۱۱:۳۴ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - 11 February 2018
کد خبر: ۴۸۷۶۳
اگر برای تخلف خود مصوبه بگیرید قانونی خواهد شد
صما/ طنز - چنانچه اولین بار است که مدیریت یک سازمان را بر عهده گرفته‌اید به این نکته توجه کنید که فرصت مدیریت محدود است و تا می‌توانید خدمتگزاری کنید.
درس‌هایی برای مدیریت بر سازمان/ طنز

یکی از راه‌های خدمتگزاری صحیح این است که پول‌های سازمان را در چند بانک مختلف و چندین حساب مختلف سپرده‌گذاری کنید تا هیچ حساب‌رسی نتواند میزان و حجم خدمتگزاری شما را محاسبه کند و از آن سر در بیاورد. آنگاه به‌راحتی می‌توانید از هرکدام از این شعبات و بانک‌ها وام‌های کلان بگیرید و حساب‌های سامان را ضامن آن قرار دهید. اگر هم کسی یقه شما را گرفت بگویید مصوبه هیئت‌رئیسه داشته است. هیچ بازرسی جرات نمی‌کند در برابر مصوبه هیئت‌رئیسه حرف بزند چون مصوبه یعنی قانون!

باندبازی همان سازمان‌دهی است

انجام خدمت در هیچ سازمانی بدون سازمان‌دهی نیروهای هم‌فکر خودتان میسر نیست هیچ نگران نباشید که مخالفان بگویند باندبازی می‌کنید چون باندبازی همان سازمان‌دهی دوستان خدمتگزار است. برای اینکه بتوانید بودجه سازمان را در راه اهداف والای مدیریت هزینه کنید باید از دوستانی استفاده کنید که به اهداف مدیریت باور داشته باشند و متخصص هم باشند متخصص در حیف کردن و میل کردن. سعی کنید بازی با باندهای موثر را به‌خوبی یاد بگیرید.

سند همیشه دست و پای مدیر را می‌بندد

اگر سندسازی نیاز نبود مدیران به‌راحتی می‌توانستند بودجه‌ها را هزینه کنند در واقع سند نوشتن دست و پای مدیران را می‌بندد پس تا می‌توانید از رسید دادن و فاکتور گرفتن پرهیز کنید با استفاده از حق مدیریت خود هرچقدر می‌خواهید هزینه کنید و هرچند وقت یکبار یک صورت‌جلسه بنویسید و با مسئول مالی و چند نفر دیگر امضا کنید و در اسناد مالی قرار دهید این خودش معتبرترین سند هزینه کرد است. مدیران قبلی هم همین کار را کرده‌اند نگران نباشید.

پاداش و عیدی بدهید

یکی از چاله‌هایی که می‌توانید از آن برای جابه‌جا کردن پول استفاده کنید کارت هدیه است و اصلا کسی نمی‌داند به چند نفر و چه تعداد کارت هدیه و عیدی و پاداش پرداخت کرده‌اید. کسی که کارت هدیه می‌گیرد هر رسیدی را حتی سفید هم باشد امضا خواهد کرد و این رسید برای شما حکم سندی را دارد که هر رقمی را می‌توانید در آن بنویسید. نگران هم نباشید که این رقم‌ها کم است چون آنقدر مناسبت برای عیدی و کارت هدیه دادن در تقویم کاری وجود دارد که در یک سال رقم دندان‌گیری می‌شود در این زمینه حتما از تجارب روابط عمومی استفاده کنید.

جشن و جشنواره و همایش بزرگترین منبع روزی و برکت است

با برگزاری هیچ جشنواره و همایشی مخالفت نکنید هم سخنران باشید و هم برای دیگر هزینه‌های سازمان سند تهیه کنید مراسم را در یک پارک بزرگ یا سالن بزرگ بگیرید نگران نباشید که کسی نمی‌آید یا سالن کچل می‌ماند. مهم این است که در اخبار و سایت سازمان بنویسید استقبال بی‌نظیر از جشنواره ما و به‌راحتی برای چند هزار نفر هزینه کلاه تبلیغاتی سازمان و خودکار و کیف و دیگر اقلام را فاکتور کنید و آن را در راستای ترویج اهداف سازمان به‌حساب آورید. فقط فراموش نکنید رسانه‌ها را از این خان گسترده بی‌بهره نگذارید تا ابعاد جشنواره را واقعی‌تر جلوه دهند.

رسیدگی به خانواده را فراموش نکنید

معاون و مشاور شما، رئیس دفتر و منشی شما که حتما باید از خانواده شما باشند اصلا این حق مسلم شماست و هیچ‌کس اصلا به شما خرده نخواهد گرفت. به‌خصوص در این جهان زودگذر که هیچ معلوم نیست با این اجناس بی‌کیفیت، صندلی مدیریت شما چقدر می‌تواند زیر بار این‌همه مسئولیت دوام بیاورد. اما در دیگر پست‌های سازمان بااحتیاط از افراد فامیل استفاده کنید مگر اینکه نام خانوادگی آنها با شما تفاوت داشته باشد مثلا خواهرزاده شما باشد یا از بستگان مادری شما باشد و یا اینکه نام خانوادگی شما چندبخشی باشد و هرکدام از یک بخش آن استفاده کنید.

مستقیم وارد نشوید

هیچگاه مستقیما وارد زد و بند نشوید سعی کنید افراد مورد اعتمادی را که ظاهرا هیچ ارتباطی با شما و سازمان ندارند پرورش دهید تا آنها کارها و زد و بندها را انجام دهند و شما از منافع آن برخوردار شوید و اصلا نگران لو رفتن این افراد نباشید چون این یک عرف است و ارباب رجوع خودشان در به در دنبال این به اصطلاح کار چاق کن‌ها می‌گردند و با رغبت و رضایت کامل به آنها حق‌الزحمه می‌دهند تا کارها را در سازمان تحت مدیریت شما پیش ببرند. دقت کنید که این اصلا ضعف مدیریت و یا ضعف سازمان شما نیست بلکه این نوعی مدیریت نوین سازمانی است که به‌مرورزمان در سیستم مدیریتی ما جا افتاده است و بسیار هم کارا است و منافعی به‌مراتب بیشتر از بخش رسمی سازمان به همراه دارد پس خود را از این منافع محروم نکنید.

تا می‌توانید درباره شفافیت و مدیریت شیشه‌ای صحبت کنید

شفافیت چیزی است که همه دوست دارند درباره آن بشنوند ولی اصلا دوست ندارند در فضای آن کار کنند. همیشه در سخنرانی‌ها و مصاحبه‌ها از لزوم ایجاد اتاق شیشه‌ای در سازمان صحبت کنید و از روند شفاف شدن فرایندها بگویید ولی در عمل فرایندها را بسته و غیر شفاف نگه دارید. به بهانه شفافیت و پاسخگویی، تلفن‌های سازمان را گویا کنید ولی روند پاسخگویی را آنقدر طولانی کنید که شخص تلفن کننده بی‌خیال شود و گوشی تلفن را محکم بکوبد اما قبل از آغاز مکالمه بگویید کلیه مکالمات ضبط می‌شود تا از شنیدن ناسزاهای احتمالی جلوگیری شود.

طنز: تشیار ایرانمهر

برچسب ها طنز ، باند بازی ، قانون ، سازمان
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar