۱۰:۵۰ - ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - 16 November 2017
کد خبر: ۴۷۶۶۳
«صما» گزارش می‌دهد:
صما- در مهرماه 96 در مجموع 37 هزار و 598 نشست و برخاست در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها انجام شده که نسبت به مهرسال گذشته 9 درصد افزایش نشان می‌دهد.
رشد 9 درصدی پرواز های داخلی و خارجی در مهر ماه 96/ مهرآباد پرترافیک‌ترین فرودگاه ایران+ جدولبه گزارش «صما» بر اساس آمارهای اتخاذ شده از سوی گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی، نشان می‌دهد که فرودگاه‌های کشور در این ماه رشد 9 درصدی نشست و برخاست را با انجام 37 هزار و 598 پرواز، رشد هشت درصدی ارسال و پذیرش بار و پست را با جابه‌جایی حدود 47 میلیون کیلوگرم و رشد شش درصدی اعزام و پذیرش مسافر را با جابه‌جایی حدود چهار میلیون و 70 هزار نفر داشته‌اند.

بر همین اساس در این ماه، فرودگاه مهرآباد با 11 هزار و 643 فروند بیشترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابه‌جایی بیش از یک میلیون و 400 هزار مسافر پرترافیک‌ترین فرودگاه بوده است.

فرودگاه مشهد با بیش از 6300 فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش حدود 898 هزار مسافر دومین فرودگاه پرترافیک کشور است.

فرودگاه امام خمینی (ره) نیز با 4989 فروند نشست و برخاست و پذیرش بیش از 788 هزار مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار دارد و از طرفی با ارسال و پذیرش بیش از 14 میلیون و 655 هزار کیلوگرم بار رتبه نخست را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

سهم پرواز های داخلی

سهم پروازهای داخلی از کل پروازهای این ماه 30 هزار و 423 فروند است که طی آن بیش از سه میلیون و 624 هزار مسافر و بیش از 27 میلیون کیلوگرم بار منتقل شده‌اند.

با توجه به اینکه تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد داخلی است در این بخش نیز این فرودگاه طبق آمار آمده در بالا، در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مشهد با 5330 فروند نشست و برخاست، بیش از 770 هزار اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش حدود شش میلیون کیلوگرم بار در جایگاه دوم و فرودگاه شیراز با 2547 فروند نشست و برخاست، اعزام و پذیرش حدود 254 هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود دو میلیون کیلوگرم بار در جایگاه سوم قرار دارد.

رشد 9 درصدی پرواز های داخلی و خارجی در مهر ماه 96/ مهرآباد پرترافیک‌ترین فرودگاه ایران+ جدول

سهم پروازهای خارجی در مهر ماه

سهم پروازهای خارجی مهرماه در فرودگاه‌های بین‌المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها نیز، نشست و برخاست 7175 فروند هواپیما است که طی آن بیش از یک میلیون مسافر و حدود 20 میلیون کیلوگرم بار منتقل شده‌اند.

در این بخش هم فرودگاه امام خمینی (ره) با نشست و برخاست 4858 فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از 786 هزار مسافر و ارسال و پذیرش نزدیک به 15 میلیون کیلوگرم بار، در رتبه نخست قرار گرفته است و پس از آن فرودگاه مشهد با میزبانی 970 فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از 127 هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از دو میلیون کیلوگرم بار و فرودگاه اصفهان با نشست و برخاست 351 فروند هواپیما، اعزام و پذیرش حدود 42 هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از 684 هزار کیلوگرم بار در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

رشد 9 درصدی پرواز های داخلی و خارجی در مهر ماه 96/ مهرآباد پرترافیک‌ترین فرودگاه ایران+ جدول

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar