۱۴:۳۹ - ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - 02 December 2017
کد خبر: ۴۷۸۶۹
پروژه منوریل شهر قم به عنوان اولین خط منوریل کشور به طول ۴/۷کیلومتر و با ۵ ایستگاه(در فاز اول) از سال ۱۳۸۸ آغاز به کار کرد و احداث آن تاکنون هزینه ای بالغ بر ۲۰۰۰ میلیارد ریال را صرف خودکرده است و برای نهایی شدن نیاز به بیش از همین میزان اعتبار دارد.مونوریل قم که این روزها با عنوان هایی چون، استخوانی در گلوی شهر و معلق میان زمین و هوا از آن یاد می‌شود.

پروژه‌ای است که نخستین بار با رسیدن پایه های بتنی آن به نزدیکی صحن جوادالائمه(ع) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) و تعرض به فضای بصری حرم، ادامه کار آن با وقفه مواجه شد و در نهایت با وجود کارگذاری تعداد زیادی پایه بتنی در ادامه مسیر بعد از حرم مطهر، تصمیم به راه اندازی آن تا قبل از حرم و در ایستگاه میدان مطهری شد. اما این تصمیم نیز تاکنون عملی نشده است.

مونوریل که یکی از ابزارهای توریستی محسوب می‌شود در شهر قم در رودخانه خالی از جریان آب تعبیه شده و با سرعت میانگین ۴۰ کیلومتر در ساعت و هزینه بالای پیش بینی شده برای بلیط آن و همچنین پیش بینی عدم استقبال مسافران برای آن و خیلی موارد دیگر جذابتی برای راه اندازی آن در بین مسئولین امر ایجاد نمی کند.


منبع: ایسنا
برچسب ها پروژه منوریل ، قم ، توریست
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar