۱۵:۵۹ - ۱۱ دی ۱۳۹۶ - 01 January 2018
کد خبر: ۴۸۲۵۵
رییس بنیاد مستضعفان از برگزاری مسابقه طراحی ساختمان جدید پلاسکو در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

محمد سعیدی‌کیا در اولین مرحله مسابقه ایده های برتر بازتعریف پلاسکو اظهار کرد: معتقدیم با حادثه پلاسکو یک ارزش بزرگ شهری را از دست داده ایم و که باید یک ارزش جدید بهتر جایگزین ارزش از دست رفته شود.

وی با بیان این‌که با همین راهبرد اتاق فکر و گروه مشاوران را با صبر و حوصله و تدبیر شکل تشکیل شد، تصریح کرد: خوشبختانه برگزاری جلسات متعدد نتایج بسیار خوبی به همراه داشته و مرحله دوم مسابقه یعنی طراحی پلاسکو را به زودی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: با این اقدام ضمن همکاری با همه سازمان ها و نهاد های مرتبط هر چه زودتر منجر به ایجاد جایگزینی مناسب برای ارزش از دست رفته ساختمان پلاسکو شود و الگویی شایان توجه در همدلی و همکاری برای پروژه های کلان شهر ها محسوب شود.

مهدی حجت معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران نیز به عوامل مهم حساسیت های پروژه پلاسکو از جمله قرار گرفتن در بافت تاریخی شهری ، همجواری با مدرسه ژاندارک، ماهیت پلاسکو به عنوان قدیمی ترین ساختمان بلند مرتبه کشور و... اشاره و اظهار کرد: همه حساسیت های موجود باعث شد تا شهرداری تهران و بنیاد مستضعفان با دقت نظر همه حساسیت ها با وجود همه فشار های موجود مذاکرات متعددی را با کارشناسان مختلف برگزار کند.

وی ادامه داد: در این مسیر خوشبختانه با اقدام بنیاد مستضعفان برای تخصیص پارکینگ همجوار ساختمان به مساحت 4200 متر مربع و با احتساب حقوق مکتسبه ساختمان قبلی پلاسکو موفق شدیم ضوابط سطح اشتغال و کاربری مسبوق به سابقه مجموعه تراکم دو زمین را رعایت کرده و پروانه را صادر کنیم.

وی با اشاره به همکاری بنیاد مستضعفان برای مرمت ، تجهیز و هوشمند سازی پارکینگ ضلع شمالی پلاسکو برای تامین نیاز پارکینک مجتمع پلاسکو و همچنین قول بنیاد مستضعفان برای همکاری و مشارکت در ساخت خط اتوبوس LRT افزود: خوشبختانه علاوه بر اینکه توافقنامه بین بنیاد مستضعفان و شهرداری تهران مورد تایید و امضای نماینده قوه قضاییه نیز قرار گرفت برای حفظ حریم مدرسه ژاندارک نیز همکاری و تعامل بسیار ارزنده ای بین بنیاد مستضعفان و سازمان میراٍث فرهنگی شکل گرفت.

منبع: تسنیم
برچسب ها پلاسکو ، مسابقه ، طراحی
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar