۱۶:۲۴ - ۱۷ دی ۱۳۹۶ - 07 January 2018
کد خبر: ۴۸۳۱۴
برای پنجمین دوره متوالی از سوی دبیرخانه انتخاب چهره سال؛
صما- برای پنجمین دوره پیاپی به همت دبیرخانه جشنواره چهره سال راه و ساختمان و با حمایت رسانه‌های عمومی و تخصصی، انتخاب چهره سال 96 با رأی‌گیری از کمیته‌های داوران منتخب و رای شهروندان برگزار خواهد شد.
انتخابات چهره سال 96 راه و ساختمان کشور برگزار می‌شود/ پنجم اسفندماه زمان معرفی کاندیداها از سوی هیئت‌داورانبه گزارش «صما» انتخاب چهره سال 96 که همانند چهار سال‌ها گذشته به همت دبیرخانه چهره سال راه و ساختمان کشور برگزار می‌شود، توانسته جایگاه خود را در میان فعالان و متخصصان عمران و ساختمان کشور به دست آورد، این انتخابات هرساله با فراخوان عمومی آغاز و با شرکت نامزدها در گروه‌های تعیین‌شده برگزار می‌شود.

گفتنی است مرحوم محسن آقایی چهره اولین دوره این جشنواره و پیروز حناچی، معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی، با کسب آرای شهروندان به‌عنوان چهره سال 1393 صنعت ساختمان برگزیده شد همچنین علیرضا پاک‌فطرت، شهردار شیراز نیز توانست به‌عنوان چهره سال 1394 صنعت ساختمان دست یابد.

سال گذشته نیز منتخبان در پنج گروه شهرداران، مدیران کل راه و شهرسازی، روسای شورای شهر، روسای نظام‌مهندسی استان‌ها و مدیران دولتی به رقابت پرداختند که در نهایت 136 هزار و 141 نفر در این رای گیری مشارکت داشتند و با رای این شهروندان، منتخبان هر گروه به‌عنوان چهره سال 1395 در گروه‌های پنج گانه معرفی شدند و در مراسمی که در هتل استقلال برگزار شد باحضور مقامات بخش دولتی و خصوصی لوح‌های تقدیر و تندیس چهره سال خود را دریافت کردند.

انتخاب چهره سال راه و ساختمان کشور، انتخابی کاملاً رسانه‌ای است و توسط مخاطبان گزینش خواهند شد. این برنامه به یکی از برنامه‏های رسانه‌ای بزرگ کشور در پایان سال بدل شده است که امسال نیز رسانه‌های مختلف ملی و استانی در اجرای این برنامه مشارکت دارند.

انتخابات چهره سال 1396 راه و ساختمان با تغییراتی شکلی در گروه ‏های پنج گانه شهرداری، مدیران راه و شهرسازی، روسای نظام‌مهندسی استان‌ها، پروژه‏های شاخص و مطرح عمرانی و شرکت‌های حمل‌ونقل هوایی، ریلی و جاده‌ای انجام می‌گیرد و مخاطبان می‌توانند در هر دسته به یکی از کاندیداها رای دهند و در نهایت بالاترین رای در هر گروه به‌عنوان برترین آن گروه و دسته انتخاب خواهد شد.

لازم به ذکر است ابتدا با تشکیل هیئت‌داوران، کاندیداهای گروه‌های پنج گانه توسط کمیته‌های منتخب مورد ارزیابی قرارگرفته و با توجه به شاخص‌های موردنظر از هر گروه پنج چهره معرفی می‌شوند تا مردم از طریق رای گیری به چهره‌های موردنظر خود رای دهند. در نهایت و با پایان مرحله دوم بالاترین رای مردمی در هر گروه به‌عنوان چهره سال راه و ساختمان در همان گروه انتخاب و معرفی خواهد شد.

هیئت‌داوران تا 5 اسفندماه کاندیداها را معرفی می‌کنند و رای گیری مردمی نیز از 7 اسفندماه الی 15 اسفندماه سال 1396 خواهد بود.

تاریخ برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره نیز در 17 اسفندماه با حضور مقامات دولتی و بخش خصوصی برگزار می‌شود و به کلیه کاندیداهای منتخب هیئت‌داوران لوح سپاس داده شده و نفر اول هر گروه نیز که با رای مردم انتخاب شده است در این روز تندیس چهره سال 1396 راه و ساختمان کشور اهدا می‌شود.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar