۱۲:۱۱ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - 17 February 2018
کد خبر: ۴۸۸۲۴
در واکنش به ابلاغیه‌ وزیرراه مطرح شد:
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران گفت: ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی به سازمان‌ها کمک می‌کند که به جای 5 درصد عددهای بیشتری را دریافت کرده تا بتوانند سازمان‌ها را اداره کرده و بهتر عمل کنند.
اظهارنظر متفاوت رئیس نظام‌مهندسی تهران درباره ابلاغیه آخوندی/ مجمع می‌تواند تا 20درصد هم از حق‌الزحمه مهندسان ناظر برداشت کند!

حسن قربانخانی با اشاره به این‌که به طور مشخص درماده 37 قانون منابع درآمدی سازمان‌ها را تعریف کرده است، اظهار کرد: در این ماده گفته شده درصدی از حق‌الزحمه مهندسان درباره کارهای ارجاع شده به سازمان پرداخت شود.

وی با بیان این‌که سازمان‌های استان درصدی را به‌عنوان ارجاع کار برداشت می‌کنند، تصریح کرد:‌ با مسئولان وزارت راه و شهرسازی -درباره ابلاغیه لغو کسر برداشت 5 درصد از حق‌الزحمه مهندسان ناظر- هم که صحبت کردیم،‌ نظر آنها این نبوده که سازمان‌های نظام مهندسی استان‌ها نمی‌توانند پول برداشت کنند. بحث این است که مجامع نظام مهندسی ساختمان میزان برداشت از حق‌الزحمه را تعیین کنند نه بر اساس درصد قبلی.

وی با تاکید بر این‌که وزارت راه و شهرسازی با ابلاغیه به دنبال کمک به سازمان‌های نظام مهندسی است، افزود: در برخی استان‌ها 5 درصد کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد و مجامع می‌توانند بیشتر تصویب کنند؛ 10 درصد، 15 درصد یا 20 درصد.

وی بیان کرد: مجمع عمومی عالی‌ترین مقام در سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌ها نظر داده و آنرا تصویب کند، بنابراین اگر یک مجمع عدد 20 درصدی را تصویب کند کسی نمی‌تواند اعتراض کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران گفت: ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی به سازمان‌ها کمک می‌کند که به جای 5 درصد عددهای بیشتری را دریافت کرده تا بتوانند سازمان‌ها را اداره کرده و بهتر عمل کنند.

به گزارش تسنیم، وزیر راه و شهرسازی 26 دیماه امسال در ابلاغیه‌ای دریافت 5 درصد کمیسیون از محل حق نظارت مهندسان ناظر توسط سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌های سراسر کشور را لغو کرد.

منبع: تسنیم
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
هادی بهمنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
0
0
هر دم از این باغ بری میرسد. شماها کلا حالتون خوب نیست.
غفلت زده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
0
0
بله استراتژی فرار به جلو را خوب بلد هستیم!!!!بنده که از چگونگی جمع آوری رای وتصویب مصوبات در مجامع غافل هستم ولی یاد این شعر افتادم برای شاد شدن دوستان بد نیست: از افاضات شیخ ما این بود شیره(20درصد خدمات مهندسی+10درصد سود حق النظاره اعضاء)را خورد وگفت:بَه! چه شیرین بود.
محمد حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
0
0
3سال است به من کار ارجاع نشده است با این مهندسان بیکار که مثل سیل به سمت نظام مهندسی می ایند نوبت ارجاع هر 5 سال هم نمی رسد من از رجبی ریس نظام مهندسی می خواهم تعرفه مهندسان را افزایش دهد در سال 97بخاطر اینکه همه چیز گران شده و ایشان ..... نکنند که تعرفه را افزایش نمی دهند
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar