۱۶:۱۲ - ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - 14 November 2017
کد خبر: ۴۷۶۴۰
رییس شورای شهر تهران:
رییس شورای شهر تهران، ری و تجریش با تاکید بر اینکه شهردار تهران هم‌تراز وزیر محسوب می‌شود و معاونان وی هم‌تراز معاونان وزیر قلمداد می‌شوند، افزود: به کارگیری معاونان بازنشسته در شهرداری تهران قانونی است.

محسن هاشمی در حاشیه بیست‌ودومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در جمع خبرنگاران گفت: دو هفته در میان، جلسه صبحانه کاری با شهردار تهران داریم که اعضای شورا مطالب خود را بیان می‌کنند و شهردار تهران نیز پاسخ می‌دهد.

وی افزود: جلسه صبحانه کاری امروز تحت‌الشعاع زلزله غرب کشور قرار گرفت و اعضا ابتدا درخصوص زلزله و کمک‌های شهرداری تهران به هموطنان زلزله زده صحبت کردند، پس از این موضوع بحث لوایح ارسالی شهرداری به شورا و همچنین لوایحی که از دوره گذشته وجود داشت و برای بازنگری به شهرداری برگردانده شده بود، مورد تبادل نظر و گفت‌وگوی اعضا قرار گرفت.

رییس شورای شهر تهران، ری و تجریش ادامه داد: در این جلسه موضوع انتصابات و به کارگیری افراد بازنشسته در تصدی معاونان شهرداری تهران نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این جلسات اعضای شورا و شهردار تهران یکدیگر را قانع می‌کنند لذا مشکلی میان شورا و شهرداری وجود ندارد.

هاشمی در تشریح جلسه علنی امروز شورای شهر نیز گفت: بیست‌ودومین جلسه شورا تحت‌الشعاع زلزله غرب کشور قرار گرفت و گزارشی از فعالیت‌های شهرداری تهران در این مناطق توسط رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران به حضار ارائه شد. بی‌تردید تمامی هموطنان ما در سراسر کشور نسبت به موضوع کمک‌رسانی به مردم زلزله زده حساس هستند.

وی افزود: موضوع دیگری که در این جلسه مطرح شد، بحث آب و فاضلاب شهر تهران بود که در همین زمینه از مدیران آب و فاضلاب استان تهران برای حضور در این جلسه دعوت شده بود. با توجه به اهمیت این موضوع فرصت برای این حوزه کم بود لذا مجبور شدیم این موضوع را در زمان کمتری ختم کنیم.

رییس شورای شهر تهران، ری و تجریش اظهار کرد: قرار شد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران بار دیگر در کمیسیون سلامت شورا حضور پیدا کنند تا علاوه بر پاسخگویی به سوالات اعضا اگر قرار است شورا برای ارتقای کیفیت آب و تاسیسات آبرسانی کاری انجام دهد این امر محقق شود.

هاشمی بررسی طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ شهرداری تهران را یکی دیگر از دستور جلسات بیست‌ودومین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش خواند و افزود: نهایتا این طرح با ۱۹ رأی از ۲۰ نفر از حاضرین در جلسه به تصویب رسید تا قبل از موعد مقرر به شهرداری ابلاغ شود.

رییس شورای شهر تهران، ری و تجریش در پاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص موضوع انتصابات شهرداری تهران گفت: نامه‌ای که توسط شهردار تهران ارسال شده بود، در پاسخ به تذکر آقای علیخانی بود. ۳ معاونت بازنشسته شهرداری تهران برابر قانون هم‌تراز معاونان وزیر محسوب می‌شوند، لذا به‌کارگیری آنها در این سمت قانونی است.

هاشمی افزود: سوءتفاهم‌هایی درخصوص برخی انتصابات شهرداری تهران وجود داشت که توسط اعضا مطرح شد و شهردار تهران نیز به این سوءتفاهم‌ها پاسخ داد. البته عنوان شد که بهتر است ۳ روز زودتر از انجام انتصابات موضوع به اعضای شورا اعلام شود تا نظر اعضا نیز مدنظر قرار گیرد البته اعضا نمی‌خواهند در انتصابات دخالت کنند.

وی در پاسخ به سوالی درباره مدیریت بحران در شهر تهران و به کارگیری سوله‌های بحران برای سایر کاربری‌ها گفت: در حوزه مدیریت بحران فعالیت‌هایی انجام شده است اما برخی مراکز بحران در اختیار سایر کاربری‌ها قرار داده شده و علت آن نیز عنوان می‌شود که این کاربری‌ها به گونه‌ای هستند که خیلی سریع در اقدام بحران می‌توان آنها را جمع‌آوری کرد و سوله‌ها را به عنوان اصلی خود یعنی مدیریت بحران برگرداند. نظر کمیسیون سلامت شورا این است که نباید این سوله‌ها در اختیار کاربری‌های دیگر قرار گیرد که مقرر شد خود ایشان این موضوع را مورد بررسی قرار گیرد.

رییس شورای شهر تهران، ری و تجریش نیز درخصوص بافت‌های فرسوده نیز گفت: یکی از برنامه‌های جدی شورا و شهرداری و حتی دولت موضوع بافت‌های فرسوده است. در حال حاضر تعامل خوبی میان دولت و شهرداری درخصوص این موضوع نیز ایجاد شده است.


منبع: ایسنا
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۶
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
0
0
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۸
0
0
بازنشستگان چندشغله فرصت اشتغال را از دست جوانان بیکار گرفتند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۶
0
0
انگار قحط الرجال در شهرداری آمده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
0
0
حقوق معاونان بازنشسته باید یک سوم حقوق شاغلین باشد و میزان کارکردشان ۶۰ ساعت در ماه باشد
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۴
0
0
اینکه میگویند جوانان تجربه ندارند حرف درست نیست فردی که هفتاد ویادهشتاد سال سن دارد طبیعتا ازلحاظ فیزیکی وعقلی هرچقدرهم خوب باشد مثل جوانان نیست در کشور ایران چون جوانان جویای کار زیاد هستند نظام ودولت ایران باید اولویت اصلی را به جوانان بدهد نه اینکه متاسفانه حتی ازکارهای ساده هم, بجای اینکه جوانان را در دستگاهها استخدام کنند پیرمردهای هفتاد وهشتاد ساله را استخدام میکنند این کارها اولا اجحاف وظلم در حق جوانان مملکت است دوم اگر هم میخواهند ازبازنشستگان به عنوان مشاوره استفاده کنند این استخدام ویا کارگیری بازنشستگان نامحدود وطولانی نباشدسوم آن پیرمردهای شصت سال به بالا اگر دلشان واسه جوانان مملکت می سوزد طرفدار نظام هستند خودشان باید توقع نداشته باشند مجدد سرکار بیایند وپستی را اشغال کنند اینها باید اجازه بدهند جوانان سرکار بیایندچون انها سی سال کار کرده اند وانها باید اجازه بدهند تا جوانان بجای انها مسئولیت کشور را به عهده بگیرند ان پیرمردان اگربیکار هم باشند چون سی سال کار کرده اند اگر الان هم بیکار باشند مهم نیست چون رندگی خودشان را کرده اند وحالا باید این حق را به جوانان بدهند که انها مشغول کار شوند
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۴
0
0
.... در خصوص ابلاغ قانون ممنوعیت به کار گیری بازنشستگان د ر دستگاههای دولتی چند نکته حایز اهمیت است .... 1- مسوولان محترم لطفا بررسی نمایند بازنشستگانی در دستگاه دولت کار می کنند که بعضا متخصص نمی باشند ..... 2- بهتر است دولت امید توجه نماید در کشور ما جوانانی وجود دارند که شغل ندارند و نمی توانند ازدواج نمایند آیا بهتر نیست دولت محترم از جوانان جویای کار استفاده نماید تا بازنشستگانی که حداقل یک حقوق ثابت دارند ؟؟؟ ..3- دولت محترم شرایطی را فراهم نماید که دستور بررسی بدهد که کارمندانی که 30 سال خدمت آنان به پایان رسیده است از سازمان محل خدمت خودشان منفک شوند تا راه برای جوانان بیکار هموار شود که متاسفانه هم اکنون کارکنانی داریم که هنوز بعد از 30 سال منفک نشده اند البته منظورم فوق لیسانس ها ( کارشناسی ارشد ) نیست که می توانند تا 35 سال خدمت نمایند گرچه آن نیز محل اشکال می باشد ..........
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar