۱۴:۱۶ - ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 12 December 2017
کد خبر: ۴۷۹۸۸
با حضور وزير راه و شهرسازي صورت می‌گيرد:
رئيس مركز ارتباطات و اطلاع رساني وزارت راه و شهرسازي اعلام كرد: مستند "پرواز هدهد" كه مروری بر زندگی سیاسی- اجتماعی شهید موسی کلانتری نخستين وزیر راه و ترابري پس از انقلاب است؛ امشب (21 آذر) ساعت 19 در جشنواره سينما حقيقت اكران مي‌شود.
به گزارش صما به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت را و شهرسازي، سيد قاسم بي نياز با اشاره به اكران و رونمايي از فيلم مستند پرتره"پرواز هدهد" به کارگرداني مصطفی رزاق کریمی در روز سه شنبه ۲۱ آذر ساعت ۱۹ در سالن شماره۵ پردیس سینمایی چارسو، اظهار داشت: شهيد موسي كلانتري در دي ماه سال 1358 از سوي شوراي انقلاب به سمت وزير راه و ترابري منصوب و پس از تشكيل دولت شهيد رجايي تا هنگام شهادت همچنان در اين سمت به انجام وظيفه و خدمت به مردم و جمهوري نو پاي اسلامي ايران ادامه داد.

وي يادآور شد: شهيد مهندس كلانتري در تابستان سال 58 وارد وزارت راه و ترابري شد وجهت فعال كردن اداره كل راه و ترابري خوزستان به آن منطقه رفت و پس از مدتي به همين منظور به استان آذربايجان غربي اعزام شد و مسئوليت اداره كل راه و ترابري اين استان را به عهده گرفت .

بي نياز تاكيد كرد: شهيد كلانتري از وزراي پركار و فعال كابينه شهيد رجايي بود كه جاده‌هايي به همت او در مدت كمتر از دو سال در محروم ترين نقاط كشور به دست متخصصان داخلي ساخته شد؛ تا اینکه در فاجعه بمب گذاری حزب جمهوری به درجه رفیع شهادت نائل شد .

رئيس مركز ارتباطات و اطلاع رساني وزارت راه و شهرسازي اعلام كرد: مستند "پرواز هدهد" با توجه به كيفيت قابل توجه آن توانست به بخش ‌رسمی جایزه شهید آوینی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت راه يابد.

وي ابراز داشت: اين فيلم مستند با همكاري شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با پژوهشگري نرگس جودکی و ایمان پاک نهاد و تصویربرداري محمد فکوری و صدابرداري احمدرضا طائی و تهیه‌کنندگي مرتضی رزاق کریمی و سعيد لطفي توليد شده است.

اين مستند به زندگي شهيد موسي كلانتري از تولد در مرند تا ادامه تحصيل در تهران و سفر به آمريكا و بازگشت او به ايران و فعاليتهايش مي‌پردازد.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» را آذرماه هر سال و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار می‌کند.

يازدهمين دوره جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت از 19 تا 26 آذرماه به عنوان مهمترین رویداد سینمای مستند ایران و منطقه خاورمیانه در تهران برگزار مي‌شود.

اكران
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar