۱۱:۱۳ - ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - 07 December 2017
کد خبر: ۴۷۹۳۲
رئیس‌نظام‌مهندسی‌خراسان‌‌رضوی:
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: در طول سال‌های اخیر با توجه به گسترش ساخت و سازها و بلند مرتبه سازی در کلان شهرها نظارت و کنترل مهندسان در پروژه ها موفق نبوده و همواره مالکان از عدم حضور مهندسان ناظر در ساخت و ساز گلایه مند هستند.
نظارت و کنترل مهندسان در پروژه‌ها موفق نبوده‌است/ گلایه مالکان از حضور کمرنگ ناظران در ساخت‌و‌ساز

به گزارش «صما»به نقل از سازمان نظام مهندسی خراسان‌رضوی، حسین کامران دیسفانی در جمع روسا و اعضای هیئت رئیسه دفاتر نمایندگی شهرستان‌های نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: با گذشت ۲۶ سال از فعالیت سازمان‌های نظام مهندسی و اجرای قانون مقررات ملی ساختمان متأسفانه جای بازرسی و کنترل ساخت در شیوه‌نامه خالی است.

وی اظهار داشت: اجرای شیوه نامه نظارت و کنترل مهندسان ناظر در پروژه‌ها برای شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر بسیار خوب است، زیرا یک مهندس پاره وقت می‌تواند با حضور در پروژه ها مهندسان را در کارگاه رصد کنند و گزارش دهد.

کامران ادامه داد: در طول سال‌های اخیر با توجه به گسترش ساخت و سازها و بلند مرتبه سازی در کلان شهرها نظارت و کنترل مهندسین در پروژه ها موفق نبوده و همواره مالکان از عدم حضور مهندسان ناظر در ساخت و ساز گلایه‌مند هستند.

رئیس هیئت مدیره سازمان پیشنهاد داد، برای بهبود و بالا بردن کیفیت و نظارت در ساخت و سازها در شهرهای بزرگ مانند شهرداری‌ها دفاتر منطقه ای برای کنترل بیشتر ناظران حقوقی ایجاد کنیم.

مهندس کامران با اشاره به حوادث غیرمترقبه از جمله وقوع زمین لرزه در مناطق زلزله خیز در شهرها و روستاها گفت: بسیاری از ساختمان ها با سقف‌های سنگین ساخته شده که باید بار ساختمان ها را کم کنیم و از مصالح سبک، ستون های قوی استفاده نماییم و به سقف های مهندسی روی بیاوریم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در پایان به مسوولان وزارت علوم تحقیقات و فناوری پیشنهاد کرد که درس اخلاق حرفه ای در واحد درسی دانشگاه به صورت یک واحد اجباری و اختیاری گنجانیده شود.

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
0
0
یک مهندس باید به شکل تمام وقت با حضور در پروژه ها مهندسان ناظر یا مجری را در کارگاه رصد کند و گزارش دهد
فراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
0
0
مالک از عدم حضور مهندس ناظر ناراحت و شاکی!!!!!!...
جوک میگی؟؟؟ مالکا اصلا نمیخوان ناظری باشه که حالا بخواد حضور هم داشته باشه یا نه
یوسف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
0
0
آقای رییس !!! مثل اینکه توی این کشورزندگی نمیکنه . سازنده حاضره به ناظر همه نوع باج بده که کاری بکاره موارد فنی اجرا نداشته باشه واصولا کارگاه نیاد . البته توی تهران که اینطوریه ولی شاید تو خراسان اوضاع برعکسه !!!! عجب تفاوت فرهنگی!!!
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar