۱۳:۰۸ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - 11 March 2018
کد خبر: ۴۹۰۷۳
معاونان وزیر راه‌وشهرسازی در گفت‌وگو با «صما» تاکید کردند:
دو تن از معاونان وزیر راه وشهرسازی با تایید حق مسلم نمایندگان در خصوص استیضاح وزیر راه و شهرسازی خواستار نگاه منصفانه در خصوص عملکرد چندساله این وزارت خانه در دولت یازدهم و دوازدهم شدند.
علیرغم کمبودهای مالی عملکرد وزرات راه وشهرسازی قابل‌قبول بود/ استیضاح به‌درستی و با نگاه منصفانه ادا شودبه گزارش «صما» 13 اسفند 96 کمیسیون عمران مجلس جلسه‌ دوساعته با وزیر راه و شهرسازی برای پاسخگویی به سوالات تعدادی از نمایندگان برگزار کرد، در این جلسه تعدادی از نمایندگان مجلس که خواستار استیضاح وزیر راه و شهرسازی بودند سؤالاتی را از آخوندی پرسیدند، اما نمایندگان از پاسخ‌های وزیر راه و شهرسازی قانع نشدند و مقررشده در هفته جاری این استیضاح به‌صورت علنی در صحن مجلس برگزار شود.

عملکرد دولت در بخش عمران مطلوب است

در این خصوص مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور بابیان اینکه علی‌رغم تنگناهای مالی زیاد عملکرد دولت در بخش عمران مطلوب بوده است گفت:4 سال اخیر جز سال‌های بسیار سخت مالی برای دولت یازدهم بوده است.

خیرالله خادمی بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: علیرغم این کمبودها تمام معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی عملکرد قابل قبولی از خود ارائه داده و پروژه‌های نیمه‌تمام متعددی را به سرانجام رساندند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور گفت: به‌یقین می‌توان ادعا داشت فعالیت دولت یازدهم در بخش ریلی جز درخشان‌ترین پرونده‌های عملکردی دولت یازدهم و دوازدهم در بین بخش‌های مختلف است.

خادمی بابیان اینکه نباید مهر بی‌انصافی بر عملکرد وزارت خانه طویل و دراز زد. خاطرنشان کرد: اگرچه کمبودهایی در این زمینه است. اما وزارت راه و شهرسازی دولت یازدهم و دوازدهم تمام توان خود را برای توسعه کشور برداشته و در این مسیر رنج‌ها و سرزنش‌های متعددی به جان خریده و همیشه خود را خادم مردم و شهروندان دانسته است.

وی درنهایت گفت: امیدوارم نمایندگان مجلس با چشمان بازتری به عملکرد وزارت راه و شهرسازی در طی 4 سال اخیر داشته باشند؛ و فراموش نکند همواره پایان سال یکی از پرکارترین و سخت‌ترین زمان برای وزارت راه و شهرسازی است و ایجاد تنش در این بازده زمانی به صلاح کشور نیست.

استیضاح حق مسلم نمایندگان است

در همین زمینه معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور، نیز بابیان اینکه استیضاح حق نمایندگان است گفت: این حق باید به‌درستی ادا شده و نتیجه مطلوبی برای توسعه کشور داشته باشد.

سید حسین میر شفیع بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: اگرچه ما از بدنه همین وزارت خانه هستیم اما باید نگاه‌ها به عملکرد یک وزارت خانه کاملاً منصفانه و موجه باشد.

وی بابیان اینکه با تمامی کمبودها این وزارت خانه عملکرد راضی‌کننده‌ای در چند سال اخیر داشت تأکید کرد: اگرچه استیضاح حق نمایندگان است. اما امیدوارم نگاه‌ها کاملاً بی‌طرفانه و در مسیر بهبود و توسعه کشور باشد.

میر شفیع گفت: بیش از ۲۸۵ کیلومتر آزادراه در زمان دولت یازدهم به بهره‌برداری رسیده است. بر اساس چشم‌انداز ۱۴۰۴ باید طول آزادراه‌های کشور باید به بیش از ۸ هزار کیلومتر افزایش یابد، هم‌اکنون طول آزادراه‌های کشور به بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر رسیده و دولت در تلاش است در راستای ارتقا ایمنی و تسهیل تردد در محورهای برون‌شهری کشور با برنامه‌ریزی‌های مناسب آن را به بیش از ۸ هزار کیلومتر افزایش دهد.

وی گفت: همه این تلاش‌ها علیرغم کمبود منابع قابل‌تقدیر است. ما به پیشرفت‌های زیادی در عرصه راه و شهرسازی دست‌یافتیم و مطمئن شاهد نگاه روبه‌جلو در عرصه راه و شهرسازی خواهیم بود.

وی در پایان ضمن تایید حق نمایندگان در خصوص استیضاح وزیر راه و شهرسازی از همه نمایندگان خواست از هرگونه نگاه غیرمنصفانه در این زمینه خودداری کنند.

انتهای پیام /

کد خبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar