۱۲:۰۳ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - 05 February 2018
کد خبر: ۴۸۶۹۲
مجله «ساختمان» گزارش می‌دهد:
در این مطلب10 مدل پرطرفدار برای دکوراسیون منازل در سال2017 پیشنهاد می‌شود.

1- استفاده از عبارات و کلمات

10 پیشنهاد پرطرفدار برای دکوراسیون منازلمترجم: سمانه اقدم- مرور و بیان سبک و استایل خاصی که در زندگی خود دنبال می‌‌کنید و یا مطالبی که باعث ایجاد تمرکز در شما می‌شوند می‌توانند به‌صورت استفاده از عبارات و نوشته‌ها در تمامی نقاط منزل مثلا روی کوسن‌ها، تابلوها، لیوان‌ها، استیکرهای روی دیوار، گلدان‌های سرامیکی، لوسترها و آباژورها، پادری‌ها و... مورد استفاده قرار گیرند.

2- سادگی در عین حال ikonic

10 پیشنهاد پرطرفدار برای دکوراسیون منازلاین سبک هم حالتی از نوستالژیک دارد و هم کاربردی است برای مثال استفاده از آینه در ورودی منزل باعث بزرگ‌تر نشان دادن فضای داخل خانه می‌شود.

3- استفاده از رنگ‌های پاستل و مات


10 پیشنهاد پرطرفدار برای دکوراسیون منازلدر کنار رنگ‌های براق استفاده از رنگ‌های پاستل در کنار طوسی مات، سبز و لاجوردی باعث قشنگ‌تر شدن و جلوه بیشتر رنگ‌های پاستل می‌شود هم‌چنین می‌توان با ترکیب رنگ‌های فلزی براق در کنار رنگ‌های ذکر شده هارمونی زیبایی ایجاد کرد.

4- الهام از طبیعت


10 پیشنهاد پرطرفدار برای دکوراسیون منازلاستفاده از مبلمان طرح چوب خام و طبیعی به‌جای رنگ و جلا شده و آرایه‌های با چوب طبیعی برای ایجاد محیط گرم‌تر به‌کارگیری سنگ‌های طبیعی، طناب و ریسمان و لوله‌های آهنی همچنین برای ایجاد سبک کانتری و روستایی استفاده از الوارها نیز رواج خواهد داشت.

5- کارهای دست اورجینال

10 پیشنهاد پرطرفدار برای دکوراسیون منازلاستفاده از کارهای دست در ایجاد یک مجموعه در منازل‌ باب شده و با گذشت زمان به ارزش بیشتری خواهند رسید. در این سبک استفاده از سرامیک، بافت (کارهای بافتنی دستی قدیمی مثل انواع گیپور و دانتل) نقاشی روی چوب بسیار رواج خواهد داشت. از طرح‎‌های گیپور می‌توان روی ظروف و کلاه آباژورها استفاده کرد.

6- استفاده از رنگ‌های طبیعت و ناحیه استوایی

10 پیشنهاد پرطرفدار برای دکوراسیون منازلدر سال 2017 به‌کارگیری رنگ سبز طبیعی در دکوراسیون منازل مرسوم شده. ترکیب رنگ‌های سفید، سیاه و حصیر همراه با سبز بسیار زیبا خواهد شد. استفاده از گلدان با شاخه‌ها و برگ‌های طبیعی بزرگ سبزرنگ، کوسن‌های با طرح‌های چاپی برگ‌های سبز، ظروف و تزئینات و آرایه‌ها با طرح برگ و...

7- به‌کارگیری رنگ طوسی


10 پیشنهاد پرطرفدار برای دکوراسیون منازلدر سال 2017 استفاده از طیف متفاوت و مختلف رنگ طوسی در کنار سفید بسیار استفاده شد و طرح‌های زیبایی ایجاد کرد. رنگ طوسی انرژی رنگ‌های دیگر را خنثی و متعادل می‌کند. می‌توان در مبلمان، کنار پرده‌ها، میزهای ناهارخوری، سرویس پذیرایی از تم رنگ طوسی استفاده کرد.

ترکیب این رنگ با مرمر، مس، برنج و رنگ‌های پاستل، سرامیک‌ها، حصیرها نیز رواج داشت.

8- استفاده از سنگ‌های قیمتی و کریستال‌ها

10 پیشنهاد پرطرفدار برای دکوراسیون منازلاستفاده از کریستال‌ها که در سال 2013 و مرمرها که در 2015 رسوم بوده در سال 2017 دوباره به طرز چشم‌گیری به دکوراسیون منازل بازگشته‌اند.

فلسفه فنگشویی در شرق معتقد است که برخی سنگ‌ها انرژی مثبت به منازل داده و فضا را عاری از انرژی منفی می‌کنند سنگ‌هایی مثل آماتیست و کوارتز از سنگ‌های پرطرفدار در منازل هستند. این سنگ‌ها را در زیرلیوانی‌ها، فنجان‌ها، سینی‌ها، میزها، دیوارهای پانلی تزیینی و در آرایه‌های دکوری به‌وفور می‌توان یافت.

9. استفاده از چوب‌پنبه به‌عنوان ماده خام جدید

10 پیشنهاد پرطرفدار برای دکوراسیون منازلمزایای بسیار چوب‌پنبه نظیر مقاوم بودن، نرم بودن و قابلیت بازیافت باعث شده که در دکوراسیون‌ها ترجیح داده شود. این ماده در صفحات روی میزها، نشیمن صندلی‌ها، لوسترها و روشنایی‌ها، کفپوش‌ها، قوطی و سبدها به‌وفور استفاده شد.

10- پارچه مرسوم سال: مخمل

10 پیشنهاد پرطرفدار برای دکوراسیون منازلپارچه مخمل با بافت نرم و گرم و براق خود حس راحتی القا می‌کند و به لحاظ ظاهری نیز در طول تاریخ نماد احتشام بوده است.

به‌کارگیری مخمل در پرده‌ها و مبلمان عادی است اما در دیوارها، رومیزی‌ها و... جلوه ویژه‌ای به دکوراسیون منازل می‌دهد.

منبع: مجله ساختمان- بهمن96

برچسب ها دکوراسیون ، خانه ، ترفند
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar