۱۰:۵۷ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - 10 February 2018
کد خبر: ۴۸۷۴۹
«صما» گزارش می دهد:
صما- اگرچه دوری از مرکز شهر تهران، طولانی بودن مسیر رفت‌وآمد برای افرادی که محل کارشان در تهران است و ترافیک بزرگراه‌های منتهی به تهران در ساعات آغازین و پایانی روز از مشکلات ساکنان حومه تهران است اما این عده به علت تفاوت قیمت مسکن در کلان‌شهر تهران و به‌رغم مشکلات رفت و آمدی مناطق حومه را برای زندگی انتخاب کنند.
دلایل محبوبیت خریدوفروش مسکن در حومه تهران/ زمین‌های حومه تهران مناسب انبوه‌سازان+جدول

به گزارش «صما» شهرهای اطراف تهران به دلیل داشتن زمین‌های فراوان و مناسب برای ساخت، گزینه‌های مناسبی برای آغاز پروژه‌های مسکونی هستند. همچنین به دلیل پائین بودن میانگین قیمت زمین در حومه تهران نسبت به شهر تهران، قیمت تمام‌شده املاک بسیار مناسب‌تر بوده و اکثر مناطق اطراف تهران با استقبال سازندگان و خریداران املاک در حومه تهران روبه‌رو شده است. در این میان به گفته برخی از مشاوران املاک حتی در برخی موارد قیمت خرید مسکن در حومه تهران معادل رهن خانه‌ای کوچک در تهران است.

چرایی جذابت کرج برای مهاجران

کمال معتضدی مدیر یک بنگاه معاملاتی بابیان اینکه قیمت‌های خارج از عرف مسکن در تهران باعث فرار متقاضیان مصرفی به حومه این کلان‌شهر شده است. گفت: در راستای حمایت از ساخت‌وساز در حومه تهران و کمک به سازندگان، بانک‌ها وام‌ با سود مناسب و پائین را در اختیار سازندگان قرار می‌دهند؛ بنابراین در هنگام خرید آپارتمان در حومه تهران بیشتر آپارتمان‌ها دارای وام هستند.

معتضدی گفت: همین موضوع باعث می‌شود تا در هنگام عقد قرارداد پول کمتری نیاز داشته باشید و مقداری از قیمت ملک را در طی چند سال پرداخت کنید. بااینکه قیمت آپارتمان در نقاط مختلف حومه تهران متفاوت است ولی بازهم گران‌ترین آپارتمان در این مناطق معادل ارزان‌ترین آپارتمان‌ها در تهران است.

وی در خصوص رونق بازار مسکن مصرفی در کرج گفت: یکی از حومه‌های موردعلاقه متقاضیان مصرفی کرج است. یکی از مشخصه‌های مهم این شهر این موضوع است که متقاضی می‌توان با هر بودجه مالی برای خود یک سرپناه خریده یا اجاره کند.

این مشاور املاک بابیان اینکه کرج به‌واسطه داشتن بازار کار مناسب توانسته بخشی از جمعیت سرریز کلان‌شهر را در خود جا بدهد. گفت: این شهر به‌واسطه داشتن سیستم حمل‌ونقل مناسب همانند مترو و اتوبوس‌های تندرو توانسته به‌خوبی پاسخ گوی شاغلانی باشد که در کلان‌شهر تهران به فعالیت اقتصادی مشغول بوده و ساکن خود کرج یا حومه هستند.

این مدیر بنگاه معاملاتی درنهایت اضافه کرد: در حال حاضر قیمت هر مترمربع از واحد مسکونی در کرج از یک‌میلیون هزار تومان تا بالایی 9 تومان است.

دلایل محبوبیت خریدوفروش مسکن در حومه تهران/ زمین‌های حومه تهران مناسب انبوه‌سازان+جدول

املاک قولنامه‌ای کرج را با استعلام خریداری کنید

در همین زمینه مباشر این واحد معاملاتی نیز بابیان اینکه بیشتر متقاضیانی که تسهیلات کافی برای خرید مسکن سنددار ندارند به سراغ املاک قولنامه‌ای می‌روند گفت: در حال حاضر حاشیه شهر کرج مملو از املاکی است که به‌صورت قولنامه‌ای یا سند دستی معامله می‌شود.

محسن حقی گفت: در حال حاضر هر متر از املاک بدون سند در کرج و اطراف کرج کمتر از یک‌میلیون تومان است که به توجه نبود سند رقم بسیار بالایی است

همچنین در همین راستا کارشناس این بنگاه معاملاتی در خصوص معاملات املاک قولنامه‌ای به مردم هشدار داد: واحدهای مسکونی قولنامه‌ای باید از شهرداری درباره میزان خلاف ساختمانی استعلام کنند و با استعلام از شهرداری میزان استحکام ساختمان نیز مشخص می‌شود

احمد شریفی متوسط قیمت املاک مسکونی در کرج را یک‌میلیون و 500 هزار تومان دانشت و گفت: در حال حاضر قیمت هر مترمربع گوهردشت کرج حدود 3 میلیون تومان مهر ویلا حدود 2 میلیون و 250 هزارتا 2 میلیون 500 هزار تومان، رجایی حدود 2 میلیون‌تا 2 میلیون 200 هزار تومان، فلکه پنجم فردیس حدود یک‌میلیون و 400 هزار تومان است که همه این مناطق از ابتدای سال 96 با 10 تا 15 درصد افزایش قیمت روبرو شده‌اند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر سقف قیمت مسکن نیز در بهترین خیابان‌های گوهردشت به 4 تا 4 میلیون و 500 تومان و قیمت هر واحد مسکونی در بهترین مکان مهرشهر کرج تا 9 میلیون تومان نیز معامله می‌شود؛ که با توجه امکانات زیر بنایی مناسب، امکان تجاری، بهداشتی و خدماتی این مناطق موردعلاقه متقاضیان مرفه است.

دلایل محبوبیت خریدوفروش مسکن در حومه تهران/ زمین‌های حومه تهران مناسب انبوه‌سازان+جدول

زمین‌های حومه تهران مناسب انبوه‌سازان

در خصوص قیمت املاک حومه تهران مسعود جعفری مدیر یک بنگاه معاملاتی بابیان اینکه حومه تهران یکی از گزینه‌ها ورود انبوه‌سازان و سازندگان مجتمع‌های ساختمانی گفت: شهرهای اطراف تهران به دلیل داشتن زمین‌های فراوان و مناسب برای ساخت گزینه‌های مناسبی برای آغاز پروژه‌های مسکونی هستند.

وی گفت: ازآنجایی‌که بخش اعظمی از قیمت واحدهای مسکونی در تهران مربوط به قیمت زمین است انبوه‌سازان با انتخاب زمین‌های حومه بخش بزرگی از هزینه‌های مسکن را حذف می‌کنند. البته در راستای حمایت از ساخت‌وساز در حومه تهران و کمک به سازندگان، بانک‌ها وام‌ با سود مناسب و پائین را در اختیار سازندگان قرار می‌دهند؛ بنابراین در هنگام خرید آپارتمان در حومه تهران بیشتر آپارتمان‌ها دارای وام هستند.

جعفری گفت: البته این املاک به علت قیمت مناسب برای بسیاری از متقاضیان مناسب است البته بیشتر مجتمع‌های مسکونی در حومه تهران فاقد امکانات زیرساختی است اما ازآنجایی‌که قیمت کل آپارتمان‌های این مناطق معادل رهن خانه‌ای کوچک در تهران است. باعث شده متقاضیان با حساسیت بیشتری این املاک بر اجاره‌های سرسام‌آور تهران ترجیح بدهند.

پرند مکانی برای جمعیت سرریز پایتخت

مباشر این واحد معاملاتی نیز در تکمیل سخنان مدیر خود گفت: در حال حاضر شهرهای حومه‌ای غرب تهران به علت قیمت و نزدیکی به متروهای مختلف و فرودگاه امام خمینی پرطرفدار از مناطق دیگر است.

وی گفت: در حال حاضر بخش بزرگی از کارکنان فرودگاه امام خمینی و کارگران دو شرکت بزرگ ماشین‌سازی در محدوده‌های پرند زندگی می‌کنند.

این مباشر املاک خاطرنشان کرد: در حال حاضر پرند به علت داشتن واحد مسکن مهر یکی از جذاب‌ترین مناطق برای سکونت است. در حال حاضر واحدهای موجود در فازهای صفرتا سه شهر پرند واحدهای شخصی‌ساز هستند که قیمت آن‌ها در فاز ۱ از یک‌میلیون تومان آغازشده و به یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در فاز صفر می‌رسد.

کارشناس این واحد معاملاتی نیز گفت: در کنار شهر پرند دو شهرک اندیشه و هشتگرد نیز پاسخ گوی بخشی از جمیعت سرریز تهران است.

وی گفت: در چند سال اخیر این شهر ک ها به علت تفاوت قیمتی باکلان شهر تهران و حتی کرج توانسته است بخش بزرگی از جمعیت را در خود جا بدهد.

این کارشناس گفت: شهر جدید هشتگرد در استان البرز واقع‌شده و دارای موقعیت مکانی بسیار مناسبی است. شهر جدید هشتگرد در مسیر اتوبان تهران- قزوین قرار دارد. این شهر دارای ۷ فاز با تراکم‌های ساختمانی متفاوت است. قیمت هر مترمربع از املاک ارزان این منطقه 600 هزار تومان و هر مترمربع از املاک متوسط و لوکس به بالا این منطقه بالای یک‌میلیون و 800 تومان است.

دلایل محبوبیت خریدوفروش مسکن در حومه تهران/ زمین‌های حومه تهران مناسب انبوه‌سازان+جدول

جمعیت کم رودهن و بومهن دو خصیصه جذاب برای متقاضیان مصرفی

در ادامه همین مبحث داریوش سنجابی مدیر یک بنگاه معاملاتی در رودهن گفت: مناطق جنوبی و شرقی تهران کمی گران‌تر از غرب تهران است.

وی گفت: شهر رودهن در ۳۰ کیلومتری شرق تهران به دلیل وجود دانشگاه آزاد رودهن به شهری دانشجویی تبدیل‌شده است. تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی در فرهنگ و توسعه این شهر نقش به سزایی داشته است.

سنجابی بابیان اینکه در کنار رودهن بومهن نیز از جذابت بالایی برای متقاضیان دارد گفت: قیمت هر مترمربع از واحد مسکونی در دو حومه رودهن و بومهن کمتر از کلان‌شهر تهران است و به‌واسطه داشتن جمعیت پایین و امکانات بیشتر از پرند و پردیس توانسته بخش اعظمی از متقاضیان را به سمت خود جذب کند.

این مدیر بنگاه معاملاتی گفت: شهرهای شرق تهران نسبت به سایر شهرک‌های ذکرشده در غرب تهران دارای میانگین قیمت بالاتری هستند. قیمت آپارتمان در شهرک پردیس، بومهن از حدود ۱ میلیون تومان شروع‌شده و تا بالای 2 میلیون تومان نیز افزایش میابد.

سنجابی همچنین در ادامه اشاره‌ای به شهر ک پردیس در شرق تهران داشته و گفت: این منطقه به‌واسطه مسافت 17 کیلومتری پردیس تا تهران باعث شده بسیاری از کارمندان متوسط شهر تهران زندگی در این شهر را به املاک استیجاری تهران ترجیح دهند.

وی گفت: این منطقه با داشتن امکانات تفریحی- گردشگری، موقعیت خاص و جاذبه‌های طبیعی در اسکان جمعیت تهران نقش مهمی دارد. این شهر دارای ۹ فاز است که ۶ فاز آن مسکونی و سه فاز دیگر صنعتی، تحقیقاتی و توریستی است.

سنجابی در خصوص قیمت این مناطق خاطرنشان کرد: این منطقه گران‌تر از پرند بوده و بخش اعظمی از ساکنان آن کارمندان کلان‌شهر تهران هستند.

وی گفتت: قیمت خانه‌های شخصی‌ساز در فاز ۱ و ۲ شهرک پردیس از متری ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان شروع‌شده و به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد. اغلب واحدهای موجود در فاز یک و دو بالای ۱۰۰ مترمربع است. لازم به ذکر است واحدهای فاز ۱ ‌کمی قدیمی‌تر و ارزان‌تر است.

چرایی افزایش تقاضای در حومه کلان‌شهرها

وی گفت: قیمت پائین مسکن و فراهم بودن امکان خرید آپارتمان در حومه تهران باعث شده تا باوجود تمامی کاستی‌ها افراد زیادی به این مناطق مهاجرت کنند. مهاجرت به این نقاط نیز نقش بسزایی در رشد و توسعه این مناطق خواهد داشت.

این مدیر دفتر واسطه گری با بیان اینکه با رشد روزافزون وسعت شهر تهران پیش‌بینی می‌شود به‌زودی شهرهای حومه وارد حریم شهر تهران شده و به محله‌های آن تبدیل شوند. گفت: قرار گرفتن در محدوده تهران افزایش قیمت ملک در مناطقی که سابقاً حومه محسوب می‌شده‌اند را در پی خواهد داشت. به‌این‌ترتیب خریدوفروش املاک در حومه تهران نوعی سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت محسوب می‌شود.

وی همچنین در نهایت به قیمت پایین مناطق حومه اشاره داشت و گفت: به هر حال متقاضیان مصرفی برخی از این حومه ها با داشتن حتی ۲۰ میلیون تومان می‌توانید در حومه تهران مثلاً شهرک پرند یک آپارتمان خریداری کنید و مابقی پول خانه را در قالب وام پرداخت کنند. اگر هم بودجه‌ی بیشتری داشته باشند می‌توانند انتخاب‌های بیشتری داشته و مناطق دیگر را هم در نظر داشته باشند. نکته قابل‌توجه این است که این آپارتمان‌ها با بهترین مصالح ساخته‌شده‌اند و دارای تمامی امکانات رفاهی خانه‌ای مدرن در پایتخت هستند.

دلایل محبوبیت خریدوفروش مسکن در حومه تهران/ زمین‌های حومه تهران مناسب انبوه‌سازان+جدول


برچسب ها مسکن ، حومه تهران ، کرج ، پرند
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar