۱۳:۱۱ - ۲۵ دی ۱۳۹۶ - 15 January 2018
کد خبر: ۴۸۴۳۲
عضو هیئت‌ مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور از افتتاح دو پروژه ریلی ملایر-فیروزان-کرمانشاه و مهاباد-ارومیه همزمان با دهه فجر خبر داد.

جبار علی ذاکری با اشاره به پیش‌بینی بهره‌برداری از پروژه ملایر-فیروزان-کرمانشاه و مراغه-ارومیه حدفاصل مهاباد تا ارومیه در دهه فجر اظهار کرد: مقدمات این کار فراهم شده و هفته آینده کمیسیون تعیین سرعت راه‌آهن برای بررسی مسیر ملایر-کرمانشاه اعزام می‌شود تا پس از بررسی، پیمانکار پروژه ظرف یک ماه نواقص را به‌منظور بهره‌برداری برطرف کند.

وی با یادآوری این‌که خط‌ آهن 110 کیلومتری فیروزان-کرمانشاه با هدف اتصال استان کرمانشاه به شبکه ریلیآغاز شد و از شهرهای زاگرس و بیستون عبور می‌کند، افزود: خط‌آهن مهاباد-ارومیه نیز از مبدأ مهاباد آغاز و پس از عبور از شهر نقده به ارومیه منتهی می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت بودجه و اعتبارات شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل در سال 97 تصریح کرد:‌ رویکرد تأمین مالی پروژه‌های ریلی در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل از تمرکز بر بودجه عمرانی کشور به استفاده از فاینانس و استفاده از صندوق توسعه ملی تغییر کرده است.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت تاکید کرد: امسال به دنبال نهایی کردن خطوط اعتباری فاینانس 5 پروژه ریلی هستیم.

ذاکری با اعلام این‌که قرارداد تجاریخط آهن کرمانشاه-خسروی بین ایران و چین هفته گذشته نهایی و مبادله شد، اظهار کرد: مذاکرات فشرده‌ای با پیشنهادکنندگان فاینانس برای پروژه‌های ریلی همدان-سنندج، رشت-آستارا، چابهار-زاهدان، میانه-اردبیل و میانه-تبریز در حال انجام است که با توجه به صدور مجوز این پروژه‌ها از سوی دولت، امیدواریم امسال بتوانیم از این شرایط برای به سرانجام رساندن پروژه‌ها استفاده کنیم.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar