۱۶:۴۶ - ۰۱ آبان ۱۳۹۶ - 23 October 2017
کد خبر: ۴۷۳۱۳
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در جلسه روز گذشته مجلس موضوع بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد و نحوه جدید تخصیص‌ها با نمایندگان مطرح شد گفت: در خصوص مدیریت بازار ارز نظر رئیس جمهور بر مدیریت قیمت ارز و جلوگیری از رشد آن است.

محمدباقر نوبخت گفت: آنچه که رئیس جمهور در خصوص قیمت ارز مطرح می‌کند مبتنی بر تقویت پول ملی و افزایش قدرت خرید مردم است. عده‌ای به دولت فشار می‌آورند که برای افزایش اشتغال اشکالی ندارد که نرخ تورم افزایش پیدا کند. این در حالیست که رئیس جمهور معتقد است افزایش نرخ تورم به معنای کاهش قدرت خرید و افزایش مشکلات معیشتی در جامعه است.

وی افزود: در همین راستا سازمان برنامه و بودجه به عنوان سازمانی که باید از این دیدگاه رئیس جمهور حراست کند به دنبال افزایش قیمت ارز نیست چرا که با افزایش قیمت ارز قدرت پول ملی کاهش یافته و به این ترتیب قدرت خرید مردم نیز کم می‌شود.

نوبخت ادامه داد: در واقع بر اساس نظرات رئیس جمهوری به دنبال ایجاد یک روند طبیعی هستیم که جلوی افزایش قیمت دلار را بگیریم. کاهش قیمت دلار به کانال 4 هزار تومان نیز موید همین نظر است.

نوبخت در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در خصوص گذشت 7 ماه از سال 96 و آماده نشدن آیین‌نامه‌های اجرایی برنامه ششم توسعه و اعتراض‌های نمایندگان پیرامون آن گفت: در روزهای آینده به نمایندگان مجلس در این خصوص توضیح و موضوع را شفاف می‌کنم. به عنوان مثال اینکه دولت به معنای بودجه‌ریزی مبنایی عمل کرده است عمل به احکام برنامه ششم توسعه است از سویی دیگر وقتی در راستای حرکت به سمت نظام آماری ثبتی مبنا حرکت می‌کنیم این موضوع هم موید اجرای حکم دیگری در برنامه ششم است.

وی افزود: حرکت به سمت رشد اقتصادی 8 درصد، حفظ نرخ اشتغال و کاهش بیکاری نیز در راستای اهداف و شاخص‌های برنامه ششم توسعه انجام می‌شود. همه این موارد موید‌ آن است که دولت برای اجرای مفاد و احکام برنامه ششم که در مجلس تصویب شده است در حال اقدام است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar