۱۲:۱۸ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - 26 February 2018
کد خبر: ۴۸۹۲۱
با ارزیابی کمیته‌های چهارگانه؛
برای پنجمین دوره پیاپی انتخابات چهره سال 96راه و ساختمان کشور برای گزینش مدیران برتر در چهار بخش شهرداری، ادارات کل راه و شهرسازی، سازمان‌های نظام‌مهندسی ساختمان استان‌ها و پروژه‏‌های شاخص عمرانی امروز (7اسفند ماه96) آغاز شد.
انتخاب نهایی چهره سال 96 راه و ساختمان کشور کلید خورد/ کاندیدای انتخاب چهره سال معرفی شدندبه گزارش «صما» به نقل از دبیرخانه جشنواره چهره سال راه و ساختمان، هر ساله با فراخوان عمومی، انتخابات چهره سال راه و ساختمان آغاز و با شرکت نامزدها در گروه‌های مختلف و حمایت رسانه‌‏های عمومی و تخصصی برگزار می‌شود، بر مبنای تجربیات چهار دوره قبلی، انتخاب چهره سال 96 توانسته با توجه به شاخصه‌های مرتبط با امنیت پایدار شهری، جایگاه خود را در میان فعالان و متخصصان عمران و ساختمان کشور به دست آورد.

انتخابات چهره سال راه و ساختمان کشور انتخابی کاملا رسانه‌‏ای است که با رویکرد جریان‌سازی و گفتمان‌محوری در رسانه‌‏های ملی و استانی سعی در گزینش مدیران برتر در حوزه مدیریت شهری دارد که در این پروسه مخاطبان پس از ارزیابی نامزدها توسط کمیته داوران می‌‏توانند به یکی از کاندیداها در هر دسته رأی دهند.

انتخابات چهره سال 1396 راه و ساختمان با تغییرات شکلی در گروه‌های چهارگانه شهرداری، ادارات کل راه و شهرسازی، سازمان‌های نظام‌ مهندسی ساختمان استان‌ها و پروژه‏‌های شاخص عمرانی انجام می‌گیرد. بر این اساس هر یک از چهره‌ها و نهادهای عمرانی موردنظر در حوزه‌های مذکور در کمیته‌های چهارگانه با ملاک‌ها و معیارهای از پیش تعیین‌شده مورد ارزیابی و سنجش قرار گرفته و با انتخاب10 چهره برتر از گروه نظام‌مهندسی و مدیران کل راه و شهرسازی و تفکیک کلان‌شهرها و سایر شهرها در حوزه شهرداری‌ها انتخاب چهره سال به رأی مردم گذاشته می‌شود.

بر این مبنا رویکردهای «حقوق شهروندی»، «ترویج مقررات ملی ساختمان»، «شناسنامه فنی و ملکی»، «شفافیت عملکرد» و «ترویج اخلاق حرفه‌ای» پیرامون انتخاب سازمان نظام‌مهندسی، رویکرد «بازآفرینی شهری»، «حفاظت از محیط‌زیست و اراضی تحت پوشش» و همچنین «کیفیت ساخت‌وساز و اجرای مقررات ملی ساختمان» در زمینه انتخاب مدیران راه ‌و شهرسازی و رویکرد «بازآفرینی شهری»، «محیط‌زیست»، «ایمنی» و «اقتصاد شهر» جهت انتخاب شهرداران ملاک قرار گرفت. همچنین پروژه‌های شاخص شهری با رویکرد بازآفرینی شهری و احیای بافت‌های فرسوده معرفی شدند تا شهروندان به آنها امتیاز دهند.

بر مبنای شاخصه‌های مذکور هیئت‌داوران کاندیداها را معرفی و با طی مراحل رأی‌گیری از 7 تا 15 اسفندماه، مراسم اختتامیه با هدف معرفی و تقدیر از چهره‌های برتر در 17 اسفندماه برگزار می‌شود و بر این اساس به کاندیداهای منتخب هیئت‌داوران لوح سپاس اهدا و نفر اول هر گروه نیز که با رأی مردم انتخاب‌شده تندیس چهره سال 1396 راه و ساختمان کشور را طی مراسمی با حضور مسئولان دولتی دریافت می‌کند.

شایان‌ذکر است که کاربران می‌توانند از طریق پیامک، کد کاندیدای مورد نظر خود در هر گروه را به شماره 22853529-021 ارسال و یا از طریق سامانه رأی‌گیری در تلگرام به آدرس http://t.me/topiran_bot نسبت به انتخاب چهره سال صنعت راه و ساختمان اقدام کنند.

براساس این گزارش رأی‌گیری از طریق سامانه پیامکی و آدرس تلگرام از 7 اسفندماه از ساعت 12 ظهر آغاز و تا ساعت 17 روز پانزدهم اسفند ادامه خواهد شد.

گفتنی است مرحوم علی‌اکبر آقایی چهره اولین دوره این جشنواره و پیروز حناچی معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی، با کسب آرای شهروندان به‌عنوان چهره سال 1393 صنعت ساختمان برگزیده شد؛ همچنین علیرضا پاک‌فطرت شهردار شیراز نیز توانست به‌عنوان چهره سال 1394 صنعت ساختمان دست یابد. سال گذشته نیز منتخبان در پنج گروه شهرداران، مدیران کل راه و شهرسازی، روسای شورای شهر، روسای نظام‌مهندسی استان‌ها و مدیران دولتی به رقابت پرداختند و با رأی این شهروندان، منتخبان هر گروه به‌عنوان چهره سال 1395 در گروه‌های پنج‌گانه معرفی شدند و در مراسمی با حضور مقامات بخش دولتی و خصوصی لوح‌های تقدیر و تندیس چهره سال خود را دریافت کردند.

انتهای پیام/

r_sar مطالب مرتبط r_sar
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar