۱۶:۲۴ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - 07 February 2018
کد خبر: ۴۸۷۳۴
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر از افزایش ظرفیت عملیاتی بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: ۱۶ پروژه با اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومانی همزمان با دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدرضا الهیار اظهار کرد: مهم ترین پروژه افتتاحی سازمان بنادر و دریانوردی طرح توسعه فاز دوم بندر شهید رجایی است که شامل 285 متر اسکله با طول برگشتی 400متری است که با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری می رسد و موجب افزایش ظرفیت عملیاتی بندر شهیدرجایی می شود.

وی با اشاره به پروژه های افتتاحی در بنادر استان خوزستان از جمله بنادر امام خمینی(ره)، آبادان و خرمشهر افزود: احداث تصفیه خانه فاضلاب یکی از موضوعات مهمی است که در همه بنادر پیگیری می شود تا علاوه بر توجه حداکثری به جنبه های زیست محیطی در بنادر به سمت و سوی "بنادر سبز" حرکت کنیم. زمینی کردن شبکه هوایی برق از دیگر برنامه های مدنظر جهت افزایش ایمنی بنادر است تا احتمالات خطر در بنادر به حداقل برسد.

وی همچنین از افتتاح دو اسکله گوارین و گوبان در بندر آبادان خبر داد و گفت: با افتتاح اسکله های گوارین و گوبان، این دو اسکله به مجموعه 47 اسکله و موج شکن چندمنظوره مردمی در سواحل جنوبی کشور اضافه می شوند که در راستای مسئولیت اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی بوده چون سازمان در این پروژه ها بهره بردار نیست.

به گفته مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی ، همزمان با دهه فجر 16 پروژه با اعتبار 600 میلیارد تومانی با سهم 400 میلیاردی سازمان و 200 میلیارد تومانی بخش خصوصی به بهره‌برداری می‌رسد.

منبع: تسنیم
برچسب ها دهه فجر ، حمل و نقل ، ریل
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar