۱۰:۲۸ - ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - 04 November 2017
کد خبر: ۴۷۴۷۱
عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با «صما» تاکید کردند:
صما- عضو مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از روند پدیده زمین‌خواری در کشور خواستار برخورد جدی با دست‌های پنهان در این موضوع مهم شده‌اند.
لزوم برخورد جدی با دست‌های پنهان در پدیده زمین‎خواری/ مسئولان نگاهی به عملکرد خود در خصوص زمین‌خواری داشته باشندبه گزارش «صما» آیت‌الله سید هاشم بطحایی گلپایگانی در جریان بازدید از بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات با حضور در غرفه «صما» ضمن امضای لوح کمپین «مقابله با زمین خواری» از سوی مجتمع رسانه‌ای ساختمان، حمایت خود را از این جریان رسانه‌ای اعلام کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار «صما» با اشاره به تأثیر پدیده زمین‌خواری در اقتصاد کشور اظهار داشتند: قرآن می‌فرمایید قانون را وضع کردیم تابی قانونی نشود. اگر هرکسی بخواهد زمین‌ها شخصی را اعم از زمین عمومی یا زمین خصوص را بگیرد اولاً کشور دچار هرج‌ومرج شده و در ثانی مالکیت و احترام به مالکیت از بین می‌رود؛ به هر دلیلی اگر قانون رعایت نشود حقوق دیگران ضایع می‌شود و ضایع کردن حقوق دیگران بی‌تقوایی و گناهی نابخشودنی است.

وی بابیان اینکه غصب نوعی دزدی است دزدی ربودن آشکار و غصب ربودن پنهان است خاطرنشان کرده‌اند: به‌طورکلی حکم قانونی غاصب با سارق یکی بوده و حضور این افراد در جامعه مایه آلودگی و فساد اجتماعی می‌شود.

سید هاشم بطحایی گلپایگانی در ادامه افزودند: در خصوص ریشه‌کنی این معضل باید در جامعه برخورد و قوانین جدی شکل بگیرد زیرا هر نوع دست‌درازی به اموال شخصی و عمومی در فلسفه دینی مغموم شده است.

نباید برخورد با مفاهیم زمین‌خواری شعارگونه باشد

نماینده تهران در مجلس خبرگان رهبری در ادامه بابیان اینکه این معضل نیازمند برخورد قوی و سریع از سوی قانون‌گذاران و ناظران است گفتند: در ابتدای این امر باید برخی از مسئولان نگاهی جدی به عملکرد خود و آَشنایان خود داشته و در ریشه‌کنی این معضل جدیت به خرج دهند.

وی با تاکید بر اینکه نباید برخورد با مفاهیم زمین‌خواری شعارگونه باشد، اظهار داشتند: تأکید مقام معظم رهبری در این امر بسیار قاطع بوده و اجرای آن عزم ملی می‌خواهد.

وی همچنین تأکید کرده‌اند: با توجه وصایای ائمه و قوانین امروزی و فتوای حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب که اطاعت از قوانین حکومت اسلامی را واجب می‌دانند به همین دلیل زمین‌خواری که یکی از فعل‌های خلاف قانون و شرعاً حرام است.

زمین‌خواران ثروتمندانی که با قلدری اموال مردم را غصب می‌کنند

نماینده تهران در مجلس خبرگان رهبری در ادامه افزودند: زمین‌خواران ثروتمند کسانی هستند که در اولویت اول باید با آن‌ها برخورد شود چون این‌ها قشری هستند که از روی قلدری وارد این کارشده‌اند و معمولاً به خاطر توان مالی زیاد با رشوه و امثال این‌ها افرادی را خریده‌اند و پشتوانه‌های محکمی دارند و برخورد با این افراد کار سختی است.

همچنین با ابراز خرسندی از عملکرد مجریان و از برخورد قاطع آن‌ها گفتند: مدتی است از قوه قضاییه برخوردهای خوبی در مبارزه با قانون‌شکنان دیده می‌شود و این برای اقشار مختلف مردم جاافتاده که قوه قضاییه جناحی نیست و تحت تأثیر جو جامعه تصمیم نمی‌گیرد.

بطحایی گلپایگانی همچنین افزودند: از متصدیان مبارزه با زمین‌خواری چون در راستای نظم و قانون پذیری جامعه است و در جهت رسیدن به آرمان بلند جامعه و تمدن بزرگ اسلامی است تا آنجایی که از دستمان بربیاید حمایت می‌کنیم تا ان‌شاءالله بتوانند دست افراد گردن‌کلفتی را که با زمین‌خواری و امثالهم حق ضعفا را پایمال کرده‌اند را از بیت‌المال کوتاه نمایند.

نماینده تهران در مجلس خبرگان رهبری درنهایت گفتند: امید است ملت ایران هیچ‌گاه به‌اندازه سرانگشتی میل به زمین‌خواری نداشته باشد که غاصب چه به‌عنوان صهیونیست و چه به‌عنوان مسلمان اهل جهنم است.

لزوم برخورد جدی با دست‌های پنهان در پدیده زمین‎خواری/ مسئولان نگاهی به عملکرد خود در خصوص زمین‌خواری داشته باشند

انتهای پیام /

کدخبر:0227

r_sar مطالب مرتبط r_sar
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar