی شده است.

آیا ماشین‌آلات تولید این پیچ‌ها تولید داخل است؟

کلیه ماشین‌آلات تولیدی این کارخانه از سازندگان معتبر اروپایی ونیز خطوط و کوره‌های عملیات حرارتی پیوسته از شرکت های معتبر ژاپنی و تایوانی خریداری‌شده و در حال حاضر با رعایت الزامات استاندارد و خواسته‌های مشتریان با دریافت گواهینامه ISO TS -16946 و ISO 9001-2000 نیاز صنایع مختلف مانند خودروسازان، نفت، ساختمان و برق کشور را تأمین می‌نماید.

بخش دانش و پژوهش در شرکت شما در چه جایگاهی قرار دارد؟

در دنیای سراسر رقابت امروز که شرکت‌های داخلی و خارجی نهایت تلاش خود جهت اختصاص سهم بیشتری از بازار به عمل می‌آورند، سعی ما همواره بر این بوده است که همگام با پیشرفت‌های حاصل‌شده و با استفاده از تکنولوژی‌های روز امکان تأمین محصولات را بر اساس خواسته مشتریان فراهم آوریم. در این راستا همواره فرآیندهای اصلی سازمان را با مشارکت و راهنمایی شرکت‌های معتبر در دنیا به انجام رسانده و باوجود هزینه‌های بالا برای سازمان و بحران‌های اقتصادی حاکم برجهان بر این سیاست پایدار مانده‌ایم.در راستای همین سیاست علاوه بر گرفتن نشان ملی استاندارد از اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعت جهت محصولات خود اخذ گواهینامه با اخذ گواهینامه ISO17025 به عنوان آزمایشگاه مرجع امکان کنترل و ارائه خدمت را نیز دارا است .

محصولات شما به چه میزان در ارتقای کیفیت ساخت‌وساز مؤثر هستند؟

امروزه استفاده از سازه‌های پیچ و مهره ای در صنعت، به نحو چشمگیری افزایش‌یافته به‌طوری‌که این سازه‌ها درگذشته فقط شامل سوله‌های صنعتی و مجتمع‌های پتروشیمی و سازه‌های مورداستفاده در صنایع نفت و گاز می‌شدند. ولی هم‌اکنون کاربرد این سازه‌ها در ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری که در شهرها نیز ساخته می‌شود با رشد چشمگیری روبرو بوده است.

از مهم‌ترین دلایل استفاده از سازه‌های پیچ و مهره ای در کشورهای صنعتی عدم نیاز به جوشکاری در محل ،کاهش زمان نصب سازه در موقعیت‌های سخت، همچنین سرعت بیشتر اجرا در محل نصب نسبت به سازه‌های جوشی است. همچنین اسکلت‌هایی که در محوطه پروژه‌های ساختمانی تولید می‌شوند به خاطر محدودیت در کنترل جوش و نیاز به جوشکار متخصص و رعایت الزامات محیطی دارای پروسه زمانی و هزینه بالاترنسبت به درسازه های پیچ و مهره ای تولید است.

آیا شرکت شما شعاری برای فعالیت ها و چشم اندازهای آتی دارد؟

مصممیم بهترین همراه در دستیابی به عالی ترین اتصالات باشیم .

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar