۱۵:۳۲ - ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - 08 November 2017
کد خبر: ۴۷۵۶۴
گزارش «صما» از اولین جلسه کمیته آئین‌نامه اجرائی صرفه‌جویی مصرف انرژی در ساختمان:
صما- اولین جلسه کمیته‌ای سومین همایش ساختمان پایدار مصرف بهینه انرژی با عنوان آئین‌نامه اجرائی صرفه‌جویی مصرف انرژی در ساختمان تشکیل و مقرر شد درجلسات بعدی سه کمیته با حضور ارگان‌های مختلف ایجاد شود.

تشکیل 3 کمیته در جهت تدوین شیوه‌نامه‌های اجرایی آئین‌نامه صرفه‌جویی انرژی در ساختمان/ ایجاد ظرفیت‌های جدید اشتغال برای مهندسان ساختمانبه گزارش «صما» این جلسه با ریاست حامدمانی‌فر- مدیر کل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان و با حضور اصغر شیراز پور و محمد محمدنژاد از کمیسیون انرژی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی، بهروزکاری - مدیر بخش انرژی مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، سعید ظریف - مدیر عامل مجتمع رسانه‌ای ساختمان،محمدحسین فرخیان روابط عمومی مجتمع رسانه‌ای ساختمان، رضا شیخ انصاری - معاون مدیر کل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان، محمد خرم‌آبادی - رییس گروه صنعتی‌سازی و فناوری‌های نوین ساختمان و فرامرزی - کارشناس دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان برگزار شد.

در شروع این جلسه مقررشد ابتدا تعریف درستی از ساختمان سبز ارائه شود زیرا به گفته بسیاری از فعالان و کارشناسان این حوزه تاکنون تعریف و تفسیر صحیحی از این عنوان در کشور ارائه نشده است.

براین اساس مقرر شد برای تعریف درست این عنوان در جلسه‌های آینده این کمیته 4 موضوع شامل مشخص کردن چک‌لیست ممیزی و سامانه‌های کنترلی، تنظیم مشوق و جرائم برای ساختمان‌های حقیقی، تأیید صلاحیت اشخاص حقیقی و حقوقی و جمع‌بندی پیشنهادات بازنگری برای مباحث موردبررسی قرار بگیرد.

بنابراین گزارش خروجی این جلسه ایجاد 3 کارگروه با عناوین کارگروه بازنگری مقررات ملی، کارگروه بسته اجرایی مشوق‌های اجرائی ماده 18 قانون اصلاح الگوی مصرف و کار گروه صلاحیت‌ها و تهیه فرآیندها بود.

در جمع‌بندی این نشست مقرر شد در کارگروه بازنگری مقررات ملی بازنگری‌هایی در خصوص مباحث ۱۳ و ۱۴ و ۱۶ و ۱۷ و ۱۹ و ۲۲ و ۲ انجام‌ و همچنین مباحث ۴ و ۵ و 15 نیز تحت تاثیر قرار بگیرد. همچنین مقرر شد حاضران این کارگروه متشکل از اعضای شورای مرکزی، دفتر مقررات ملی ساختمان، مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، سه متخصص و در فاز دوم این کارگروه اعضایی از سازمان استاندارد و وزارت صنعت، معدن و تجارت باشند.

در کارگروه بسته اجرایی مشوق‌های اجرائی ماده 18 قانون اصلاح الگوی مصرف نیز مقرر شد اعضایی از وزارت راه و شهرسازی، مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، وزارت نفت، سازمان نیرو، سازمان محیط‌زیست و سازمان نظام مهندسی و در فاز دوم همین کار گرو اعضایی از سازمان برنامه‌وبودجه حضورداشته باشند.

بر اساس همین گزارش کار گروه صلاحیت‌ها و تهیه فرآیندها نیز با حضور اعضای دفتر مقررات ملی ساختمان، دفتر تشکل‌ها شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی، مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، دفتر فنی وزارت کشور و اعضای کمیسیون محیط‌زیست شورای شهر حضور داشته باشند.

در ضمن شایان ذکر است سومین همایش ملی ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی به همت دبیرخانه همایش برچسب انرژی ساختمان، ۲۰ و ۲۱ آذرماه در سالن پاکدامن مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار می‌شود.

انتهای پیام /

کد خبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar