۱۵:۰۴ - ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - 21 December 2017
کد خبر: ۴۸۱۰۴
مظاهریان مطرح کرد:
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان این نکته که برای کنترل و بهبود شرایط ۲ فرایند آیین‌نامه کنترل ساختمان و اصلاح قانون نظام مهندسی را در نظر گرفته‌ایم گفت: لایحه اصلاح قانون نظام مهندسی که هفته گذشته برای دولت ارسال شده به زودی روی پرتال وزارت راه و شهرسازی قرار خواهد گرفت.

ارسال لایحه اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان به هیات دولت/ مقاومت عده‌ای در برابر تدوین نظام‌نامه اخلاق حرفه‌ای

حامد مظاهریان در همایشملی اخلاق مهندسی در صنعت ساختمانبا اشاره به تلاش ها و پیگیری های وزارت راه و شهرسازی در سال های اخیر مبنی بر تدوین نظام نامه اخلاق حرفه ای مهندسی ساختمان گفت: برای تدوین این نظام نامه مقاومت های زیادی وجود داشت که سبب شد تا وزیر محترم راه و شهرسازی تا مرز استیضاح هم پیش برود.

وی با اشاره به دو اصل مهم نظام نامه اخلاق حرفه ای مهندسی ساختمان، شامل ارجحیت منافع عمومی بر منافع شخصی و نیز عدم تعارض منافع گفت: برگزاری چنین همایشی برای نخستین بار حاصل اصلاح نظام نامه اخلاق مهندسی است.

وی همچنین با بیان این نکته کهبرای کنترل و بهبود شرایط ۲ فرایند آیین‌نامه کنترل ساختمان و اصلاح قانون نظام مهندسی را در نظر گرفته‌ایم،افزود: در حال حاضر مسئله اخلاق مهندسی برای بسیاری همچنان گنگ است که روند این سمینار ها و همایش های تخصصی و کارگروه های آموزشی باید در طول سال ادامه پیدا کند.

مظاهریان در ادامه گفت: لایحه اصلاح قانون نظام مهندسی که هفته گذشته برای دولت ارسال شده به زودی روی پرتال وزارت راه و شهرسازی قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه از همه دست اندرکاران صنعت ساختمان کشور خواست تا با مطالعه لایحه تنظیم شده قانون نظام مهندسی نظرات تخصصی و اصلاحی خویش را ارائه دهند.

مظاهریان همچنین به آیین نامه کنترل ساختمان اشاره کرد و برخی از ویژگی های آن را شامل موضوع نظارت با تفکیک نظارت از بازرسی و همچنین موضوع ضمانت برشمرد و یکی از مهمترین بندهای این آیین‌نامه را اخذ ضمانت نامه محضری از مالک و فردی که ساختمان را ساخته است عنوان کرد و افزود: این ضمانت نامه قابل انتقال به غیر است.

همچنین معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی شرایط کنونی ساختمان سازی کشور را نه ایده ال دانست و نه قابل ادامه دادن.

در پایان مظاهریان با انتقاد از شرایط موجود اظهارداشت: ما مهندسان نتوانستیم به خوبی به وظایف خویش عمل کنیم و مصداق آن هم این است که وقتی زلزله می آید خانه و بیمارستان همزمان تخریب می شود و در این رابطه مردم از ما انتظار دارند و دغدغه شان این است که آیا خانه هایشان امن و محکم است./


r_sar مطالب مرتبط r_sar
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
|
Germany
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۱
0
0
مگر در شرایط مافیایی حاکم بر صنعت ساختمان ،مهندسان اجازه و مجال خانه ساختن هم دارند ! چه برسد به ساختن خانه های ناامن !! که الان زمان بازخواست آنها فرا رسیده باشد؟ سبب این همه وهم ناامنی امروز ساختمانها نتیجه تعامل،تساهل، لجبازی ویا عدول از متن صریح قانون و ایین نامه ها توسط سازمانهای متولی امر بوده و هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۷
0
0
✳️ عضویت کارکنان دولت در هیات مدیره شرکت های خصوصی (آزمایشگاه خاک و بتن، شرکت مجری، شرکت طراحی) ممنوع است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar