۱۴:۴۸ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - 10 March 2018
کد خبر: ۴۹۰۵۹
باحضور وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت:
قراراداد‌های مشارکت در ساخت شش پروژه آزادراهی به طول ۴۳۹ کیلومتر به ارزش ۲۵۰۰ میلیارد تومان بین سرمایه گذاران بخش خصوصی و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل لحظاتی پیش در حضور وزیر راه و شهرسازی به امضا رسید.
امضا قرارداد مشارکت در ساخت ۶ آزادراه به طول ۴۳۹ کیلومتر/ سرمایه‌گذاری ۲۵۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی

به گزارش «صما» قراراداد‌های مشارکت در ساخت شش پروژه آزادراهی به طول ۴۳۹ کیلومتر به ارزش ۲۵۰۰ میلیارد تومان بین سرمایه گذاران بخش خصوصی و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل لحظاتی پیش در حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به امضا رسید.

شش پروژه آزادراهی که میان مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل و مدیران عامل شرکت‌های راهسازی به ترتیب عبارتند از

قطعه ۱ آزادراه مشهد-چناران-قوچان به طول ۵۳ کیلومتر به ارزش۴۲۰ میلیارد تومان،

آزادراه لامرد- پارسیان به طول ۵۱ کیلومتر به ارزش ۳۶۰ میلیارد تومان

کنارگذر شرقی سیرجان به طول ۵۹ کیلومتر به ارزش ۲۶۳ میلیارد تومان

آزادراه مهریز-اردکان (کنارگذر یزد) به طول ۱۲۶ کیلومتر به ارزش ۸۰۰ میلیارد تومان

کنارگذر شمالی اراک به طول ۶۵ کیلومتر به ارزش ۳۶۵ میلیارد تومان

قطعه ۶ آزادراه ارومیه-تبریز به طول ۲۴ کیلومتر به طول ۳۳۷ میلیارد تومان

گفتنی است در این مراسم علاوه بر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، امیر امینی معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع، خیرالله خادمی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل، سید حسین میرشفیع معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور، غلامرضا سلامیمشاور وزیر راه و شهرسازی در امور حسابداری، حسابرسی و اصول حاکمیت شرکتی،‌ محمد حسن نژاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، خدایار خاشع دبیر انجمن شرکت‌های سرمایه گذار در آزادراه‌ها و جمعی از مدیران عامل و نمایندگان شرکت‌های فعال در حوزه ساخت و توسعه آزادراه‌ها و راهسازی حضور داشتند.

امضای قرارداد احداث ۴۳۹ کیلومتر آزادراه به ارزش ۲۵۰۰میلیارد تومان

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور در مراسم امضای قرارداد احداث ۴۳۹ کیلومتر آزادراه گفت: در حال حاضر در کشور، عملیات اجرایی در بخش زیرساخت ها به صورت گسترده در حال انجام است. در بخش ریلی سه هزار و ۴۱۰ کیلومتر پر وژه در دست احداث داریم و ۵ هزار کیلومتر ریل جدید در حال مطالعه است.

خیرالله خادمی افزود: تا پایان سال جاری، ۵۱۶ کیلومتر ریل گذاری را تحویل مردم می دهیم ولی بهره برداری از آنها در سال آینده اتفاق خواهد افتاد که با ساخت این ۵۱۶ کیلومتر در یک سال به ۹۱۹ کیلومتر ریل گذاری در دولت دست خواهیم یافت.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در بخش آزادراهی ۱۱۷۰ کیلومتر آزادراه در حال اجراست که اجرای این پروژه ها سبب فعالیت ۵ هزار دستگاه ماشین الات سنگین و اشتغال ۱۷ هزار نفر شده است که امیدواریم تا چهار سال آینده به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به فعال شدن آزادراه تهران – شمال در طول دولت های یازدهم و دوازدهم گفت: ساخت این آزادراه در سالهای گذشته دچار رکود شده بود که در حال حاضر با جدیت در حال انجام است.

خادمی درخصوص احداث بزرگراه ها و راه های اصلی اظهار داشت: در حال حاضر ۷۸۰ کیلومتر بزرگراه اصلی در حال ساخت است که ۲۵ تا ۳۰ هزار نفر با اجرای این پروژه ها مشغول به کار شده اند قرار است سالانه هزار کیلومتر بزرگراه به بهره برداری برسد.

مدیرعامل ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و توسعه کشور در باره احداث راه های روستایی تصریح کرد: ۱۳ هزار کیلومتر محور جدید در دست ساخت داریم و ۵ هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی نیز بازسازی و روکش آسفالت جدید شده اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در بخش ریلی ۷ پروژه در برنامه تأمین مالی خارجی قرار دارد که قرارداد دو پروژه کرمانشاه – خسروی و شیراز-بوشهر با سرمایه گذاری شرکت های چینی به امضاء رسیده است. همچنین برای تأمین مالی پروژه های ریلی همدان-سنندج، گرگان-مشهد، میانه-اردبیل، میانه – تبریز نیز در حال مذاکره با فاینانسور چینی هستیم ضمن اینکه در پروژه گرگان-مشهد علاوه بر سرمایه گذار خارجی، آستان قدس رضوی نیز مشارکت خواهد داشت. هزینه کل این پروژه ها، ۱۳ هزار میلیارد تومان است که از محل فاینانس خارجی تأمین خواهد شد.

وی با بیان اینکه در بخش آزادراهی مشارکت بخش خصوصی داخل را نیز دنبال می کنیم، یادآور شد: طی ۴ سال آینده هزار و ۱۷۰ کیلومتر آزادراه را تحویل خواهیم داد. در یک سال گذشته قرارداد احداث هزار و ۱۱۳ کیلومتر آزادراه به مبلغ ۸ هزار و ۷۰۰ میلیون تومان به صورت مشارکت ۷۰ درصدی بخش خصوصی و ۳۰ درصدی دولت به امضاء رسیده است. ۸۹۶ کیلومتر قرارداد جدید نیز در قالب ۸ پروژه در حال آماده شدن است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور تأکید کرد: قراردادی که امروز با بخش خصوصی برای احداث ۴۳۹ کیلومتر آزادراه امضاء می شود به ارزش ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar