۰۹:۲۷ - ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - 24 February 2018
کد خبر: ۴۸۸۸۰
همزمان با «روز مهندس» رجبی در گفت‌و گو با «صما»:
صما- همزمان با پنجم اسفند ماه، بزرگداشت روز مهندس، فرج‌اله رجبی رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر جایگاه ارزشمند مهندسان در کشور گفت: «همه درهای توسعه به دست مهندسان باز می‌شود و باید در کشور نگاه جدیدی به مهندسان داشته باشیم. حتی در حوزه مدیریت کلان کشور باید به دنبال مهندسانی بگردیم که می‌توانند ظرفیت‌های خود را به خوبی در زمینه مدیریت کلان کشور به کار بگیرند.»
مهندسان حرف اول را در توسعه کشور می‌زنند/ نمی‌توانیم با فضاسازی، نقش مهندسان را تحت تاثیر قرار دهیمرییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: مهندسان حرف اول را در کشور می‌زنند، به این دلیل که اساسا در کشورهای در حال توسعه، کار توسعه را مهندسان انجام می‌دهند و هیچ صنف و گروه دیگری نمی‌توانند کار توسعه را انجام دهند.

فرج‌اله رجبی در گفت‌و گو با «صما» با اشاره به جایگاه ارزشمند مهندسان در کشور تاکید کرد: بنابراین از آنجایی که چه در حوزه‌های کلان مملکت و چه در حوزه‌های توسعه شهری، مهندسان هستند که این وظیفه خطیر را بر عهده دارند، بنابراین حتما از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند.

لزوم به کارگیری از ظرفیت مهندسان در حوزه مدیریت کلان کشور

وی در ادامه اظهار داشت: بر این اساس در هر شرایطی هم در بخش‌های عمرانی، هم در بعد توسعه و هم در توسعه‌ شهرها، مهندسان حرف اول را می‌زنند و نقش اول را برعهده دارند و کار اول را انجام می‌دهند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه تقریبا همه درهای توسعه به دست مهندسان باز می‌شود، عنوان کرد: باید نگاه جدیدی به مهندسان در کشور داشته باشیم.

وی در عین حال تاکید کرد: اعتقاد دارم در حال حاضر که در بسیاری از حوزه‌ها دچار بحران هستیم، باید حتی در حوزه مدیریت کلان کشور به این موضوع توجه داشته باشیم و با اصرار به دنبال مهندسانی بگردیم که دارای توامنندی ها و ظرفیت‌های مناسبی هستند و می‌توانند این ظرفیت‌ها را به خوبی در زمینه مدیریت کلان کشور به کار بگیرند.

دیدگاه جامعه به مهندسان، معلول نقش‌آفرینی‌های ماست

رجبی در پاسخ به اینکه در حال حاضر چه نوع دیدگاهی نسبت به مهندسان در جامعه وجود دارد بیان کرد: این موضوع معلول از نقش‌آفرینی‌های ما است.

وی با تشریح این موضوع ادامه داد: ما گاهی اوقات تلاش می‌کنیم به جامعه دیدگاهی را القا کنیم که ممکن است با واقعیت های موجود همخوانی نداشته باشد و یا با ضرورت‌های کار ما هماهنگی نداشته باشد.

رجبی افزود: این به معنای آن نیست که ما می‌توانیم با یکسری فضاسازی‌ها و یا حتی با یکسری تعللاتی که از ناحیه خود مهندس صورت می‌گیرد، نقش آنها را تحت تاثیر قرار دهیم.

این مسئول با بیان اینکه واقعیت ماجرا این نیست، خاطر نشان ساخت: مگر می‌توان توسعه مملکت را بدون نقش مهندسان دید؟ هیچ فردی نمی‌تواند توسعه مملکت را بدون حضور مهندسان امکان پذیر و باید این امر مهم را بپذیریم. چون یک واقعیت انکارناپذیر در دنیا است و کشور ما هم از این قاعده مستثنی نیست.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar