۱۱:۲۱ - ۰۶ آبان ۱۳۹۶ - 28 October 2017
کد خبر: ۴۷۳۶۶
«صما»گزارش می‌دهد:
صما- مجموع عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر تجاری کشور از ابتدای امسال تاکنون به بیش از ۸۶ میلیون تن افزایش یافته که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳,۶ درصد رشد داشته است.
عملکرد بنادر در 6 ماهه اول سال/ سهم مسافران کشور از حمل‌و نقل دریایی در طول سال +جدول

به گزارش «صما» براساس آمارهای اتخاذ شده از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی افزایش ۳,۶ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور، نشان می دهد که مجموع عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر تجاری کشور در مدت یاد شده در سال ۹۵ حدود ۸۳ میلیون تن بوده که هم اکنون به بیش از ۸۶ میلیون تن رسیده است.

از ابتدای امسال تاکنون میزان تخلیه و بارگیری کانتینری در بنادر کشور به یک میلیون و ۸۰۰ هزار کانتینر رسیده که در مقایسه با سال گذشته ۲۸,۶ افزایش نشان می دهد.

در این مدت میزان تخلیه و بارگیری کالاهای فله ای خشک در بنادر کشور به ۲۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تن افزایش یافت که نسبت به سال گذشته ۲۶,۹ درصد رشد داشته است.

همچنین از ابتدای سال ۹۶ تاکنون میزان تخلیه و بارگیری کالاهای فله ای مایع در بنادر کشور۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بوده است که نسبت به سال گذشته ۵۵۰ درصد رشد نشان می دهد.

براساس این گزارش، از آغاز امسال تاکنون میزان تخلیه و بارگیری کالاهای عمومی در بنادر تجاری کشور ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تن بوده است که در مقایسه با سال گذشته ۱,۸ درصد کاهش نشان داده است.

عملکرد بنادر در 6 ماهه اول سال/ سهم مسافران کشور از حمل‌و نقل دریایی در طول سال +جدول

در مدت یادشده میزان تخلیه و بارگیری مواد نفتی نیز در بنادر کشور نیز ۲۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تن بوده است که در مقایسه با سال گذشته ۶,۸ درصد کاهش یافته است.

همچنین طی دو سال گذشته اقدامات زیربنایی در احداث و بهره برداری از بنادر مسافری توسط سازمان بنادر و دریانوردی منجر به افزایش قابل توجه سفرهای دریایی شده به طوری که در طول سال بیش از ۲۰ میلیون سفر دریایی در کشور به خصوص در بنادر مسافری استان هرمزگان انجام می شود.

بندرشهید حقانی٬ بندرهرمز٬ بندرذاکری٬ بندر شهید باهنر٬ بندر لافت٬ بندر پهل٬ بندر لنگه ٬ بندرلارک ٬ بندر بهمن٬ بندر چارک٬ بندر آفتاب٬ بندرابوموسی و بندر کیش از مهمترین بنادر استان هرمزگان برای انجام سفرهای دریایی هستند.

عملکرد بنادر در 6 ماهه اول سال/ سهم مسافران کشور از حمل‌و نقل دریایی در طول سال +جدول

علاوه بر انجام سفرهای داخلی در بنادر کشور٬ از بندر باهنر به بندر شارجه در کشور امارات متحده عربی و از بندرعباس به بندر خصب در کشور عمان سفرهای دریایی خارجی نیز از استان هرمزگان برقرار شده است.

براساس این گزارش، عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور در سال جاری تاکنون از طریق بندرآبادان، آستارا، امام خمینی، امیرآباد، انزلی، بوشهر، جاسک، چابهار، خرمشهر، شهید باهنر، شهید رجایی، فریدون کنار، قشم، گناوه، لنگه، نکا، نوشهر انجام شده است.

عملکرد بنادر در 6 ماهه اول سال/ سهم مسافران کشور از حمل‌و نقل دریایی در طول سال +جدول
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar