۱۵:۱۰ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - 31 January 2018
کد خبر: ۴۸۶۴۸
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت:
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: با وجود شرایط بدی جوی و بارش سنگین برف در ۴۸ ساعت گذشته بیش از ۱۴۰ هزار نفر از مردم در مسیر‌های ریلی کشور جابجا شدند.

سعید محمدزاده یادآور شد که این تعداد مسافر در مجموع با ۳۸۲ رام قطار در شبکه ریلی کشور و در مسیر‌های مختلف جابجا شده اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: با بارش برف سنگین در بیشتر نقاط کشور مراجعه مردم برای استفاده از قطار‌های مسافری افزایش قابل توجهی داشت و راه آهن ارائه خدمات به هموطنان را در اولویت مهم خود قرار داد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: متوسط تاخیر قطار‌ها در مبدا کمتر از ۳۰ ثانیه و تاخیر ورود قطار‌های ما به ایستگاه کمتر از ۲۳ دقیقه است، اما به علت رعایت مسایل ایمنی در این شرایط تاخیر قطار‌ها به ایستگاه در ۲ روز اخیر افزایش یافت، زیرا در جا‌هایی که سرعت قطار باید ۱۴۰ کیلومتر باشد به حدود ۳۰ کیلومتر کاهش یافت، اما سیر هیچ قطاری در شبکه لغو نشد.

وی گفت: با توجه به محدویت‌های ارائه خدمات هوایی و جاده‌ای تقاضا برای سوار شدن به قطار افزایش قابل توجهی داشت و حتی در برخی از مسیر‌ها ۲ برابر ظرفیت قطار، مردم سوار این وسیله نقیله شدند.

به گزارش ایرنا، بارش سنگین برف که از شامگاه هفتم بهمن ماه در تهران آغاز شد، انجام پرواز‌ها در فرودگاه‌های مهرآباد و فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) را مختل کرد و این موضوع باعث شد تا مردم در این مدت به استفاده از قطار گرایش بیشتری از خود نشان دهند.

برچسب ها راه آهن ، برف ، قطار
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar