۱۲:۴۹ - ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - 03 December 2017
کد خبر: ۴۷۸۷۸
مسجدجامعی:
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از ارائه سند دیگری در خصوص زلزله خبر داد و گفت: افزایش اسناد راه به جایی نمی‌برد.
احمد مسجدجامعی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با انتقاد از افزایش مصوبات و ... در خصوص مقابله با زلزله گفت: پس از زلزله بم که منجر به آسیب‌های فراوان شد چند سند مهم به تصویب رسید که اگر به آنها عمل می‌کردیم خسارات و تلفات زلزله اخیر به شدت کاهش می‌یافت و باید اعلام کنم افزایش اسناد برای مقابله با زلزله راه به جایی نمی‌برد.

وی با بیان اینکه در سال 84 و در دولت اصلاحات طرحی 12 ساله در سه دوره کوتاه، میان و بلند مدت از طرف عارف ابلاغ شد، گفت: این طرح قرار بود در سه دوره اجرایی شود و در نتیجه آن خطرپذیری شهر تهران در برابر زلزله کاهش می‌یافت اما حالا 12 سال از تصویب این طرح گذشته است در سال 89 نیز سند دیگری در دولت احمدی نژاد ارائه شد که در آن تکالیف دستگاه‌های مختلف برای مقابله با بحران احتمالی در تهران مشخص شده بود.

وی افزود: در این طرح پیش بینی هزاران تخت بیمارستانی همراه با امکانات و تجهیزات شده بود که مسئولیت آن بر عهده وزارت بهداشت بود و حالا می‌شنویم که پس از زلزله اخیر مصوبه دیگری قرار است ابلاغ شود که به نظر می‌رسد که مشکل ما با افزایش اسناد راه به جایی نمی‌برد و لذا تذکر من به شهردار تهران این است تا برای انجام و تحقیق پیش بینی‌های لازم در برابر زلزله و استیفای حقوق شهر و شهروندان موضوع را پیگیری و گزارشی مستند از اقدامات انجام شده ارائه کنند.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar