۱۵:۳۳ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - 31 January 2018
کد خبر: ۴۸۶۵۱
گزارش «صما» از هشتمین کنفرانس سازه و فولاد:
صما- هشتمین کنفرانس ملی سازه و فولاد دیروز با حضور سید حمید کلانتری معاون وزیر تعاون، مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران و سید رسول میر قادری رئیس انجمن سازه‌های فولادی برگزار شد.
کاهش قیمت تمام‌شده فولاد به یک نهضت مبدل شده است/ معرفی منتخبان هشتمین کنفرانس ملی سازه و فولاد ایران

به گزارش «صما»در روز اول هشتمین کنفرانس ملی سازه و فولاد بعد از شروع کنفرانس چندین کارگاه و پنل تخصصی با حضور اندیشمندان ، مسئولان صنفی ،خصوصی و دولتی ،علاقه‌مندان و دانشجویان برگزار شد .در حاشیه این کنفرانس دوروزه نمایشگاهی با حضور 100 فعال عرصه سازه‌های فولادی ،سازه‌های صنعت و ماشین‌آلات حضور داشتند.

پنل و کارگاه‌های تخصصی دستاورد هشتمین کنفرانس سازه و فولاد

در ابتدای این کنفرانس دبیر علمی هشتمین کنفرانس سازه و فولاد بابیان اینکه در کنفرانس امسال پنل های تخصصی متعددی در دور روز برگزارمی شود گفت: برای این دوره،سخنرانی‌های علمی و پنل های تخصصی با موضوع مبحث دهم مقررات ملی ساختمان در نظر گرفته‌ایم و از متخصصان می‌خواهیم سؤالات خود را در این زمینه برای ما ارسال کنند.

بهروز عسگریان گفت: این همایش که از هشت سال قبل سالانه و به‌طور مستمر برگزارشده، هر دو سال یک‌بار در سطح بین‌المللی میزبان سخنرانان و مهمانان خارجی است.

وی گفت:انجمن سازه‌های فولاد ایران با برگزاری موفق هفته دوره کنفرانس ملی و بین الملی ،این بار نیز با برگزاری هشتیم دوره این فرصت را در اختیار داشتن پژوهان ،مهندسان و متخصصان این صنعت قرار داده تا با ارائه آخرین دستاوردهای خود به بحث و تبادل‌نظر و ایجاد ارتباط بیشتر جهت درک نیازهای صنعت بپردازند .

وی گفت:در این راستا ضمن ارائه مقالات شفاهی ،مقالات پوستر ،نمایشگاه جنبی ،برگزاری کارگاه‌های آموزشی و پانل های تخصصی در خصوص درس‌های زلزله اخیر درزمینهٔ سازه‌های فولادی ،رفتار سازه‌های فولادی در آتش ،مبحث دهم مقررات ملی ساختمان و بالاخره راهکارهای رفع موانع توسعه تولید و توسعه بازار شرکت‌های تولیدکننده سازه فولادی می‌پردازد.

وی گفت:از 200چکیده مقاله ارسال‌شده به این کنفرانس 20مقاله به‌صورت شفاهی ،؛50مقاله به‌صورت پوستر و چند مقاله به‌صورت لوح فشرده در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.

در ادامه رسول میر قادری رئیس انجمن سازه‌های فولادی ایران بابیان اینکه فولاد له عنوان ماده‌ای با مشخصات ویژه و منحصربه‌فرد مدت‌هاست که در ساخت بناهای ساختمانی ،سازه‌های صنعتی و شریان‌های حیاتی مورداستفاده قرار می‌گیرد گفت:قدمت تحقیقات نظری و عملی درزمینهٔ ی سازه‌های فولادی به سالیان دور باز می‌شود .

وی گفت:بدون شک آنچه امروز تحت عنوان ضوابط طراحی و اجرای سازه‌های فولادی در قالب آیین‌نامه‌های مختلف ،مهندسان و طراحان سراسر گیتی را بهره‌مند کرده است .

میر قادری خاطرنشان کرد:تهیه ضوابط طراحی و اجرای سازه‌های فولادی حاصل تلاش‌های صدها محقق و پژوهشگر است که طی سالیان متمادی با فعالیت‌های علمی خود،دست‌یابی آنان به این مهم را فراهم کرده است .

وی همچنین گفت: بر این اساس هشتمین کنفرانس در بخش‌های مختلف شامل ارائه مقالات علمی، سخنرانی‌های کلیدی با حضور اساتید برجسته ، انتخاب طرح‌های برتر سازه‌های فولادی سال کشور، انتخاب پایان‌نامه برتر سال کشور درزمینهٔ سازه‌های فولادی و مسابقات دانشجویی ساخت پل فولادی با حضور جمعی از اساتید و نخبگان داخلی و خارجی دانش و صنعت فولاد و سازه‌های فولادی در بخش‌های مختلف، برگزار شد .

دولت 4هزار میلیارد تومان برای بازسازی بافت فرسوده در نظر گرفته است

در ادامه همین کنفرانس مجید فراهان رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای اسلامی شهر تهران بابیان اینکه 15درصد جمعیت تهران در بافت‌های فرسوده قرار دارد گفت:به‌طورکلی 25درصد جمعیت کشور در بافت های ناایمن زندگی می‌کنند .

فراهانی گفت:سهم شهرداری‌ها و دولت در بازسازی ساختمان‌ها کمتر از 5درصد خواهد بود .

وی با اشاره به نقش پررنگ بخش‌های خصوصی در نوسازی بافت فرسوده گفت:خوشبختانه بخش اعظمی از اصلاح و نوسازی بافت‌های فرسوده بر دوش بخش خصوصی است که بدون تردید این بخش در انجام این امر مهم موفق خواهند بود .

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای اسلامی شهر تهران گفت:در حال حاضر دولت 4هزار میلیارد تومان برای بازسازی بافت فرسوده در نظر گرفته است و تمام تعرفه‌های خدماتی این بافت‌ها از سوی شهرداری کاملاً رایگان است .

وی بابیان اینکه به دنبال اتمام پروژه‌های نیمه بالای 70درصد هستیم گفت: بخش اعظمی از پروژه‌های متعلق به شهرداری که پیشرفتی بالای 70درصد دارند در اولویت تکمیل قرار خواهند گرفت.

وی درنهایت اشاره این به صنعت فولاد داشت و گفت:این عرصه نیازمند توسعه و پیشرفت بیشتر است اگرچه در سال‌های اخیر اتفاقات خوبی در این عرصه شکل‌گرفته است .

کاهش قیمت تمام‌شده فولاد به یک نهضت مبدل شده است

در ادامه همین کنفرانس معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابیان اینکه در حال حاضر 2هزار و 470واحد صنایع فلزی در کشور وجود دارد گفت: حدود 21هزار نفر در این واحدهای شاغل هستند .

حمید کلانتری گفت:رتبه فولاد ایران در کشورهای جهانی 15 است که تا 1400 باید این رتبه به 7 جهانی برسد .در حال حاضر کره جنوبی توانسته در عرض یک سال از رتبه هشتم جهانی به رتبه ششم جهانی صعود کند .این مورد نشان می‌دهد که در مسئله تولید نیازمند تلاش‌های زیادتری هستیم . و بخش مهمی از مشکلات تولید به مبحث قیمت تمام‌شده برمی‌گردد .

کلانتری گفت: امروز بحث کاهش قیمت تمام‌شده تولید فولاد به یک نهضت مبدل شده است.در حال حاضر تولید فولاد در کشور باقیمت بالایی انجام می‌شود که این مورد نیازمند تدابیر مدیریت است .

4طرح منتخب در هشتمین کنفرانس ملی سازه و فولاد ایران

علی مزروعی رئیس کمیته انتخاب طرح برتر سازه‌های فولادی سال ۹۶ نیز گفت: مصرف فراوان فولاد به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مصالح سازه‌ای و مصرف انرژی فراوان در جریان تولید آن‌که باعث ایجاد آلودگی محیط زیستی فراوان می‌گردد ، استفاده بهینه از فولاد را ضروری می‌سازد .

وی گفت:در این راستا، انجمن سازه‌های فولادی ایران برای تشویق و معرفی طراحان و سازندگان سازه‌های فولادی و ایجاد الگویی مناسب برای طراحی و اجرای سازه‌های فولادی اقدام به انتخاب طرح برتر سازه‌های فولادی سال ۹۶کشور به‌عنوان یکی از بخش‌های هشتمین کنفرانس ملی سازه و فولاد ایران کرد.

رئیس هیئت‌مدیره انجمن سازه‌های فولادی ایران گفت: برخی از معیارهای پیشنهادی برای انتخاب طرح برتر فولادی شامل راه‌حل‌های ابتکاری و استفاده از فن‌آوری‌های نوین در حل نیازهای طرح،به‌کارگیری روش‌های طراحی ابتکاری درزمینهٔ های اتصالات،سیستم‌های ثقلی، سیستم‌های مقاوم در برابر بارهای جانبی، محافظت در مقابل آتش و انفجار،معماری و زیبایی بصری در خصوص به‌کارگیری اجزاء فولادی سازه‌ای،خلاقیت و ابتکار در روش‌های ساخت و مونتاژ قطعات صنعتی سازی و پیش ساختگی،برتری و مزیت اقتصادی نسبت به سیستم‌های معمول کشور بود .

وی گفت:امسال 14 طرح به کمیته فوق ارسال شد که درنهایت 4طرح منتخب شد .

شایان‌ذکر است در این همایش در روز اول سه پنل با عنوان مطالعات خاص در سازه‌های فولادی ، راهکارهای کاهش هزینه‌های تولید و توسعه بازار سازه‌های فولادی و طرح و رفتار سازه‌ای فولادی و در روز دوم حریق در سازه‌های فولادی و طرح رفتار لرزه‌ای و پانل مبحث 10 برگزار شد .

همچنین در این همایش چندین کارگاه نیز موضوعات رفتار سازه‌های فولادی در برابر آتش و رفتار سازه‌های فولادی در برابر آتش با حضور علاقه‌مندان و دانشجویان برگزار شد .

انتهای پیام /

کد خبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar