۱۵:۲۵ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - 10 March 2018
کد خبر: ۴۹۰۶۱
ایزدی درجشنواره چهره سال 96 راه وساختمان :
معاون معماری و شهرسازی وزارتخانه راه وشهرسازی درجریان برگزاری مراسم چهره سال 96 صنعت راه وساختمان با بیان اینکه اجرای سیاستهای دولت در حوزه مسکن نیازمند تعامل بین مجلس و دولت است درعین حال گفت: برگزاری این جشنواره فرصت مغتنمی برای شناسایی چهره خدوم وزحمت کش درحوزه راه وساختمان است.
نقدهای مخرب صرفا شانه خالی کردن از بار مسئولیت‌هاست/جشنواره چهره سال محمل شناسایی مدیران خدوم استبه گزارش خبرنگار صما سعید ایزدی ضمن تشکر ازبرگزارکنندگان ومتولیان جشنواره چهره سال صنعت راه وساختمان و با ارزشمند توصیف کردن برگزاری این جشنوارهرعین حال عدم مداخله دولتی ها درروند برگزاری آن را نکته مثبتی ارزیابی کرد وگفت: ازمحاسن برگزاری این جشنواره عدم مداخله دولتی ها درروند برگزاری آن است به طوری که دراین دوره مدیران دولتی حتی برای چهره سال کاندید هم نشدند وصرفا شهرداران وکسانی که درعرصه های عمرانی فعالیت داشتند برای چهره سال کاندید شدند.

وی با تاکید براینکه درروند انتخاب چهره های سال صنعت ساختمان بالغ بر200 هزار نفر درپروسه رای گیری مشارکت داشته اند درعین حال به بیان محاسن برگزاری این جشنواره در شناسایی حرفه مندان صنعت ساختمان و ایجاد زمینه برای حمایت ازآنها تاکید کردو گفت: برگزاری این جشنواره فرصتی را فراهم می کند که افراد مجرب و حرفه مندان درصنعت ساختمان را شناسایی کنیم و این اقدام رسم بسیار خوبی است که نباید به فراموشی سپرده شود.

ایزدی با تاکید براینکه دربرخی ازموارد شاهد آن هستیم که زحمت وخدمات برخی ازمدیران دولتی را که با خون جگر در جهت خدمت به مردم تلاش کرده اند نادیده گرفته می شود و درمقابل نقدهای گزنده ای به آنها وارد می شود گفت: این رویداد ارزشمند باعث می شود که ما قدردان مدیرانی باشیم که درجهت قدردانی از تلاش از مدیران خدوم و زحمت کش گام برداریم.

معاون معماری وشهرسازی وزیرراه درعین حال تاکید صرف برنقاط ضعف مدیران ومتولیان دولتی وغفلت از خدمات مثبت آنها و نقد مخرب را برای شهروندان و کشور یک آسیب جدی قلمداد کرد وگفت: این نقدهای بی رحمانه باعث خواهد شد که افراد دلسوز وکارشناسان متخصص ناامیده شده و ازچرخه خدمات رسانی خارج شوند ودراثر این رویه شاهد افزایش فرار مغزها خواهیم بود.

وی نقدهای مخرب را به محملی برای شانه خالی کردن از بارمسوولیت دانست وگفت: با این روال وفضای ایجاد شده به نظرمی رسد که نمی توانیم مشکلات را مدیریت کنیم و به نتیجه مطلوبی برسیم.

معاون معماری وشهرسازی وزارتخانه راه وشهرسازی درادامه تاکید براحیای بافتهای فرسوده به عنوان یکی از محورهای جشنواره چهره سال صنعت راه وساختمان را مثبت ارزیابی کرد وبا تاکید براینکه می بایست از دست اندرکاران برگزاری این جشنواره جهت پرداختن به این موضوع تقدیر کرد یادآورشد: در دولت یازدهم تمام تلاش دولت براین بوده است که در فرآیند احیای بافتهای فرسوده تمرکز اصلی بر بهسازی با محوریت افزایش کیفیت باشد و تجربه ارزشمند بهسازی بافتهای فرسوده در شهرهایی قزوین ،رشت و... نشان دده است که شرایط برای عملیاتی شدن احیای بافتهای فرسده فرام شده است.

ایزدی درهمین بابیان اینکه اجرای سیاستهای دولت درحوزه شهری واحیای بافتهای فرسوده منوط به تعامل دوجانبه بین مجلس ودولت است با طرح این سوال که دولت مگرمی تواند بدون کمک کردن از مجلس سیاستهای مد نظرش را اجرایی کند تاکید کرد: اجرایی کردن سیاستهای دولت منوط به قانون است و بنابراین مجلس باید به دولت درجهت اجرای سیاستهای و برنامه هایش کمک کند و پشتوانه های قانونی لازم را مهیا کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar