۱۱:۵۶ - ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - 13 November 2017
کد خبر: ۴۷۶۱۰
عضو هیئت مدیره راه‌آهن درگفت‌وگو با «صما» مطرح کرد :
عضو هیئت مدیره راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه صادرات کالای ایرانی با شبکه ریلی نسبت به پارسال ۱۲ درصد رشد داشت. گفت: درهفت ماه نخست امسال، تبادلات مرزی از طریق ریل با پاکستان از طریق مرز میر جاوه ۱۵۰ درصد و با ترکیه 54 درصد رشد داشته و بیش از 7 میلیون تن کالای صادراتی با شبکه ریلی حمل شده است.
تشریح دلایل عقب‌ماندگی توسعه حمل‌ونقل ریلی/ صادرات بهتر با توسعه کریدورهای ریلیحسین عاشوری بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: در هفت ماه گذشته 800 هزار تن ترانزیت کالا با راه‌آهن حمل و این میزان بیانگر رشد 61 درصد حمل بار نسبت به هفت ماه سال گذشته است.

عضو هیئت‌مدیره راه‌آهن بابیان اینکه برای داشتن یک صادرات ارزنده و پایدار باید نگاه جامع‌تری به مقوله توسعه کریدورهای ریلی داشته باشیم تأکید کرد: در حال حاضر اقدامات خوبی در خصوص فعال سازی کریدورها رخ‌داده و باید با ایجاد کریدور های جدید به دنبال توسعه درآمد ارزی و افزایش تعاملات اقتصادی ریلی باشیم.

وی گفت: یکی از راهبردهای ما درزمینه توسعه ترانزیت شبکه حمل‌ونقل ریلی بحث فعال‌سازی کریدورهای ترانزیتی است که ما در این زمینه بر روی کریدور شمال – جنوب متمرکز شده‌ایم و علاوه بر پیگیری ساخت مسیر قزوین- رشت و آستارا – آستارا در تلاش هستیم با سرمایه گذاری کشور آذربایجان پروژه رشت – آستارا را ظرف سه سال آینده بسازیم.

عاشوری گفت: در آخرین نشست هماهنگی کریدور ریلی شمال-جنوب که هفته گذشته در باکو میان سه کشور ایران، روسیه و آذربایجان برگزار شد، با توجه به روند رو به اتمام راه‌آهن‌های قزوین- رشت و آستارا با آستارا مقرر شد به‌جای انتظار تا زمان اتمام راه‌آهن رشت-آستارا، حمل‌ونقل در کریدور شمال-جنوب به‌صورت ترکیبی آغاز شود.

اهمیت فعال سازی کریدورهای کشور

عضو هیئت‌مدیره شرکت راه‌آهن همچنین گفت: علاوه بر پیگیری برای فعال سازی کریدورهای تعریف شده قبلی در حال حاضر مذاکراتی در خصوص راه‌اندازی کریدورها ی جدید ریلی از کشور چین به ایران و همچنین کریدور جنوب - غرب که شامل کشورهای ایران ، آذربایجان ، گرجستان ، اکراین و لهستان می‌باشد هستیم.

وی بابیان اینکه حمل باراز طریق ریلی در تمام دنیا به‌عنوان یک مسیر اقتصادی و ایمن است ، تأکید کرد: شرکت راه‌آهن از دو سال قبل با هماهنگی کشورهای مسیر و مقاصد صادراتی ایران و به منظور کمک به افزایش صادرات کشور، تخفیف‌های تعرفه‌ای تا سقف ۵۰ درصد در نظر گرفته که موجب شده است صادرات ریلی افزایش یابد.

وی همچنین با اشاره به اینکه راه‌آهن ایران از طریق سرخس ، لطف آباد و اینچه برون به ترکمنستان، از مرز آستارا و جلفا به جمهوری آذربایجان، از مرز رازی به ترکیه و از طریق میر جاوه به راه آهن پاکستان متصل است، افزود: مسیر ریلی تا مرز افغانستان و عراق رفته است که در افغانستان تا ۵۰ کیلومتر در داخل خاک آن کشور راه‌آهن در دست‌ساخت است و تا چند ماه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

عاشوری ادامه داد: همچنین سه بندر شهید رجایی، خرمشهر و امام خمینی در خلیج‌فارس و بندر امیرآباد در خزر نیز به شبکه ریلی متصل است و امیدواریم برای افزایش جابجایی بار، هرچه سریع‌تر با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی، بنادر بوشهر، چابهار و انزلی به شبکه ریلی متصل شود.

عضو هیئت‌مدیره شرکت راه‌آهن با اشاره به اینکه به دنبال افزایش سهم ریل در جابه‌جایی بار بنادر به ۴۵ درصد هستیم گفت: در حال حاضر این سهم حدود 10 در صد است. افزایش این سهم می‌تواند اثرات قابل‌توجهی در کاهش هزینه و سرعت حمل‌ونقل بار داشته باشد.

عاشوری بابیان اینکه هزینه پایین بار از طریق ریل مبحث کوچکی نیست خاطرنشان کرد: پیش‌تر حمل بار از مسیر سرخس تا بندرعباس به طول هزار و ۶۲۰ کیلومتر یک هفته طول می‌کشید اما در حال حاضر کمتر از سه روز طی می‌شود و شرکت راه‌آهن به صاحبان کالا تضمین زمانی می‌دهد که اگر به تعهد عمل نشود، جریمه پرداخت خواهد کرد و صادرکنندگان می‌توانند با اطمینان از زمان‌بندی دقیق، کالای خود را به راه‌آهن بسپارند.

عضو هیئت‌مدیره راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: در برنامه‌های پنج‌ساله سوم، چهارم، پنجم و ششم توسعه، حمل‌ونقل ریلی همواره در اولویت برنامه‌های مصوب بوده، اما پیشرفت کار آن‌چنان خوب نبوده و تخصیص نیافتن منابع مالی باعث عقب‌ماندگی این بخش شده است.

دلایل عقب‌ماندگی توسعه حمل‌ونقل ریلی کشور

وی با بیان اینکه یکی از دلایل عقب‌ماندگی توسعه حمل‌ونقل ریلی کشور بی‌توجهی مدیران میانی در سایر دستگاه‌های اجرایی به این بخش بوده است، گفت: باید به این بخش به‌عنوان کم مصرف‌ترین انرژی ، ایمن‌ترین و پاک‌ترین حمل‌ونقل (کمترین میزان آلودگی هوا)در اجرای نماد اقتصاد مقاومتی بیش‌ازپیش توجه شود.

رئیس کمیته حمل‌ونقل بین‌المللی شرکت راه‌آهن با اشاره به اهداف شرکت راه‌آهن در حوزه حمل‌ونقل و ترانزیت اظهار داشت: با اجرای برنامه ششم توسعه و رشد مداوم ترانزیت کالا توسط شبکه ریلی انتظار داریم شاهد جهشی مناسب در این بخش باشیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا قراردادهای در حال انعقاد می‌تواند تحت تأثیر تحریم‌های جدید قرار بگیرد گفت:تجربه تحریم‌ها در حوزه حمل‌ونقل مقوله جدیدی نیست این نوع تحریم‌ها را در سال 92 نیز داشته‌ایم که باهمت و تدبیر توانسته‌ایم این تحریم‌ها را دور بزنیم و افزایش روند حمل‌ونقل در سال 93 گویای این مطلب است تحریم‌ها در آن سال نتوانست تأثیرات منفی بر این حوزه داشته باشد.

وی بابیان اینکه البته تحریم‌ها تأثیر نامطلوبی در بخش انتقال پول و بیمه دارند تأکید کرد: بر این اساس با استفاده از روش‌های مختلف تجربه شده در دوران تحریم و استفاده از بیمه‌های داخلی برای بارهای بین المللی بر تحریم‌های احتمالی غلبه کنیم. به‌هرحال برای رشد ترانزیت در شبکه ریلی کشور، کارگروه حمل‌ونقل بین‌المللی در راه‌آهن تشکیل‌شده تا بتوانیم در زمان‌های خاص عملکرد مطلوبی داشته باشیم.

عاشوری بابیان اینکه به‌طورکلی تحریم در شرایط فعلی تنها یک جو رسانه‌ای است خاطرنشان کرد: کشورهای هم‌پیمان امریکا در حال حاضر به‌هیچ‌عنوان به دنبال بازگشت تحریم‌ها نبوده و به دنبال توسعه همکاری هستند.

عضو هیئت‌مدیره شرکت راه‌آهن درنهایت گفت: آینده حمل نقل در ایران متعلق به حمل‌ونقل ترکیبی و رویکرد لجلستیکی به حمل کالا است . بنابراین باید اقدامات مطلوبی در حوزه لجستیک و همکاری شقوق مختلف حمل‌ونقل انجام دهیم.

انتهای پیام /

کدخبر:0227

برچسب ها حمل و نقل ، ریل ، راه آهن
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar