۱۶:۳۹ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - 31 January 2018
کد خبر: ۴۸۶۵۲
اتاق بیلیارد پنت‌هاوس هتل فِرمونت سانفرانسیسکو به‌شیوه معماری ایرانی طراحی شده است. این پنت‌هاوس را ایران‌شناس معروف آمریکایی آرتور آپهم پوپ ساخته است.
تصاویر پنت‌هاوسی که ایران‌شناس آمریکایی خلق کرد

هتل فِرمونت سانفرانسیسکو که نامش را از سناتور گراهام فر (۱۸۳۱ تا ۱۸۹۴) می‌گیرد، سال ۱۹۰۶ تقریبا رو به‌اتمام بود اما زلزله ویرانگر سال ۱۹۰۶ شهر سانفرانسیسکوی آمریکا به بعضی از طبقات این هتل به‌شدت آسیب زد و به‌همین‌علت افتتاح آن تا سال ۱۹۰۷ به تعویق افتاد.

قیمت‌ اتاق‌های این هتل بسیار لوکس ۱۱۱ ساله از شبی ۴۰۹ دلار برای اتاق‌های اقتصادی آغاز می‌شود تا به پنت‌هاوس آن برسد.

این پنت‌هاوس سراسر طبقه هشتم ساختمان اصلی تاریخی هتل فرمونت سانفرانسیسکو را در بر گرفته است. این سوییت پنت‌هاوس ۵۵۸ مترمربعی لوکس را باستان‌شناس و تاریخ‌شناس هنر آرتور آپهم پوپ (۱۸۸۱-۱۹۶۹) ساخته است که به‌عنوان یکی از ایران‌شناسان بزرگ اوایل قرن بیستم شناخته می‌شود.

تصاویر پنت‌هاوسی که ایران‌شناس آمریکایی خلق کرد
پوپ اوایل دهه ۲۰ قرن گذشته میلادی به رضاشاه توصیه کرد که مسجد شیخ‌ لطف‌الله اصفهان را مرمت کلی کند.

آرتور آپهم پوپ و همسرش در طول حیات نمایشگاه‌های زیادی در معرفی آثار هنری ایرانی در جهان برپا کردند که از آن‌جمله می‌توان به برگزاری نمایشگاه «شش هزار سال هنر پارسی» در نیویورک در سال ۱۹۴۰ اشاره کرد و در آن ۲ هزار و ۸۰۰ شیء باستانی ایرانی را به‌نمایش گذاشت. معروفترین اثر پوپ کتاب «بررسی هنر پارسی» است که انتشارات دانشگاه آکسفورد در سال ۱۹۳۹ در قالب ۶ جلد منتشر کرد.

تصاویر پنت‌هاوسی که ایران‌شناس آمریکایی خلق کرد
هنر ایرانی به‌همین‌علت در طراحی جای‌جای این پنت‌هاوس به‌وضوح نمایان است. اما چشمگیرترین طراحی مبتنی بر هنر ایرانی در این سوییت، اتاق بیلیارد آن است.

تصاویر پنت‌هاوسی که ایران‌شناس آمریکایی خلق کرد
این پنت‌هاوس میزبان دامنه وسیعی از برنامه‌ها از جشن‌های عروسی تا نشست‌های بسیار مهم است و آمادگی پذیرایی شام برای ۶۰ یا ۱۵۰ نفر را دارد.

تصاویر پنت‌هاوسی که ایران‌شناس آمریکایی خلق کرد
برچسب ها معماری ، اصیل ، ایرانی
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar