۱۱:۱۳ - ۰۲ آذر ۱۳۹۶ - 23 November 2017
کد خبر: ۴۷۷۵۹
آیین اتیان سوگند مهندسی توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان برگزار شد.
به گزارش صما به نقل از روابط عمومی در این مراسم که با حضور اعضای هیات مدیره و شورای انتظامی سازمان، سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گلستان، مدیران استانی و مهندسان پذیرفته شده در آزمون ورود به حرفه انجام گردید،

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان با اشاره به رشد تعداد مهندسان نسبت به سال های گذشته گفت: به دلیل عدم تعادل بین عرضه و تقاضا در حال حاضر به مهندسی نمی توان بعنوان شغل ثابت نگاه كرد.

احمد تجری افزود: بخش ساختمان سهم بسزایی در اقتصاد کشور دارد و فرصت و ظرفیتی مهم برای توسعه کشور و جذب سرمایه گذار، افزایش اشتغالزایی و تولید است که باید برای آن ارزش خاصی قائل بود.

وی بیان کرد: برای استفاده حداکثری از ظرفیت فنی نزدیک به ٩٠٠٠ مهندس برنامه ریزی ها و اقدمات خوبی در هیات مدیره صورت گرفت و تفاهم نامه های مهمی منعقد و اجرایی شد.

رییس نظام مهندسی ساختمان گلستان اظهار داشت: تفاهم نامه با شرکت شهرك هاي صنعتي، مسوول ايمني در کارگاه ها، آب و فاضلاب و سه جانبه برق شرايط كار بیشتری براي مهندسان فراهم کرده است.

احمد تجری اضافه کرد امروز با اتیان تعهد در کنار تخصص قرار می گیرد و باید با عملکرد مناسب در حیطه کاری، رعایت قوانین و اخلاق حرفه ای میزان اعتماد عمومی به جامعه مهندسی افزایش دهیم.

وی مهمترین وظیفه سازمان اجرای مقررات ملی ساختمان و ارائه بهتر خدمات مهندسی به جامعه و ارتقا کیفیت ساخت و ساز دانست و اخلاق حرفه ای را در سه بعد رفتار با همکاران، مالکان و جامعه بسیار مهم ارزیابی کرد.

آیین اتیان سوگند مهندسی در نظام مهندسی گلستان برگزار شد

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان نیز در این مراسم اظهار داشت: مهندسان ناظر باید مشاوري دلسوز و امانتداری خوب براي مالكان باشند تا سازه ومامن امني ساخته شود.

حسین محبوبی افزود: الفباي حرفه مهندسي مقررات ملي ودستورالعمل های آن است و در کنار آن باید به اخلاق حرفه اي هم وفادار بود.

وی بیان داشت: خطوط روی نقشه و ترسیم شده توسط مهندسان خط هاي جانداري است كه براي افراد اون ساختمان خاطره ایجاد می کنند بنابراين در زمان طراحي باید با دقت عمل شود.

رییس شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان هم در این آیین با بیان وظایف مهندسان و گزارشی از مهمترین تخلفات صورت گرفته از سوی آن ها، اظهار داشت: در این دوره هیات مدیره برنامه های آموزشی مناسبی برگزار شده است که می تواند به مهندسان کمک شایانی نماید.

حسین رضوی افزود: تعداد شكايات شوراي انتظامي زياد است و همه باید به اخلاق مهندسی، وظایف و حقوق متقابل پایبند باشند.

وی اظهار کرد: دفتر شوراي انتظامي به روي همه باز است و ما تجربيات مهم و لازم را در اختيار مهندسان قرار خواهیم داد.

در پایان مراسم متن سوگند نامه مهندسان توسط حاضرین قرائت شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar