۱۵:۳۶ - ۱۹ دی ۱۳۹۶ - 09 January 2018
کد خبر: ۴۸۳۴۲
واکنش حسن‌زاده به اظهارات منتقدان درگفت‌وگو با «صما»:
صما- دو روز پس از انتشار اخبار مصاحبه «صما» با یک وکیل پایه یک دادگستری، برخی از مهندسان به نقد اظهارات این کارشناس پرداختند.
آیین‌نامه را نقد کارشناسی کرده و برای وزارت راه فرستادم/ سال 88 تخلفات هیات مدیره را برملا کردمبه گزارش خبرنگار ما، سایت خبری «صما» چند روز پیش اقدام به انتشار مصاحبه ای با مهندس حسن محمد حس زاده کرده بود که او عنوان کرده بود سه پیشنهاد کارشناسی برای حل معضل امضاء فروشی و نیز رسیدگی به تخلفات شرکت های حقوقی مهندسی داشته ام که با واکنش سرد مسوولان سازمان نظام مهندسی مواجه شد .

همچنین وی در این مصاحبه به صراحت عنوان کرده بود که سیاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در برخورد با تخلفات سیاست تساهل و تسامح است.

به گزارش خبرنگار «صما» ، به فاصله دو روز پس از انتشار این خبر، برخی ازگروه های تلگرامی با انتشارخبر، نسبت به اظهارات این وکیل پایه یک دادگستری که سابقه بازرسی در سازمان نظام مهندسی ساختمان را دارد واکنش نشان دادند .

به عنوان مثال برخی از مهندسان، عنوان کردند که چرا در زمانی که این کارشناس درکسوت بازرس سازمان نظام مهندسی مسوولیت داشته است، این اظهارات خود را به اعضای هیات مدیره برای اجرا منتقل نکرده است. در همین حال گفته شده چرا او در جایگاه یک حقوقدان، اشکالات قانونی آیین نامه کنترل ساختمان را به مسوولان وزارت خانه راه وشهرسازی منتقل نکرده است. انعکاس این انتقادات اما با واکنش حسن محمدحسن‌زاده مواجه شد.

محمدحسن‌زاده درگفت وگو با خبرنگار «صما» گفت: از سال 79تا 90 به عنوان بازرس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران فعالیت داشته ام و در این مدت همیشه تخلفات و مشکلات مربوطه را رصد کرده و درصورت لزوم نیز اقدام به ارائه گزارشات تخلفات هیات مدیره به مراجع ذی صلاح کرده ام.

حسن زاده با طرح این سوال در برابر انتقادات مطرح شده مبنی براینکه چرا پیشنهادات سه جانبه برای حل بحران امضا فروشی و تخلفات مربوط به شرکت‌های حقوقی مهندسی در زمانی که او مسوولیت داشته اند به مسوولان وقت گزارش داده نشده است با طرح این سوال ها که آنها ازکجا می‌دانند که بنده درآن سال‌ها پیشنهاداتم را مطرح نکرده ام گفت: اوج تخلفات مربوط به شرکت های حقوقی درسال های 83 و84 که همزمان با ابلاغ قانون مبحث دوم مقررات ملی ساختمان بوده است، صورت گرفته است و در این سال ها بنده بارها به مسوولان وقت، وجود این مشکلات را گوشزد کرده ام وهمچنان که الان گوش شنوایی برای این حرف ها وجود ندارد، درآن دوره هم به همین صورت بوده است.

وی با بیان اینکه بنده در جایگاه بازرس سازمان که وظیفه رسیدگی به تخلفات هیات مدیره را دارد بارها به تکالیف قانونی خود عمل کرده ام گفت: به عنوان مثال در یک مقطعی تخلفات مربوط به چهارعضو هیات مدیره را به مراجع قضایی گزارش دادم و همچنین درسال 88 درمجمع عمومی تخلفات هیات مدیره را بر ملا کردم.

وی همچنین درباره انتقاد دیگر مهندسان مبنی بر لزوم ارائه پیشنهادات کارشناسی درباره آیین نامه کنترل ساختمان به وزارتخانه راه وشهرسازی نیزگفت: بنده در تاریخ سوم فرودین ماه سال جاری، درقالب یک پشنهاد شش صفحه ای تمامی اشکلات قانونی آیین نامه کنترل ساختمان را به صورت کاملا کارشناسی و مستدل و با نگاه حقوقی برای دفتر تشکل‌های حرفه ای وزارتخانه راه و شهرسازی ارسال کردم.

انتهای پیام/

کدخبر:0221

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar