۱۴:۳۲ - ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - 03 December 2017
کد خبر: ۴۷۸۸۵
معاون حمل‌ونقل وزیر راه در گفت‌وگوی اختصاصی با «صما»:
معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: بندر چابهار دستاوردهای عظیمی برای کشور دارد که با تکمیل و نهایی شدن تمام فازهای آن اتفاقات خوبی در سه بخش اقتصاد، اشغال و سیاست شکل خواهد گرفت.
به دنبال روان‌سازی تجاری در بندر چابهار هستیم / بندر چابهار فرصت مطلوبی برای تجارت با کشورهای همسایه است

به گزارش «صما» مهرداد تقی زاده معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در حاشیه افتتاح فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار درباره مزایای افتتاح فاز نخست آن بندر و نشست سه‌جانبه وزیر کشتیرانی و اقتصاد هند، وزیر تجارت افغانستان و وزیر راه و شهرسازی ایران در چابهار به بیان نکاتی پرداخت.

تقی زاده بابیان اینکه افتتاح بندر چابهار می‌تواند ثمرات اقتصادی و سیاسی بسیار مطلوبی برای چند کشور داشته باشد گفت: این بندر می‌تواند ارتباط تجاری سه کشور هند، افغانستان و ایران را به‌صورت سهل و ارزان تأمین کند.

وی در خصوص نشست سه‌جانبه هند، افغانستان و ایران گفت: همواره حمل‌ونقل آسان، ایمن و ارزان موردپسند کشورهای مختلف بوده که با ایجاد این بندر کشور هند و افغانستان می‌تواند به‌راحتی بارهای خود را حمل‌ونقل کنند.

تقی زاده گفت: همچنین در نشست مذکور مقرر شد سه کشور نمایندگان خود را تا پایان سال 2017 معرفی کنند تا روان‌سازی‌های تجاری در این خصوص شکل بگیرد.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در این نشست مدیر کریدور ایران نیز معرفی شد گفت: این انتصاب به دلیل کاهش چالش ها، دغدغه‌ها و اشکالات ایجاد خواهد شد.

تقی زاده گفت: نمایندگان دو کشور هند و افغانستان با ابراز خرسندی از ایجاد این کریدور عظیم خاطرنشان کردند این بندر می‌تواند فرصت مطلوبی برای تجارت سه کشور باشد.

وی بابیان اینکه این بندر می‌تواند برای کشور افغانستان دسترسی آسان به آب‌های آزاد ارائه دهد خاطرنشان کرد: این بندر می‌تواند فرصت های بسیار قابل توجهی را برای ایران و کشورهای همسایه فراهم آورد.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی گفت: همچنین علاوه بر دو کشور یادشده هند نیز به دنبال نهایی کردن قراردادهای سرمایه‌گذاری در بندر چابهار است.

وی در نهایت گفت: این بندر دستاوردهای عظیمی برای کشور دارد که با تکمیل و نهایی شدن تمام فازهای آن اتفاقات خوبی در سه بخش اقتصاد، اشغال و سیاست شکل خواهد گرفت.

انتهای پیام /

کد خبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar